Windmobile komt mogelijk op Loskaai 6 WALCHEREN Vier nieuwe winterbanen De Koudekerkse tennisvereniging De Stoof investeert fors in vier nieuwe banen. Geen gravel maar kunststof zodat er straks ook in de winter getennist kan worden. Op de nieuwe kunststofbanen kunnen we bij slecht weer ook doorspelen My Darling in De Wegwijzer Regioavond T rans World Radio Lezing 'Helpen bij verdriet en pijn' Het eerste oliebollentoernooi in de geschiedenis van tennisvereni ging De Stoof in Koudekerke kan zo maar bewaarheid worden. Half december wil de club de vier nieu we all weather-banen feestelijk openen vertelt verenigingsvoorzit ter Ivo van der Velde. „Een feestelijke opening, met een oliebollentoernooi bijvoor beeld. Dat hebben we nog nooit gehouden omdat er bij slecht weer niet gespeeld kon worden." De aanleg van de vier gravel- kleurige kunststofbanen begint maandag. Ze vervangen de huidi ge gravelbanen. Die liggen er zes tien jaar en zijn ruim voorbij de af schrijvingstermijn van veertien jaar, zowel technisch als econo misch aldus de voorzitter. De vere niging steekt 60.000 euro in de zo genoemde smashcourtbanen. Die vervanging kost rond de 170.000 euro, dus De Stoof moet een deel lenen. De gemeente Veere stelt zich garant voor de helft van die lening. Stichting Waarborgfonds Sport (SWS) geeft een borgstel ling voor de andere helft. Omdat De Stoof de grond in erfpacht heeft van de gemeente (tot eind 2021) wil SWS wel een waarborg voor dat gebruiksrecht. De ge meente is bereid een intentiever klaring af te geven over vijf jaar die erfpacht te verlengen met vijf of tien jaar. Van der Velde: „Een groot voor deel van de kunststofbanen is dat er ook bij slecht weer op gespeeld kan worden. Op gravel bleven bij voorbeeld de plassen echt staan. De nieuwe banen zijn ook een stuk onderhoudsvriendelijker. Voor de gravelbanen hadden we een commissie van vijf personen die toch vrijwel dagelijks aanwe zig waren." De aanleg van de ba nen neemt zes weken in beslag al dus Van der Velde. „Maandag be ginnen ze met het graafwerk." De vereniging telt 240 leden. „We kennen de laatste jaren weer een kleine groei, van zo'n tien le den per jaar. De groei zit met na me bij jeugdleden. Dat is een goed teken voor onze toekomst." De Windmobile, het beeld van kunstenaar Dik Box dat eerst op Plein 1940 in Middelburg stond, krijgt een nieuwe plek. Het komt zeer waarschijnlijk op de Loskaai te staan. Dat zegt Kees Wijker van de Stichting Beelden de Kunst Middelburg. Het kunst werk met zijn draaiende structu ren staat sinds februari 2015 in de opslag. De Windmobile werd ver wijderd, omdat Plein 1940 werd heringericht. Kunststichting SBKM/De Vleeshal zoekt er sinds dien een nieuwe plek voor. Ambtenaar Wim Caljouw van de gemeente Middelburg weet dat Box zelf het meest is gecharmeerd van een plek aan de Loskaai. Maar het is volgens Caljouw nog onze ker of dat ook daadwerkelijk gaat gebeuren. Caljouw: „Er is een bouwver gunning voor nodig om De Wind mobile op deze plek te krijgen. Daar zijn we nu mee bezig. Ook moet er een fundering voor het beeld komen. Die moet ook nog worden berekend en aangelegd." Zowel Wijker als Caljouw dur ven nog geen datum te plakken op de herplaatsing van De Wind mobile. IN DE REGIO LEZING HANS SAKKERS MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 28 oktober 2016 De Stoof kan straks doorspelen Annemarie Zevenbergen Koudekerke Ivo van der Velde, voorzitter Marjoleine Kramer Middelburg NIEUW- EN SINT JOOSLAND In Theater de Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland vindt za terdag een country-optreden plaats met Michael Weston King en Lou Dalgleish. Michael Weston King en Lou Dal gleish heten samen My Darling Clementine en hebben gezamen lijk inmiddels drie country-albums opgenomen. Het optreden duurt van 20.30 tot 24.00 uur. MIDDELBURG Trans World Radio houdt op woensdagavond 2 november een regioavond in de Gasthuiskerk. Trans World Radio wil mensen in alle landen bereiken met het evangelie. Tijdens deze avond vertelt Samuel Tan over Trans World Radio in het Oost-Azië en is er ruimte voor vragen. De avond begint om 20.00 uur, inloop vanaf 19.45 uur. De Gasthuiskerk is gelegen aan de Lange Delft 94 in