V WOON 12 ZEELANI zart deze partituur genoeg om zijn belofte na te komen. De mis is geschreven voor soli, koor, orkest en orgel. In de oor spronkelijke partituur wordt na het prachtige Incarnatus est het Credo afgebroken en het Agnus Dei ontbreekt volledig. Het Sanc- tus en Benedictus zijn door Mo zart voltooid, maar er worden vraagtekens gezet bij het bewaard gebleven manuscript. Volgens Robbins Landon, muziekkenner bij uitstek, zou het Sanctus oor spronkelijk geschreven zijn voor dubbelkoor. Voor de hedendaagse opvoeringen maken koren gebruik van bewerkingen van H.C. Rob bins Landon of Helmut Eder. Dit werk en een motet van Bach worden zondag 30 oktober uitge voerd in een speciale locatie; de Oostkerk in Middelburg. Het koor Cantabile uit Gent zingt en het TY Zeeuws kamerorkest met con certmeester Dirk Van de Velde be geleidt. Eerst wordt het dubbelko- rig motet 'Singet den Herrn ein Neues Lied' van J. S. Bach gezon gen samen met het Bachkoor on der leiding van Aleida Post. Bach schreef dit motet voor studenten van de Thomasschule in Leipzig. Mozart had grote bewondering voor dit werk en zou gezegd heb ben: „Hier kunnen we nog wat van leren." De Grosse Messe wordt vertolkt door Cantabile uit Gent onderleiding van Steve De Veirman. De vocale solisten zijn: Waarom het werk Grosse Messe KV 427 van Mozart onvoltooid bleef, is gissen Sarah Van Mol (sopraan I), Emilie De Voght (sopraan II), Yves Van Handenhove (tenor) en Kai-Rou- ven Seeger (bas). Groots mag de mis in c van Mozart klin ken. Niet voor niets kreeg de mis KV 427, met een lijvige parti tuur, de ondertitel Grosse Messe. Het werk bleef onvoltooid en werd gezien als een geschenk van Mozart aan Salzburg. Mozart schrijft aan zijn vader: „Ik heb een belofte gedaan en ik hoop deze belofte in te vullen. Toen ik hem deed was Constanze ziek, maar ik had besloten haar te huwen zodra ze genezen was en de mis dan te schrijven. Ik heb de helft van de partituur al uitge schreven." Hij trouwde met zijn Constan ze. De mis werd uitgevoerd en Mo zart dirigeerde. Constanze, een niet onverdienstelijke sopraan met een vrij kleine tessituur (stembereik), zong delen van de sopraanpartij. De mis bevat een aantal zwierige aria's met duidelij ke Italiaanse invloeden. Naast het Requiem wordt dit werk als een hoogtepunt van zijn religieuze werken gezien. Mozart schreef zijn Grosse Mes se KV 427 tussen de zomer van 1782 en mei 1783 in Wenen. Waar om het werk onvoltooid bleef, is gissen. Waarschijnlijk vond Mo- 28 COMPLEET INTERIEUR MIRACE^timititiaBaisSS 4 donderdag 27 oktober 2016 Oostkerk ideaal voor Bach en Mozart Het TY Zeeuws kamerorkest, foto kees van der ent Zondag 30 oktober in de Oost kerk, Middelburg, aanvang 15.00 uur. Het TY Trio treedt op in de Nacht van de Nacht in Middel burg. Zaterdag 29 oktober spe len Jeanine Melis (viool), Renske de Leuw (harp) en Rianne van Tie nen (klarinet) werken van Berlioz, Ibert en Part in een met kaarsen verlichte kapel van Stadsklooster Simpelhuys (Engelse kerk). Jeanette Vergouwen Middelburg Donderdag 1 Vrijdag Zaterdag J OKTOBER Woonlandschap Verona Deze lounge zithoek in Artificial Leather verraadt door zijn pure vormen met een zachte touch en zwaar metalen poten zijn Italiaanse herkomst. Keuze uit diverse opstellingen, bekledingen en kleuren. LET OP! EXTRA KOOPAVONDEN TOT 21.00 UUR! En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTINGi 3+2 zits Domino Italiaans design met prachtige details maken dit minimalistische bankstel tot een topper Uitgevoerd in Artificial Leather en leverbaar in talrijke bekledingen en kleuren. De iwuiloetie on de complete collectie zitmeubelen en interieurs en diverse kleuren! TV/AUdlO/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel Normaal '399 - en zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTINGi Da's thuiskomen! Santander Normaauxagrr- bergen op zoom Wassenaarstraat 45 - centrum stad eindhoven w. van Konijnenburglaan ld - Woonboulevard De Kade In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen middelburg Mortiereboulevard 12 Woonboulevard De Mortiere De Liesbosch 70 oosterhout Beneluxweg 3 - naast McDonalds oss Frankenweg 31 - woonboul. oss-oost Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur HSHZEÏÏMUÏ Zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 98