'We dreigden elkaar als vrienden kwijt te raken' IOW CULTUUR 23 dagen lang uit eten met 0% korting bij er ook op aan als we dreigden te ver slappen." Youssef: „Ik weet nog dat ik een kampeertripje met mijn broer had gepland. Een weekendje zou het du ren. Leek me fijn om even los te ko men van alle hectiek." Vandenberg: „We reageerden al enigszins gestrest: een weekend weg? En wat als er gebeld wordt voor een mooi optreden?" Youssef: „Dat telefoontje kwam uit eindelijk ook. Die show ging uiter aard voor. Ik moest mijn broer afzeg gen. Daarover waren we het met z'n vieren eens." Maar zo ontstond wel een 'staat van een soort permanente vermoeid heid'. Youssef „We hebben ons op tijd gerealiseerd dat een band zo sterk is als z'n zwakste schakel. Als die persoon, en dat kan bij ons ieder een zijn, zich niet vrij voelt te zeggen dat hij even niet meekan, gaat het on herroepelijk een keer fout." Vandenberg: „Er hing onuitgespro ken spanning over de band. De vraag die we moesten beantwoorden was: hoe houden we het nog heel lang vol met z'n vieren? Het antwoord was eenvoudig: door elkaar echt te leren kennen. Dat hebben we gedaan. Niet tijdens een soort groepsvergadering, maar gewoon tijdens doorlopende gesprekken." Youssef: „We zijn veel hechter ge worden. We zien het nu beter als ie mand niet goed in zijn vel zit en kun nen elkaar daardoor beter helpen." Genadeloos gefileerd Voor de zanger kwam er zo ook ruimte om meer persoonlijke erva ringen op papier te zetten. Kensing ton stelt zich op Control kwetsbaar op en lijkt zo een nog makkelijker mikpunt voor critici die de band steeds kritischer benaderen. Zo werd Kensingtons optreden op het Bel gische Rock Werchter deze zomer ge nadeloos gefileerd. In Nederland klonk gegniffel op sociale media. Hoewel Vandenberg stelt dat 'ik zou liegen als ik zeg dat dat me niets doet', blijft Youssef vastberaden. „Met succes komt altijd kritiek. Daar moet je laconiek onder blijven. Je richten op dat soort geluiden brengt je niets. En weet je, de Ziggo Dome zit nog steeds vol. Daar gaat het om. Het belangrijkste zijn de mensen die we kunnen raken met onze muziek. De rest is bijzaak." „Dat gevoel van paniek en stress", zegt zanger Eloi Youssef (29) na een half uur praten, „kennen veel leef tijdsgenoten wel. Je wilt vooruit, al les aanpakken. Maar je leert ondertus sen ook de grenzen van je lichaam kennen." Het overkwam hem onge veer drie jaar geleden. „Ineens was er de angst de controle over mijn lijf te verliezen. Het waren de laatste opna mes voor ons tweede album Vultures. Die laatste zangpartij kreeg ik er niet meer op. Ik was gewoon even op, dacht letterlijk dat ik zou neervallen als ik verder zou gaan." Die turbulente periode vond zijn weg naar een lied. Op het nieuwe al bum Control documenteert Storms de plotselinge paniek die Youssef overspoelde. En die openhartigheid is niet minder dan een doorbraak, constateert Youssef vanachter een mok muntthee. „Zo persoonlijk schrijven durfden we hiervoor niet. We waren vooral bezig onze muziek zo goed mogelijk te verspreiden. Nu is het belangrijkste doel: ontroeren. En misschien wel helpen. Want een song als Storms werkt vast niet alleen voor mij als therapie." Blootgeven Naast hem op de bank in een Amster dams hotel knikt drummer Niles Vandenberg (35). „De enige manier om dat te bereiken is om jezelf bloot te geven. Dat moesten we doen. In eerste instantie naar elkaar toe. We zijn als vrienden begonnen aan Ken sington, maar hebben de laatste ja ren zo hard achter onze doelen aan gejaagd, dat het tijd was om goed met elkaar te praten." Die gesprekken vonden plaats voor het begin van het schrijven aan het album Control, zo'n anderhalf jaar geleden. De band had zijn eerste optredens over de grens achter de rug, was in gesprek met dj Armin van Buuren om mee te gaan op zijn wereldtournee en verkocht net zijn concerten in de Ziggo Dome in sprinttempo uit. De drummer en de zanger kwalifi ceren die gesprekken als 'noodzake lijk' en 'intens'. Vandenberg: „Door dat we op een soort doordenderende trein zaten, praten we heel veel zake lijk met elkaar. We dreigden elkaar als vrienden een beetje kwijt te ra ken. Terwijl de onderlinge chemie juist de basis van Kensington is." Youssef: „Die drang was juist goed, vonden we lang. Want we waren toch met z'n vieren bezig om zo veel mogelijk mensen met onze muziek te bereiken? Iedereen moest een deel van zichzelf inleveren voor het grote re geheel. Dus hielden we eigenlijk al onze tijd vrij voor de band." Vandenberg: „We spraken elkaar AMUZ Restaurant Kaart* Ga naar pzc.nl/restaurantkaart voor de volledige lijst met restaurants en profiteer direct. vrijdag 28 oktober 2016 Op 10,11 en 12 november speelt Kensington in de Ziggo Dome in Amsterdam. De concerten zijn uit verkocht. Kensington brengt vandaag zijn vierde album uit, Control. Het groeiende succes van onbetwist de grootste band van Nederland kent ook keerzijdes. „We dreigden elkaar als vrienden kwijt te raken." Stefan Raatgever Eloi Youssef, gitarist zanger Casper Starreveld, bassist Jan Haker en drummer Niles Vandenberg. bijvoorbeeld Het restaurant abonnement voor de culinaire liefhebber

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19