'Onze kracht is dat we gelijkwaardig zijn' U kh Hoe gaat het in zijn werk? 16 ZEELAND CLUBHELD SSV'65 AMATEUR SPORT PROCEDURE pzc.nl/clubhelden Bram Bouwense (75) loopt al sinds 1967 rond bij SSV'65, maar zag nog nooit een volledige wedstrijd. Goes Nog niet zo lang geleden kwa men de reser ves van Hoek op bezoek bij SSV'65 in Goes. De doelman van de bezoekers was opzoek naar erelid Bram Bouwense. „Hij vroeg aan me of ik hem nog her kende", vertelt Bouwense in de bestuurskamer van zijn club. „Zijn gezicht kwam me erg be kend voor." Hij wijst naar een aantal foto's in de kamer. „Toen hij zijn naam zei, wist ik wie het was. Hij staat hier nog op een elf talfoto." Diverse mensen passeerden de revue bij SSV'65 sinds de oprich ting in 1965 en nu. Eén persoon loopt er echter al sinds jaar en dag rond: Bram Bouwense. „Toen ik in Goes ging wonen, raakte ik bevriend met iemand uit de straat. Hij voetbalde bij deze vere- Ik ben hier elke dag tussen 10.00 en 11.30 uur. Om 13.00 uur ga ik terug, blijf ik nog twee uurtjes niging. Via hem ben ik in contact gekomen met de club." De in Colijnsplaat geboren club man had in het verleden niets met voetbal. „In die tijd was dat bij sommige gezinnen niet aan de orde vanwege de kerk. Ik had duiven en was lid van een dui vensportvereniging. Pas na mijn twintigste ging ik voetballen. Twee jaar lang speelde ik bij Co- lijnsplaatse Boys. Omdat ik geen hoogvlieger was en mijn huidige vrouw in Kamperland woonde, vertrok ik naar De Bevelanders." Ook bij SSV'65 kon Bouwense geen potten breken als voetballer, maar daar was het hem ook niet om te doen. Het gaat de Goese- naar om het verenigingswezen. Bouwense stopte als vijftiger in 1981 met de balsport. „In dat jaar hebben we de kantine en kleedka mers gebouwd met zo'n veertig vrijwilligers. Ik werkte destijds Als ik even niets te doen heb, komt er altijd wel iemand die op zoek is naar zijn scheenbeschermers als timmerman. Ik had er dus Ver stand' van. Tijdens trainingen vroegen mensen me om advies of ze zochten naar bepaalde spullen. Daarom ben ik gestopt." Sinds dat moment zet de ras SSV'er zich dagelijks in voor zijn club. De nu 75-jarige Goesenaar zorgt zo'n beetje voor alles rond om de vereniging. Hij is betrok ken bij de kantine, schoonmaak van de kleedkamers, het sorteren van tenues en trainingspakken, de ballen en het onderhoud. „Ik ben hier elke dag tussen 10.00 en 11.30 uur. Om 13.00 uur ga ik weer terug naar het sportpark, blijf ik nog twee uurtjes. Elke za terdag ben ik er van 7.30 tot 19.30 uur." Bouwense houdt van het spelle tje en de gezelligheid. Diverse fa milieleden hebben door hem het clubvirus te pakken gekregen. Zijn kleinzoon Luuk van Gilst keept bijvoorbeeld in het eerste elftal. Gek genoeg zag het manus- je-van-alles nog nooit een volledi ge wedstrijd van hem. „Natuur- lijk kijk ik altijd even, maar ik ben voortdurend in de weer. In de rust moet de thee klaarstaan voor beide ploegen en de scheids rechter. En als ik even niets te doen heb, komt er altijd wel ie mand die op zoek is naar zijn of haar scheenbeschermers." Ook tijdens de winter- en zo merstop is Bouwense geregeld op de club. „Afgelopen zomer heb ik nog tweehonderd ballen nagekeken. Zolang mijn gezond heid het toelaat, ga ik ermee door. Net zoals met het mede-or ganiseren van het