31 Schouder en ribben mogelijke dwarsliggers voor basisplaats Bilal Basacikoglu UITSLAGEN Regi Blinker denkt diep na. De voormalig linkerspits van onder meer Feyenoord en Celtic is ge vraagd welke twee buitenspelers hij zou opstellen bij Feyenoord dat zondag nummer drie Heeren veen ontvangt. Eljero Elia (29), Steven Berghuis (24), Bilal Basaci- koglu (21) en Jens Toornstra (27) mogen voor de kraker tegen de Friezen zondag in de Kuip twee plekken verdelen. „Als Eljero Elia fit is, dan is hij boven elke discussie verheven", is Blinker duidelijk. „Voor de plek aan de rechterkant in de aanval, is het voor mij minder duidelijk." Zelfverzekerd Elia is fit, zo roept hij zelf luid keels. Al was zijn optreden woensdagavond in de eenzijdige bekerderby tegen Excelsior (4-0) nog niet zo indrukwekkend als zijn bliksemstart tegen FC Gro ningen eerder dit seizoen, voor dat hij afhaakte met een breuk in zijn schouderblad. De immer uitgesproken Hage naar lijkt van het kwartet flank spelers het meest zelfverzekerd. „De trainer kan nu kiezen", zegt Elia lachend. „Ik kan spelen hoor. Of ik tegen Heerenveen dan al kan brengen wat ik tegen FC Gro ningen heb laten zien? Kijk, een mannetje uitspelen verleer je niet. Dat laat ik ook zien op de trainingen, maar tegen Excelsior kwam het er niet voldoende uit." De vraag wat hij zou doen als hij Van Bronckhorst was, kopt hij snel in. „De grootste concurrent van Eljero Elia is Eljero Elia zelf. Of ik geduld heb? Ik wil niet ge duldig zijn, ik ben hongerig. Het wordt een echte strijd om de plek ken op de buitenposities, maar ik ga uit van mijn eigen kracht en dan denk ik dat ik er snel weer zal staan. Maar je ziet: Toornstra geeft zijn assists, Bilal begint steeds meer te beseffen hoe goed hij kan zijn en Berghuis viel steeds goed in. Het is nu aan de trainer." Aan de rechterkant is de con currentiestrijd helemaal moor dend. Basacikoglu staat daar al vijf wedstrijden op een rij, maar dat heeft ook te maken met de ge kneusde ribben van Berghuis. Basacikoglu had af en toe zijn mo menten in die reeks wedstrijden, maar het gevoel van kip, ik heb je liet hij ook weer niet achter als antwoord op de vraag wie er rech terspits moet spelen bij de koplo per. „Maar het gaat steeds beter", zegt Basacikoglu. „De stap vanuit Friesland is best groot geweest, de druk is veel groter. Die kans te- gen Onana van Ajax? Ik had ge hoopt dat hij zou gaan liggen, maar ik had er achteraf beter langs kunnen gaan." Regi Blinker buigt zich na zijn keuze voor Elia nog over de vraag wie aan de rechterkant van club topscorer Nicolai Jorgensen moet spelen. „Als Berghuis fit is, heeft hij gewoon iets extra's", zegt Blin ker. „Dan zou ik hem opstellen, maar dat komt ook doordat ik Toornstra geen buitenspeler vind. Nu Dirk Kuyt op 36-jarige leeftijd af en toe een wedstrijdje overslaat, kan Toornstra zich ook meer als schaduwspits laten zien. En Basacikoglu heeft pure snel heid als wapen, hij kan van waar de zijn als de ruimtes op het veld groter worden. Maar dat is vaak pas aan het einde van een wed strijd." Toornstra zou op basis van zijn flitsende start van de competitie voldoende krediet moeten heb ben opgebouwd om, zolang Kuyt als diepste middenvelder speelt, een basisplaats te krijgen als flankspeler. Woensdag scoorde hij treffer nummer drie van Feye noord tegen Excelsior. „En het gaat ook goed", is ook Toornstra zelfverzekerd. Net als Berghuis, huurling van Watford. Al kampt hij al sinds 18 september met gekneusde rib ben. „Na een beuk van Jetro Wil- lems tegen PSV", zegt Berghuis. „Zegt Elia dat hij als hij fit is, hij weer gaat spelen? Daar hou ik wel van. Iedereen moet toch zo denken? Wat dat