Boek geruild voor tunnelrit Rieks Veenker leidt PZC Publieksprijs Meer gasten in Zeeuwse hotels 2 NI MAAN LEO Column Er speelde deze week een be langrijke kwestie voor de vrouwenrechten in de we reld. De Verenigde Naties benoem den een honorair ambassadeur voor de rechten van vrouwen en meisjes. Niemand minder dan de stripfiguur Wonder Woman zal zich de komende tijd gaan inzet ten voor de emancipatie. Je zou dit kunnen afdoen als een grap. Een komische noot in het nor maal zo serieuze nieuws over de VN. Zo was Winnie de Pooh de ambassadeur voor de Internationa le Vriendschapsdag. Maar daar is deze zaak mij te belangwekkend voor: me dunkt dat er nog veel ge daan kan worden voor vrouwen. De kritiek op de benoeming van Wonder Woman richtte zich voor namelijk op haar uiterlijk. Dat feit op zich is natuurlijk al misogyn. Waarom zou je de wereld niet kunnen redden met grote borsten en wapperende haren? Het is net zo belachelijk haar hierom te prij zen als het is om haar hierom uit te sluiten. Wat mij echter werke lijk tegenstaat, is het feit dat Won der Woman NIET ECHT is. Een ambassadeur moet een rolmodel zijn, iemand waaraan je je kunt spiegelen. Laatst kwam ik een foto Wonder Woman is niet echt. Dat staat mij tegen van president Obama en een klein donker jongetje tegen. Tijdens hun ontmoeting in het Witte Huis vertelde het jongetje dat hij het zich niet kon voorstellen dat iemand met net zulk kroeshaar als hij president zou kunnen zijn. Obama buigt voorover en laat hem zijn haar voelen. Dat is de kracht van een rolmo del. Dat je aan het haar kunt voe len, je kunt spiegelen aan wat ie mand bereikt heeft, wetende dat die persoon in wezen niet signifi cant anders is dan jij. En daarom heb ik moeite met Wonder Wo man als ambassadeur. Niet omdat ze een pittig pakje draagt (ik ben groot voorstander van pittige pak jes), maar omdat in dat pittige pak je geen mens van vlees en bloed zit. Een paar rake penseelstreken, daar moeten wij vrouwen het mee doen... De Stelling TOOS HENK HIJ IS HUM &E<3ELEI1>ER Fraudeurs veroordeeld Zeeland betaalt weer het snelst Horeca strijdt om leerplek-titel VLISSINGEN Arbeidsbemiddelaar TWZ krijgt award Met nog acht dagen te gaan heeft Rieks Veenker met zijn jeugd boek De tuinen van Ginder een grote voorsprong opgebouwd in de strijd om de PZC Pu blieksprijs. Met 811 stemmen heeft hij op dit moment meer dan het dubbele aantal dan de nummer 2, Zilt zoet Zeeland van Annette van Ruitenburg, Ruth de Ruwe en Tanja van den Ber ge- Er zijn nu ruim drieduizend stemmen uitgebracht. In totaal dingen er tachtig titels mee. Het betreft boeken, die verschenen zijn tussen juli vorig jaar en juni dit jaar en die zijn aangemeld voor de Zeeuwse Boekenprijs. De winnaar van de PZC Pu blieksprijs ontvangt tooo euro. Zaterdagavond 5 november wordt in het gebouw van ZB I Bi- liotheek van Zeeland in Middel burg bekendgemaakt of Rieks Veenker de nummer 1 is geble ven. Stemmen kan tot vrijdag 4 november 12.00 uur via pzc.nl/publieksprij s Zie ook: Afgelopen juli hebben meer men sen overnacht in een hotel in Zeeland dan in dezelfde maand vorig jaar. Het aantal gasten steeg van 91.000 naar 102.000, het aantal overnachtingen van 179.000 naar 208.000, aldus het Centraal Bu reau voor de Statistiek. De groei is bijna geheel toe te schrijven aan Nederlandse gas ten. Zij zijn goed voor de helft van de bezetting van de Zeeuw se hotels. Belgen en Duitsers zijn elk goed voor bijna een kwart van