—WACHT EENS EVEN, ÏOOr€ 25 Komt er een vrouwelijke in het glazen huis? WALCHEREN 7 Afbeeldingen jubilerende Wim Hofman wijzen weg naar nieuwe opvang Vlissinger Wim Hofman heerst op het Waaigat. Stefan Thelen schilderde het beest dat in de smaak valt bij kinderen van opvang het Koraal. ALWEER EEN KOOPJE BIJ DEPOT ZEVEN. depotzeven.nl CU De stoorworm van vrijdag 28 oktober 2016 René Hoonhorst uurschilder Stefan Thelen schildert vaak eigen ontwerpen op (blinde) muren. Ook een afbeelding in op dracht krijgt meestal een twist van de kunstenaar mee. Maar in het Vlis- singse Waaigat schilderde hij graag een paar tekeningen van Wim Hof man in het groot op twee muren bij het scholencomplex. Vlissinger Hofman viert het hele jaar zijn 75ste verjaardag. De Ichtus- school aan het Waaigat heet al Het Vlot, naar een ander boek van Hof man. „De stoorworm past daar na tuurlijk prima bij. Als Kinderopvang Walcheren hebben we het werk van Hofman ook al omarmd. Zo heet het kindcentrum in Koudekerke Pien. We hebben die opvang zelfs gesplitst in een Grote en een Kleine Pien", zegt woordvoerster Tessa Sonne- mans van KOW. Thelen vond het niet erg dat hij een keer het werk van een ander uit voerde. Hij vindt het logisch dat Vlis- singen een in de stad wonende kun stenaar eert tijdens diens jubileum. En het werk van een kinderboeken- Sam (links öp de glijbaan) en Celeste zijn niet bang voor de stoorworm. Ze vinden het wel cool dat er vrolijke muurschilderingen vlak bij hun scholen én nog dichter bij de nieuwe opvang, het Koraal, zijn te bewonderen, foto lex de meester schrijver en -illustrator past natuur lijk ook prima bij de scholen en het kindcentrum. Met de beschildering van de twee muren is zijn werk ove rigens nog niet gedaan. „Ik zet nog enkele afbeeldingen van Hofman op Trespa-platen. Die platen komen weer op muren van het kindcen trum." Wanneer zijn werk precies af is, durft Stefan Thelen nog niet te voor spellen. „In elk geval voor donderdag 17 november, want dan is de officiële opening van het nieuwe Koraal voor zien." Die informatie wordt beves tigd door Sonnemans en opvangjuf Priscilla van den Nieuwenhuizen. Van den Nieuwenhuizen zit don derdag voor de eerste keer met zeven kinderen in het nieuwe lokaal van Koraal. „We zouden na de herfstva kantie beginnen, maar de buiten schoolse opvang gaat natuurlijk ook in de vakantie door. We konden er vandaag in, dus hebben we onze tij delijke ruimte, de oude gymzaal in de Frans Naereboutschool, iets eer der verlaten." Schilderingen van Hofman passen goed bij Het Vlot. Dat is ook een boek van Wim Hofman —Tessa Sonnemans De kinderen die de primeur heb ben, voelen zich direct thuis in het nieuwe Koraal. De muren van Hofman/Thelen vinden ze ook prach tig. Sam (7, groep 4 van de Frans Nae- rebout) en Celeste (8, groep 6 van de Ichtusschool) poseren graag voor de stoorworm. Ook het schip dat een ka nonskogel afvuurt op een vogel - een van het originele verhaal afwijkend geintje dat Thelen en Hofman sa men bedachten - vinden ze cool. „Het is vrolijk en past goed bij het nieuwe opvanggebouw", vinden ze. Annemarie Zevenbergen Koudekerke De geruchtenstroom over een vrouwelijke dj eind december in het Koudekerkse glazen huis groeit gestaag. De organisatie van Serious Re quest in Koudekerke (Koudeker ke SR) lanceerde afgelopen week een facebookfilmpje over de 'zoektocht' naar de drie dj's die zich van 18 tot en met 24 decem ber insluiten in het glazen huis dat voor galerie De Pastorie op het Dorpsplein komt te staan. Het filmpje eindigt met een beeld van drie figuren in witte overalls die over het Dorpsplein wegwandelen. Die, die meest rechtse is toch Dat zou een re volutie zijn; een vrouw in het mannenbolwerk. Anne Kaijser van Koudekerke SR lacht: „Ik heb de geruchten ook gehoord. Tja. Op 4 novem ber maken we in het Zeeuws Ge not bekend welke dj's in het gla zen huis komen. Dat doen we met het derde en laatste deel van de film." Binnenkort verschijnt deel twee van het dj-filmpje. Koudekerke sluit als vierde Veer- se dorp aan bij de landelijke ac tie Serious Request van 3FM. In middels is de eerste editie van Se rious Paper verschenen met nieuws over de Zeeuwse actie. Draadmand/b eettafel in 2 afmetingen verkrijgbaar van^sef Stoorworm 'kronkelt' kind 80 woonmerken onder één dak rechtstreeks van de fabrikant, 30 tot 70% korting direct meenemen, aanhangwagen beschikbaar gelegen in Hulst, naast Morres elke zondag open WESTERSCHEIDE- TUNNEL TOLVRIJ A.S. ZATERDAG Woonoutlet Hulst Industrieweg 2 4561 GH Hulst, Nederland vrolijk naar opvang Koraal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35