betreft spreek ik hetzelfde uit als Elia. Als ik fit ben en mijn niveau haal, heb ik er vertrouwen in dat ik er weer in sta." Bar$a kwaad op competitiebaas Brabantse malaise in beker vrijdag 28 oktober 2016 TENNIS Singapore. WTA Finals, vrouwen. Rode groep: Kerber (Dui/1) - Keys (VS/6) 6-3 6-3, Cibulkova (Slw/7) - Halep (Roe/3) 6-3 7-6 (5). Eindstand: 1. Kerber 3-6 (6-1), 2. Ci bulkova 3-2 (3-4), 3. Halep 3-2 (2-4), 4. Keys 3-2 (2-4). Wenen, mannen, tweede ronde: Mur ray (GB/1) - Simon (Fra) 4-6 6-2 6-2, Troicki (Ser) - Thiem (Oos/3) 6-2 7-5, Tsonga (Fra/6) - Kohlschreiber (Dui) 7-6 (6) 6-2, Ramos-Vinolas (Spa) - J. Melzer (Oos) 3-6 6-4 6-0. Bazel, mannen, tweede ronde: Wa- wrinka (Zwi/1) - Young (VS) 7-6 (4) 6-7 (3) 6-4, Cilic (Kro/4) - Carreno Busta 6-0 7-6 (4), Granollers (Spa) - Soek (VS/8) 6-3 6-1, Muller (Lux) - Mayer (Dui) 6-3 6-2, Del Potro (Arg) - Goffin (Bel/5) 7-5 6-3. VOETBAL KNVB-beker, tweede ronde: PEC Zwolle - VVV-Venlo 2-1 (1-0). FC Eindhoven - Heerenveen 1-2. (1-2). In de rij voor plekje op de flank bij Feyenoord Trainer Giovanni van Bronck- horst moet zich voor het thuis duel zondag met nummer drie Heerenveen, buigen over een luxeprobleem. Vier buitenspe lers menen recht te hebben op een basisplaats. Mikos Gouka Rotterdam Een reden voor Gio vanni van Bronck horst om Eljero Elia en Steven Berghuis nog iets langer in de luwte te houden, kan de fysieke gesteld heid zijn van beide buitenspelers. Elia is net terug na een breuk in het schou derblad. „Ik moet niet bang meer zijn, maar in bepaalde si tuaties heb ik dat ge voel nog wel", zegt Elia. „Het is geen pijn hoor en ik weet ook dat ik mijn arm gewoon vol in het duel kan gebruiken. Maar iets in mijn lichaam zegt dan 'voorzichtig' en dan laat ik het moment nog lopen. Daar moet ik overheen, misschien moet ik echt een beuk krij gen." Steven Berghuis baalt dat zijn ribbles- sure een langdurige kwestie is gewor den. „Ik wilde hele maal wachten tot mijn ribblessure over was", zegt Berghuis. „Maar de trainer heeft aangegeven dat hij mij er graag bij wilde houden voor noodgevallen, zoals de invalbeur ten tegen NEC en Ajax. Helemaal eruit blijven was geen op tie. Starten tegen Heerenveen? Het gaat echt steeds be ter met die ribben." Voor Sven van Beek is een terug keer voorlopig nog ver weg. De verdedi ger heeft een terug slag met zijn voet blessure en bewoog zich deze week zelfs op krukken door de Kuip. VOETBAL FC Barcelona heeft het Spaan se sporttribunaal TAD ge vraagd juridische stappen te ondernemen tegen Javier Te- bas, de voorzitter van de hoog ste voetbalafdeling in het land. Uitspraken van Tebas over de verhitte confrontatie tussen Barcelona en Valencia zijn vol ledig verkeerd gevallen in Cata- lonië. Toen de Catalanen de winnende treffer met elkaar vierden, werd vanuit het pu bliek onder meer een water flesje naar hen gegooid. „Het begon met het gooien van dat flesje. Maar het gedrag van de spelers daarna, vind ik ook niet kunnen", zei Tebas. Die opmer king viel verkeerd bij Barcelo na, dat Tebas wil aanklagen. VOETBAL Met de uitschakeling van FC Eindhoven in de KNVB-beker (1-2 nederlaag tegen Heeren veen) liggen alle Brabantse ploegen uit het toernooi. In de tweede ronde werden provin ciegenoten PSV, UNA en RKC Waalwijk al uitgeschakeld. Voor het eerst sinds 1916/1917 zit er geen Brabantse ploeg bij de laatste zestien van het Ne derlandse bekertoernooi. De loting (13-15 december): - IJsselm.vogels - Heerenveen - Volendam - VVSB - PEC Zwolle - FC Utrecht - Heracles - Sparta Rotterdam - Feyenoord - ADO Den Haag - Vitesse - Jodan Boys - SC Cambuur - Ajax - AZ - ASWH FOTO'S PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27