Hier groeit u Afschieten mag vanaf dinsdag weer De provincie was zelf verrast door het oordeel van de Raad van State. Pas in december wordt écht een oordeel geveld over de hertenjacht. Rogier Veenstra kroonprins van het trainersgilde De ontheffing is niet geschorst. U kunt dus gewoon weer gaan schieten Russische paardenbloemen wortelen op strakke ruggen bij proef boer derij de Rusthoeve in Colijnsplaat. Teler Adrie Albregtse en zijn colle ga's hebben ze net geplant. Het melksap van de paardenbloem levert hoogwaardig rubber op. Het gaat om een proefproject dat mogelijk het begin is van nieuwe en duurzame rubberteelt in Europa. zeeland 5 Faunabeheereenheid Zeeland mag vanaf dinsdag (1 november) weer damherten gaan afschieten in na tuurgebieden Kop van Schouwen en Manteling van Walcheren. Dit bleek gisteren bij de Raad van Sta te in Den Haag. Het gaat om tachtig hindes en kalveren in de Manteling en zo'n 190 in de Kop van Schouwen. Voorzitter Frans Hamelink van de Faunabeheereenheid en voorzitter Fred Jaggie van de Hoefdiercom missie zeiden direct te gaan begin nen met de voorbereidingen. Zowel de Faunabeheereenheid als de provincie Zeeland vroeg aan de Raad van State om schor sing van een uitspraak van de rechtbank Zeeland. Die verklaarde in juli het beroep van Stichting Faunabescherming tegen de her tenjacht gegrond. De provincie wil de damherten bejagen, omdat dat voor de open bare orde beter zou zijn, maar ook voor het welzijn van de dieren zelf. Ze komen nu weieens in de dorpen en zorgen daar voor over last. Nadat de rechtbank vorig jaar december de jacht stillegde omdat de provincie niet goed had beargu menteerd waarom het beter zou zijn voor het welzijn van de die ren, werd in no time een nieuw plan opgesteld. Daarin stelt de provincie dat de dieren juist de natuurgebieden ontvluchten, omdat het daar niet goed met ze gaat. Er zijn er te veel en door de overbegrazing zoeken ze hun heil buiten het natuurge bied. Dat argument verwierp de rechtbank in juli, omdat uit onder zoeken blijkt dat er nog niet daad werkelijk problemen zijn met het welzijn van de dieren. Voorzieningenrechter van de Raad van State Dick Slump zei gis teren dat de rechtbank weliswaar het beroep van Faunabescher ming gegrond heeft verklaard, maar dat de door de provincie ver- leende ontheffing niet door de rechtbank is geschorst. „U kunt dus gewoon gaan schieten", zei Slump. Zowel de provincie als de Faunabeheereenheid reageerde verrast. Ze trokken hun schor- singsverzoeken ijlings in. Faunabescherming reageerde te leurgesteld. Op de zitting werd af gesproken dat de Raad van State naar verwachting in december, midden in het jachtseizoen, de ho ger beroepszaak gaat behandelen tegen de verleende ontheffing. De bodemuitspraak van de hoogste bestuursrechter zal bepalend zijn of de Faunabeheereenheid kan blijven doorschieten tot 1 maart 2017. Dan loopt het jachtseizoen af. De provincie wil de aanwas van herten in de twee natuurge bieden bestrijden. In de Kop van Schouwen wordt gestreefd naar 325 herten en in de Manteling van Walcheren moet het aantal van 160 terug naar 80. m vrijdag 28 oktober 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl ZEELAND 14 rubber Het Zeeuwse damhert ontkomt niet aan de jacht Adri Klinkenberg Den Haag —Dick Slump, rechter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29