jeugdkerstzaal- voetbaltoernooi in het Omnium in Goes. Ik wil deze club blijven helpen." De twee Zeeuws-Vlamingen stap ten op 16 oktober op in Mossel Bay, aan de zuidkust. Afgelopen zaterdag finishten ze in Oudts- hoorn, dat landinwaarts ligt. Tus sendoor legden ze ruim 500 kilo meter af, op de meeste uiteenlo pende ondergronden. De Moor: „We trokken over rotsenbodems, door bossen, over de steppe... We waren heel blij met het materiaal dat we hadden gekozen. Daardoor bleven we van pech verstoken." Samen met De Beule kon De Moor het tempo hoog houden. In de soms lastige etappes reden ze voortdurend rond de 20 km/u. „Onze grote kracht is dat we onge veer van een gelijk niveau zijn", vertelde de Axelaar. „We hadden allebei wel een keer een mindere dag, maar écht heel moeilijk heb ben we het ook niet gehad. Bij an dere koppels zag je soms dat de één de ander lastig kon bijhou den. Tja, dat werkt dan niet." De twee kennen elkaar al zo'n zeven jaar. De Moor, eigenaar van sportcentrum Delta in Terneuzen, judode ooit. Totdat hij zo'n twin tig jaar geleden geblesseerd raakte. Zijn fysiotherapeut zei tegen hem: ga fietsen, dat is goed voor je. „Toen dacht ik: fietsen? Wat saai! Maar ik kreeg er veel plezier in." Hij begon na verloop van tijd fietstochten in het buitenland te organiseren en zo leerde hij De Beule kennen. Samen gingen ze marathons rijden („We houden al lebei van het wat langere werk") en uiteindelijk besloten ze in Zuid-Afrika aan hun eerste meer daagse wedstrijd mee te gaan doen. De Moor: „Dat is zeer goed bevallen. Direct na afloop van die zeven dagen op de fiets denk je: ben je het afzien al vergeten en zit van mij hoeft het niet meer. Maar je alweer te denken aan een vol op de terugreis naar Nederland gende keer." vrijdag 28 oktober 2016 Bram Bouwense zit nooit stil CLUBHELDEN VAN DE Len Woiters Elke sportvereniging heeft ze: helden die al hun vrije tijd in de club steken, maar het liefst op de achtergrond blijven. Die enthousiaste vrijwilligers verdienen een podium. Nomineer en stem Heeft jouw vereniging ook een echte clubheid? Laat het ons we ten. Ga naar pzc.nl/clubhelden, nomineer en stem op jouw held. Wie weet wint jouw club dan wel 10.000 euro. Als je nu stemt maak je zelf kans op een Ford Fiesta. Stemmen kan tot en met 16 november. Winnaar Op 21 november maakt de redactie bekend wie de titel PZC Clubheid in de wacht sleept. De winnaar wordt bepaald door het aantal stemmen, het gemid delde rapportcijfer en de motiva tie (aantal stemmen is dus niet per se doorslaggevend). De PZC-winnaar strijdt op 30 november met veertien andere supervrijwilligers om de titel 'Clubheid van de Amateursport 2016' en de hoofdprijs van 10.000 euro voor zijn of haar cLub. A De Goesenaar is betrokken bij de kantine, schoonmaak van de kleedkamers en het sorteren van de tenues, foto marcelle davidse Robbert de Moor uit Axel en Mark de Beule uit Heikant trok ken naar Zuid-Afrika voor het avontuur. Tot hun verbazing sleepten de mountainbikers er een tweede plaats uit tijdens de Cape Pioneer Trek, een wed strijd over zeven dagen. De vijfti gers reden mee bij de masters. Roeland van Vliet Axel A Mark de Beule (links) en Robbert de Moor werden tijdens de Cape Pioneer Trek tweede bij de masters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43