28 SCHAATSEN START SEIZOEN A Ard Schenk (72) is fitter dan twintig jaar geleden. Zijn focus ligt op goede voeding. En het schaatsen? Dat volgt hij nog, maar wel van een afstandje. named Kort Te duur Schaars in selectie Oranje Heerenveen-middenvelder Stijn Schaars maakt deel uit van de voorlopige selectie voor de oefeninterland van Oranje tegen België op 9 november en de WK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Luxemburg vier dagen la ter. Een andere opvallende naam is die van Bart Ramselaar. De herstelde Arjen Robben behoort ook tot de groep van 22 spelers. Monfils zeker van finales De Franse tennisser Gaël Monfils heeft zich voor het eerst in zijn carrière geplaatst voor de World Tour Finals in november in Lon den. Hij is de zesde prof die zeker is van deelname aan het slottoernooi van de ATP-tour, met de beste acht tennissers van het jaar. Monfils dankt zijn kwalificatie aan de misser van Dominic Thiem die gisteren verloor van de Serviër Viktor Troicki. Sky heeft tweetal binnen Met de Italiaan Diego Rosa (foto) en de Fransman Kenny Elissonde heeft wieler ploeg Team Sky gisteren de laatste twee aan winsten voor volgend seizoen gepresen teerd. De 27-jarige klimmer Rosa komt van Astana, Elissonde komt over van FDJ en te kende een contract voor twee jaar. De 25-ja- rige Fransman won al in 2013 een etappe in de Ronde van Spanje. Quote van de dag '■mm*. Muurtje Sponsor De avond voor het in terview zat Ard Schenk aan zijn me terslange keukentafel in Grootschermer en zei hij tegen zijn vrouw: „Volgens mij is er niemand in Noord-Hol land die zo'n prachtig mooi bord krijgt." Voor zijn neus een courget te, netjes opgerold in bijzondere saus, daarnaast een stukje gegril de kipfilet, plus een topinamboer, oftewel een aardpeer. „Nou, wie eet dat op maandagavond?" Plat gezegd is het zo, zegt Schenk: „Wat je in je mik stopt is vreselijk belangrijk." Op zijn 72ste leeft Schenk bewuster dan hij als topsporter ooit deed. Hij sport, een aantal keer per week. Hij eet zogenaamde vergeten groente en hij is fitter dan twintig jaar gele den. Vraagt het bezoek om suiker in de koffie? Schenk pakt een pipet en druppelt iets in een kop je. Ondertussen zegt hij: „Twee druppeltjes Stevia is al genoeg." Het was de afgelopen maanden hommeles in het schaatsen en dat is niets nieuws. Schenk, één van de eerste grote schaatshelden in Nederland, volgde het allemaal vanaf de zijlijn. Er was een tijd dat hij een adviescommissie leidde en investeerde in het schaatsen. Maar vervolgens werd het uiteindelijke resultaat, Plan Schenk, in 2009 klakkeloos aan de kant geschoven door schaatsbond KNSB. Schenk dacht: bekijk het dan ook maar. Maar vergeten is de drievoudig We aten genoeg slechte producten waar ik nu echt van zou rillen olympisch kampioen met zijn vi sie niet zomaar. Vanaf het begin van de recente problemen rond de schaatsbond werd door critici ge roepen: er ligt nog een ongebruikt plan in een lade op het bureau. Wat Schenk betreft mogen ze dat plan alsnog oppakken, al komt hij niet meer terug om te advise ren. „Je moet bijna een politicus zijn om het be stuur in te gaan. Je moet kunnen denken: ik vind je een vreselijke lui, maar ik ga toch met je praten. Ik kwam erachter dat ik daar hele maal niet geschikt voor ben. Ik ben te resultaatgericht." Zijn mening over de sport venti leert hij af en toe nog wel. In een column in de Telegraaf, de krant die hij leest op zijn iPad, thuis in de omgebouwde bakkerij met uit zicht over de Noord-Hollandse polders. „De interesse voor het schaatsen zal nooit weggaan, dat is bijna aangeboren", zegt hij. Morgen Twee jaar geleden stopte Schenk met zijn fysiotherapiepraktijk, sindsdien hoeft hij nooit meer een wekker te zetten. Hij wordt wakkergemaakt door Cortisol (een stresshormoon dat zorgt voor een waak-slaapritme, red.), zegt hij. Vervolgens schuift hij voor een goed ontbijt aan en bladert hij door verschillende kranten. Ach ter hem, in een kast van het kook- eiland, twee op grootte gesorteer de stapels kookboeken met titels als 'Sapjes maken als een pro'. Geordendheid komt met de ja ren, merkte Schenk. Vroeger was hij stukken rommeliger dan nu. Al is er één plek in huis die nog rommelig is en zo mag blijven: zijn bureau in zijn werkkamer. O, en de garage niet te vergeten, voegt Schenk toe. Hij lacht. „Daar bij denk ik steeds: dat komt mor gen wel. Ach, zolang ik alles nog weet te vinden." Wat dat gezonde koken betreft: dat is de hobby van zijn vrouw. 'Je kan misschien beter niets zeg gen, om discus sies te vermijden' vrijdag 28 oktober 2016 VOETBAL TENNIS WIELRENNEN Jasper Cillessen heeft de training hervat bij FC Barcelona. De doelman liep drie weken geleden een enkelblessure op bij Oranje. Cil lessen haakte daardoor af in de aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De Engelse voetbalbond FA heeft trainer José Mourinho van Manchester United aan geklaagd. Hij zou gesuggereerd hebben dat het voor scheidsrechter Anthony Taylor lastig is om een wedstrijd goed te kunnen leiden. Feyenoord heeft het contract van doelman Justin Bijlow opengebroken en met driejaar verlengd. De achttienjarige keeper ligt nu tot medio 2021 vast in Rotterdam. FIFA heeft af scheid genomen van de directeur van het peperdu re voetbalmu seum in Zürich. Tegenvallende bezoekersaantal len werden Ste fan Jost aange rekend. Het mu seum kostte een slordige 130 mil joen euro. Formule 1-baas Bernie Ecclesto- ne zou het liefst muurtjes van 40 centimeter hoog bouwen langs de bochten van de racecircuits. Dan oogt het wat gevaarlijker. „Omdat de ra ces nu te veilig lij ken", zo stelt de 85-jarige Brit. t Quick-Step is volgend jaar weer de hoofd sponsor van de Belgische wieler ploeg uit de WorldTour. Daar mee keert de la minaatprodu cent na zes jaar terug in die rol. Tussen 2003 en 2011 was ze ook al hoofdsponsor. 'De interesse zal nooit weggaan' Lisette van der Geest Rik Spekenbrink Grootschermer —Ard Schenk A Ard Schenk in 1972. FOTO AFP O 28-30 okt 011-13 nov KNSB Cup WB I Groningen 18-20 nov v 2-4 dec WB II WB III Nagano Astana 9-11 dec WB IV Heerenveen Harbin Max Verstappen overweegt tijdens de race minder te communiceren over de boordradio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24