weg te dromen Padam Padam op COC Songfestival ZEELAND 11 Jiskoot: „Hoe ouder je wordt, hoe eenzamer. Die pil van Drion moet in mijn nachtkastje liggen. Dat geeft een hoop rust: daarvoor wil ik hem hebben. Dat die er is, in mijn nachtkastje, zou me de kracht kunnen geven om door te gaan. Ik heb hier een spreuk han gen: het is beter te sterven in schoonheid, dan te leven in ge brekkigheid." ci mijn laatste levensjaren. Waar bemoeien ze zich mee!" Jiskoot: „Ik ben een man die van zekerheid houdt. Mijn schrik beeld is dat ik de zelfregie uit han den moet geven. Ik wil zelf bepa len wanneer ik er een punt ach ter zet, nu ik mijn geestelijke ver mogens nog heb. Dirigent van mijn leven, dat wil ik zijn en blij ven. Stel, ik zou door een zuster moeten worden geholpen om in bad te gaan. Dat zou ik verschrik kelijk vinden! Ik wil die züster in bad doen!" Jiskoot: „Toen ik in korte tijd na el kaar mijn vrouw en dochter ver loor, heb ik verschrikkelijk in de put gezeten. Als ik tóen die pil had gehad, had ik hem ingenomen. Maar ik had hem niet. Tijdens een vergadering van de NVVE in Mid delburg werd ik opgemerkt: die moeten we hebben, dachten ze. Ik heb meegewerkt aan twee docu mentaires, ik heb interviews gege ven aan alle landelijke bladen, aan de televisie. Dat geeft bezigheid. De strijd voor de pil van Drion dwong mij uit die put te klimmen. Ik kan mijn strijd pas staken als die pil er is. Nü zou ik hem niet ne men. Maar ik heb hem wél nodig om verder te leven." gues en Robert Groslot en piano forte bij Bart van Oort. In 2006 kreeg zij het masterdiploma Mees ter in de Muziek. Colman is een veelzijdige musicienne. Zij treedt op tot ver buiten Europa en nam enkele cd's op. Toch gaat haar gro te liefde uit naar de kamermuziek en is een veelgevraagde begeleid ster. Deze twee jonge, getalenteerde Vlaamse musici werken regelma tig samen en weten de harten van het publiek te stelen. In de sfeervolle ruimte van de Hof te Zande Kerk verzorgen zij een recital met liederen van Hahn, Fauré, Berlioz (Le spectre de la Rose), Schumann Widmung en Der Nussbaum)en Schubert Die Fo- relle en Gretchen am Spinnrade). Als overgang naar de opera en operet te speelt Colman De vijfde prelu de van Chopin. Na de pauze vol gen de twee aria's van Puccini, het Ave Maria uit Otello van Verdi, een Wagneraria, het Maanlied uit Russalka van Dvorak en nog twee klappers de Habanera uit Carmen van Bizet en Meine Lippen si küssen so heiss uit Giuditta van Léhar. Een concert waar de romantiek vanaf druipt en waarbij het pu bliek heerlijk kan wegdromen. Percussiegroep Padam Padam uit Middelburg staat 26 novem ber op het COC Songfestival in Utrecht. De zes vrouwen tre den op met het zelfgeschreven nummer 'Gevlucht naar Neder land - Maar de angst nog niet voorbij', gebaseerd op een kran tenartikel in het AD uit 2015. Dat vertelt het verhaal van een Oegandese vrouw die ver kracht en mishandeld werd van wege haar geaardheid. Op 5 november geeft Padam Padam aan de Kleverskerkse- weg 17A in Middelburg een try-out en zamelt de groep geld in om haar onkosten te dekken (16.00-18.00 uur). Het COC Songfestival werd in 1995 opgericht omdat Neder land dat jaar niet mee mocht doen aan het Eurovisie Songfes tival (ESF). Het COC, de Neder landse vereniging voor homo seksualiteit, besloot toen haar eigen songfestival op te zetten, omdat het ESF erg populair is onder homoseksuelen. Deelne mers hoeven zelf niet homosek sueel of lesbisch te zijn, maar de tekst van liedjes moet wel 'roze' zijn. PZC ONLINE Dylan LW Vanderbraak @vanderbraak Rutte: „Er was géén belasting deal." Dat klopt. Er was een #geenbelasting deal. vrijdag 28 oktober 2016 ren doordat een zelfgekozen le venseinde tegen de tijd dat het zover is, juridisch mogelijk is.' Linda Voortman, GroenLinks 'Voor deze mensen is hulp van stervensbegeleiders de enige ma nier om de eigen regie over het le ven te behouden. Soms houdt dit in dat er een zelfgekozen einde komt en soms is de gedachte aan die mogelijkheid al genoeg om toch nog door te leven.' Renske Leijten, SP 'Duidelijk is dat het vaststellen van een doodswens bij voltooid le ven geen sinecure is. Mensen moeten autonoom kunnen beslis sen. Maar in welke mate staat die doodswens op zichzelf en hoe consistent is deze? De mens is een relationeel wezen dat zich verhoudt tot zijn omgeving. Wel ke factoren spelen een rol? Is de wens om te sterven absoluut en permanent? Is die onomkeerbaar, of kan die toch veranderen zodra er iets in het leven verandert? En hoe bepalen we dat er echt geen druk van buitenaf heeft plaatsge vonden? Is dat te beoordelen?' Agnes Wolbert, PvdA 'Het gaat erom dat de mensen die hun eigen autonomie en re gie willen houden, in ieder geval niet allerlei belemmeringen wordt opgelegd waardoor ze moeten blijven lijden terwijl ze zelf de waarde van het leven kwijt zijn.' Henk Krol, 50Plus 'De meeste ouderen zijn heel goed in staat de ultieme beslis sing over hun eigen leven en dood te nemen. Juist die beslis sing moeten we beschermen met heldere wettelijke kaders. La ten we duidelijk zijn: niemand kan voor een ander bepalen wat voor diegene de waarde van zijn of haar leven is.' —Fleur Agema, PVV 'Een veelgehoorde, nadrukkelij ke wens van veel mensen is dat zij later beslist niet dement willen worden. Ook willen velen niet ver pleegd worden. Met een zelfge kozen levenseinde willen ze dat vóór zijn. Overigens mag niet uit het oog verloren worden dat ze anders kunnen gaan denken als het eenmaal zover is. Het gaat dan meer om de rust die ze erva- Lies Vandewege en Lies Col man, zondag 30 oktober, Hof te Zande Kerk in Kloosterzande, aan vang 15.00 uur. Kaarten via de website hulstcultureel.com Marieke Kesteloo Middelburg BLOGS/VLOGS Van boswachters die bloggen over geboren reekalfjes, tot jongeren die video's maken van hun zangkunsten. Op de blog-pagina van de PZC ko men ze allemaal voorbij. Heeft u ook een blog? Of heeft u een eigen YouTube-kanaal? Meld hem aan op pzc.nl/blogs TWITTER Premier Mark Rutte gaf gis teren aan dat de Oranjes geen aparte belastingdeal hebben. RTL Nieuws bracht woensdag naar buiten dat er wel een geheime deal was om het staatshoofd te compense ren. Wel is er volgens Rutte in de jaren 70 een regeling met het kabinet getroffen die voor kwam dat het Koningshuis zouinteren' op het eigen ver mogen. Rutte onderzoekt de precieze inhoud daarvan. UW REACTIE De recreatiesector in Zeeland is tegen het nieuwe Kustpact dat bepaalt waar er langs de kust gebouwd mag worden. Volgens de sector blokkeert het pact innovatie en nieuwe projecten. 'Daar gaat het toch juist om?' schrijft Corine Smit in een reactie op pzc.nl. 'Dat er niet allerlei bouwprojecten aan de kust komen? Alsje blieft, neem geen voorbeeld aan de Vlaamse kust!' ONLINE TOP 5 1. 'Als Zeeuwse gedeputeer de haar handtekening onder Kustpact zet, hebben we een probleem' 2. Wilfried de Jong vergeet portemonnee, ruilt eigen boek voor tol Westerscheldetunnel 3. Man die 68.000 euro ver duisterde bij werkgever krijgt 200 uur taakstraf 4. Curatoren: geen fout Thermphos 5. Veerse duinen echt taboe voor zonnebaden en seks Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie Mi facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38