Middelburg. VLISSINGEN Manu Keirse, expert op het ge bied van verlies- en rouwverwer king, verzorgt op maandag 31 ok tober uit naam van WVO Zorg een lezing over het thema 'Hel pen bij verlies, verdriet en pijn'. Centraal staan vragen als: 'hoe verder gaan na het verlies van een dierbare' en 'hoe kan ik men sen helpen die een dierbare heb ben verloren'. De lezing begint om 19.45 uur en vanaf 19.15 uur zijn bezoekers welkom. De lezing wordt gehouden op de Vredehof laan 370 in Vlissingen (Ter Ree- de). De toegang is gratis en aanmelden kan via hospice@wvozorg.nl. MIDDELBURG Nacht van de Nacht bij de Kloveniersdoelen Tijdens de Nacht van Nacht treden er verschillende bands op bij de Kloveniers doelen in Middel burg. Ook worden er diverse hapjes ge serveerd. Zaterdag om 20.00 uur begin nen de optredens. KOUDEKERKE Proeverij met zeewierhapjes bij Bioduin Ellen Schoenma kers en Guido Krij ger van WildWier verzorgen zaterdag een proeverij met zeewierhapjes bij boerderijwinkel Bio duin in Koudekerke. De twee Zeeuwse wierenwaaiers (zo als ze zichzelf noe men) oogsten weke lijks vers zeewier uit de Oosterschelde voor hun klanten en brengen dit dezelf de dag naar de af- haalpunten: de Tuin van Broeder Ludovi- cus in Middelburg en Bioduin in Koude kerke. MIDDELBURG Lezing Schütz en Zonen in ZB De Zeeuwse Volks universiteit houdt dinsdagmiddag 1 no vember een lezing met als thema 'Schütz Zonen: een Middelburgse schildersfamilie'. In de lezing neemt kunsthandelaar-con servator Joost Bak ker aanwezigen mee door de tijd van twee generaties Schützen. Om 13.30 uur begint de lezing in de Wim Hofmanzaal in de Zeeuwse Biblio theek. Kaartjes kosten 8 euro. VLISSINGEN Boekhandel 't Spui organiseert een lezing met Hans Sakkers op vrijdag 4 november in Vlissingen. Het derde nummer van het blad 'Het leven op Walcheren van af het midden van de negentiende eeuw' genaamd 'Oorlog over Walcheren' verscheen woensdag. Sakkers geeft een le zing over het laatste deel van dit tijdschrift, namelijk de vluchtelingen vanaf 1914 tot heden. De auteur vertelt ook over zijn ervaringen met The Jungle in Calais, waar hij vanaf januari dit jaar regelmatig verbleef. De lezing begint om 19.30 uur en vindt plaats aan de Oude Markt 5 in Vlissingen. De toegang is gratis, foto ruben oreel ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur - Weekmarkt DOMBURG Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur-Zo- mertentoonstelling met als thema 'Het Zeeuwse landschap' GRIJPSKERKE Jacob Catsstraat 5, 10.00-17.00 en 19.00-21.00 uur - Speel goedbeurs MIDDELBURG Stoom Stationsrestau rant, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expo sitie schilderijen 'Natuur in Zeeland van Ida Nauta'; Meiveldpad 55, 10.00-17.00 uur - Herfstknutselen op de kinderboerderij; Cinema Middelburg, vanaf 13.00 uur - Vertoning 'Elliot&Me' en 'The King of Ping Pong'; Kloven iersdoelen, Achter de Houttuinen 30,15.30 uur - Boekpresentatie Johan Murre; Kruitmo- lenlaan 70,16.00 uur - Wijkfeest in het kader van Fonteinweek; Het Palet, 19.00 uur - Wijk- bingo; Café Schutters hof, 19.00 uur - Pre Par ty Hrieps met bekend making programma Hrieps 2017; Zeeuwse concertzaal, Verwe- rijstraat 14, 20.00 uur - Optreden 'Het Malibran Quartet'; Schouwburg Middelburg, Molenwa ter 99, 20.00 uur-Ca baretvoorstelling Mar- tijn Broekaart; Middel burgs Minitheater, Ver- werijstraat 53, 20.00 uur - Voorstelling 'Ho- ningjagers'; Spiegelthea- ter, 20.00 uur - Jeugd- theaterschool Zeeland speelt de voorstelling 'De Vergeten Oorlog'; Café ut Babbelaertje, 20.00 uur-Optreden 'Mark Foggo and the Skasters' SINT LAURENS Van Serooskerkelaan 9, 13.00-16.00 uur-Work shop 'Van Spetter tot Schilderij' VEERE Museum Veere, 10.00-17.00 uur - Ten toonstelling 'Drie gene raties fotografen' VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 - 16.00 uur - Weekmarkt; Vrijenhovenzaal, Bas- kenburgplein 8, 09.00 uur - Peutergym; Sport weg 2,10.00-11.30 uur- Afsluiting Zwem4Daag- se met vanaf 11.30 uur - 'Stuuverduuken'; Café de Concurrent, 21.00 uur - Optreden DJ Bert WESTKAPELLE Het Polderhuis, 18.30 uur - Historische wande ling met als thema 'Ont dek culinair Walcheren'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34