het aantal gasten. Duitsers blijven gemiddeld bijna drie nachten slapen, Belgen en Neder landers twee. Met een groei van boven de 10 procent steekt Zeeland uit boven het gemiddelde van de Neder landse kust. In de hele kust streek nam het aantal gasten in juli 2016 ten opzichte van juli 2015 toe met 1 procent en het aan tal overnachtingen met nog geen 5 procent. Het aantal buitenland se gasten nam zelfs af. De Rotterdamse schrijver en presentator was onderweg naar Porgy en Bess in Terneuzen voor het promoten van zijn boek, toen hij erach ter kwam dat hij zijn portemonnee was ver geten. De Jong had al leen 3,50 euro in zijn auto lig gen, onvol doende voor de tol. Bij een parkeer plek bij de tunnel sprak hij een chauffeur van een an dere auto aan en vroeg hem 1,50 euro in ruil voor zijn boek. De chauffeur ging lachend akkoord en De Jong kon Zeeuws-Vlaanderen binnenrijden en was op tijd voor zijn voorstelling. „Hij opende de avond ook met die anekdote", zegt organisator Hans van de Sande. „Hij zei la chend: Eigenlijk krijg ik nog steeds 18,50 euro van die klojo." Het boek kost namelijk twin tig euro. Zo'n 115 mensen kwa men naar het optreden van De Jong in Porgy en Bess, was twee uur lang genieten, hij sprak over zijn boek, wielren nen, liet filmpjes zien en er was jazz", zegt Van de Sande. En voor de terugweg gaf de organisa tie De Jong maar wat geld mee om de tol poort jes op nieuw te kun nen passeren. vrijdag 28 oktober 2016 Wonderli k Vandaag: Ik heb geen last van al die beveiligingscamera's reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben bang voor Rusland 303 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS MIDDELBURG De 52-jarige J. van 't H. uit Goes is gisteren in Middel burg voor steunfraude ver oordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voor waardelijke gevangenis straf van vier maanden. Hij fraudeerde voor 104.000 euro. Haar 44-jarige plaats genoot en partner in crime, J. van H., werd conform de eis veroordeeld tot een taakstraf van 140 uur plus vier maanden voorwaarde lijk. VLISSINGEN Zeeuwse bedrijven betalen nog altijd het snelste hun re keningen, zo blijkt uit de Ba rometer Betaalgedrag van bedrijfsinformatiespecialist Graydon. Zeeuwse bedrij ven en instellingen doen er 38,6 dagen over om te beta len: „Zeeland betaalt niet al leen anderhalve dag eerder dan de nummer twee (Fries land met 40,2 dagen), de provincie betaalt ook snel ler dan in dezelfde periode een jaar geleden." KOUDEKERKE Golden Tulip Westduin in Koudekerke, restaurant De Kromme Watergang in Slijk- plaat en Albron Center Par es in Port Zélande zijn geno mineerd voor de titel 'beste leerbedrijf horeca 2016'. In totaal zijn 84 bedrijven voor gedragen. Van de drie staat Port Zélande het hoogst, op plek 19. Westduin staat op plek 32, De Kromme Water gang op 69. De winnaar wordt begin januari op de Horecava bekendgemaakt. Arbeidsbemiddelaar TWZ, een dochter van de HZ in Vlissingen, heeft een schou derklop gekregen van het Nationale Business Succes Award Instituut. Dat vindt TWZ de best presterende werkgever in de branche ar beidsbemiddeling. TWZ zorgt goed voor de klant en ook voor zijn personeel. Jan van Damme Vlissingen pzc.nl/zeelandgeboekt Theo Giele Vlissingen Wilfried de Jong heeft woens dag zijn nieuwe boek Zweef- duik noodgedwongen geruild voor geld om de tolkosten van de Westerscheldetunnel te be talen. Bas Bareman Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2