Welke Zeeuw trailt het best? jaar spektakel in Axel fiut, Harmes en Vasseur favoriet ZEELAND 15 het Rat Verlegh Stadion' Va In het noordoosten van Portugal beginnen Tim Pleijte en Huub van Noorden morgenochtend om 5.00 uur aan hun belangrijkste wedstrijd van het jaar: het wereld kampioenschap trail. De twee Zeeuwen gelden niet als titelfavo- rieten, maar worden wel in de voorhoede verwacht. De goedgetrainde specialisten krijgen het, net als de 250 andere deelnemers, zwaar voor de kiezen. In het 85 kilometer lange parkoers zitten zo'n 4500 hoogtemeters. De route voert door het middelge bergte, het hoogste punt ligt op zo'n 1400 meter. Pleijte verkeert al heel 2016 in een blakende vorm. Hij won drie marathons en zegevierde twee we ken geleden nog op de verschillen de onderdelen van het NK skyrun- ning in Italië. De 31-jarige Vlissin- ger kan bij het WK de kroon op zijn seizoen zetten. Huub van Noorden, woonachtig in 's-Heer Abtskerke, was vorig jaar de beste Nederlander op het wereldkampioenschap. Hij werd 22ste, ruim voor Pleijte. Dit jaar lij ken de rollen omgedraaid. Zowel bij de Kustmarathon als het NK skyrunning zat de 28-jarige Bevel ander net achter de Walchenaar. Toch heeft Van Noorden waar schijnlijk wat meer inhoud voor een race over 85 kilometer. ETTEN-LEUR Mid delburger Erwin Harmes en Vlissin- ger Remy Vasseur gelden zondag bij de marathon van Et- ten-Leur als po diumkandidaten. Ze werden begin ok tober respectievelijk vijfde en negende tijdens de Kustmara thon. Eerder dit jaar prolongeerde Har mes zijn titel op de Marathon van Zeeuws- Vlaande ren op overtuigende wijze. De start is om 11.45 uur. Het parkoersre cord in Etten-Leur staat al sinds 2010 op 2.28.41 uur. KjË IS QJH T'ÊRS VÉRDa/ EW DIEP// BI olU DE bUURT V/ü ML Ifj Jh Of AS K ^6>EVFKJ A bij Zeelandia Middelburg dat er maar tien spelers kwamen trai nen, nog nóóit.Ik heb het al eens vergeleken met een studie. Als je alleen op de dag van je tentamen naar school gaat, haal je dat tenta men niet. Zo is het ook in de voet ballerij." Aan de voorbereiding van Veens tra zal het niet liggen. Op basis van de trainersliteratuur bepaalde hij zijn eigen kernprincipes, die hij ophing in de kleedkamer in Middelburg. Ze moeten hem te rug naar het profvoetbal helpen. Ze hebben het voetbal van me afgepakt, maar ik zal er alles aan doen om alsnog in het profvoetbal terecht te komen „Ik heb weieens gekscherend ge zegd dat ik ooit weer in het sta dion van NAC (Rat Verlegh Sta dion) wil spelen, maar dan als trai ner. Of dat gaat lukken, is afhanke lijk van veel dingen, maar niet van blessures. Mijn ontwikkeling heb ik zelf in de hand." wen aan de start komen voor de drie uren. Vorig jaar was vooral bij de twee-uren - 65/85 cc - de span ning om te snijden. Het winnen de team, met onder anderen de Zeeuw Dailey van de Ketterij in de gelederen, won met een ver schil van slechts twee seconden. Ook bij de drie uren durende ra ce bleef het spannend tot aan de finish. Dit jaar lijken bij de 65/85 cc het Brabantse trio Eloy van Rijke- vorsel, Jens Walvoort en Ryan de Beer de grote favorieten te zijn. Veel ogen zijn gericht op het Zeeuws-Vlaamse trio Maicky Bonsel (Kuitaart), Dylan Serra- rens (Lamswaarde) en Remco van de Velde (Terneuzen). Ook het trio Mats Leeuwensteijn (Vlis singen), Joshua van Doorn (Mid delburg) en Luca Dhanis (Terneu zen) gaat voor een podiumplaats. Favorieten Bij de drie uren behoren de teams van MC Mikkola tot de fa vorieten voor het hoogste treetje. De Zeeuwen Mark Boot uit Burgh-Haamstede, Stefan Hage uit Kapelle en de Belg Roy Sel- lien vormen het eerste team. Ook het team van Casper Ovaa (Oost-Souburg), Jordan Lee van Maaren (Vlissingen) en Nick Hor sten (Eindhoven) hoopt dit week einde in Axel goed voor de dag te komen. PROGRAMMA utoschadeteam.nl Hier valt zelfs voor ons geen eer te behalen vrijdag 28 oktober 2016 voor Veenstra Roeland van Vliet Vlissingen Rogier Veenstra A De 29-jarige Middelburger legt de spelers van Zeelandia Middelburg uit wat hij komende zondag bij zijn debuut tegen Madese Boys van hen verlangt. FOTO RUBEN OREEL De 2-uren (65/85 cc): De training is van 09.00-09.30 uur. De wedstrijd begint om 10.00 uur. De 3-uren: De training is van 12.15-13.00 uur. De wedstrijd vangt aan om 13.30 uur. Na afloop vindt de hul diging van de laureaten plaats in de kantine bij het circuit in Axel, gele gen aan de Lageweg 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42