WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 7 10? i 1 m 9 Ei. W Martijn Boonman (39) heeft een eetcafé in Ouwerkerk, maar hij wilde vroeger altijd archeoloog worden. Hij graaft nu niet in de grond, maar in mensen. P Archeoloog Ik ben opgegroeid op een boerderij uit 1635, in Putters- hoek. Wij waren van kinds af aan in de grond aan het wroeten en we vonden van alles: Delfts blauw, pij penkoppen. Bere-interessant vond ik dat. Op mijn vijftiende zat in Put- tershoek de grootste disco theek van Nederland, Alcazar. Ik ben gaan werken in het partycen trum dat daar bij hoorde. En ik ben eigenlijk nooit meer achter de bar vandaan gekomen. Je kan wel zeg gen dat ik ben opgeslokt door de ho reca. Niet zo veel eigenlijk. Het is bij de boerderij gebleven. Nee. Ik geloof dat alles een re den heeft. Het heeft zo moeten zijn. Niet echt. Hoewel ik tijdens het uitlaten van mijn hond nog steeds naar de grond kijk. Die focus heb ik altijd gehouden. Op het strandje vind ik soms mooie fossie len. Ik ben eigenaar van eetcafé De Barbier in Ouwerkerk. Heel blij. Dit is eigenlijk het mooiste beroep dat er is. Men sen komen hier negen van de tien keer vrolijk binnen en ze gaan al tijd vrolijk naar buiten. Je maakt deel uit van hun vreugde, dat vind ik prachtig. Dat mijn gasten zich thuis voelen in mijn café. Of het nou een jonge meid is of een omaatje van 86, ik ben altijd oprecht in hen geïn teresseerd. Dat waarderen mensen. En dat vind ik weer fijn. al blijft geschiedenis me boeien. Ik ga graag naar musea, hoor graag hoe iets is ontstaan. Maar ik geloof niet dat ik nog ooit archeoloog ga worden. Ik ben toch meer een mensenmens, merk ik. fv as ^7'-' -< wisr-M rf": ara» ■JV: donderdag 27 oktober 2016 'Ik ben toch meer een mensenmens: Wendy Wagenmakers Wat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? «f k Martijn Boonman: „Ik kijk tijdens het uitlaten van mijn hond nog steeds naar de grond, maar ik heb nu toch het mooiste beroep van de wereld." foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 96