Zwarte Martijn Boonman wilde archeoloog worden Voetbalschool Noad'67 Burgemeester van Sluis vertrekt naar Zuid-Holland Annemiek Jetten verhuist van Sluis naar Vlaardingen. Een gemeente die ze liefheeft én waar ze meer kan betekenen dan in Sluis, denkt ze. Latinzangeres Belle Perez zingt met The Young Ones 'Wij waren van kinds af aan in de grond aan het wroeten en vonden van alles' Luc Nilis is gewild bij jong en oud. Oud-prof van PSV verzorgt training in Sint Philipsland De Zuid-Hollandse gemeente, westelijk van Rotterdam en Schie dam, is Jetten lief. „Mijn echtge noot komt ervandaan, mijn schoonfamilie woont er, dus ik kom er regelmatig." De stad trekt haar. „Het is een arbeidersge meente, met veel sociale cohesie, maar ook sociale problemen. Ik denk dat ik er op dat vlak méér kan betekenen dan in Sluis." Reden genoeg voor Jetten om afgelopen voorjaar te solliciteren toen de functie vacant werd. Dins dagavond, nota bene tijdens een openbare commissievergadering, kreeg ze telefoon: de Vlaardingse gemeenteraad had besloten haar voor te dragen voor de post. Jetten maakt een flinke stap: ze krijgt straks een gemeente met zo'n 71.000 inwoners onder haar hoede, drie keer zoveel als in Sluis. De Vlaardingse gemeente raad ziet in Jetten 'een echte bur gemeester, die stevig in haar schoenen staat', meldt Kees Bors- boom, voorzitter van de vertrou wenscommissie, op de website van de gemeente Vlaardingen. „We hebben haar leren kennen als een veelzijdig en gezagheb bend bestuurder, die veel relevan te kennis meebrengt." Jetten (53) werd in juli 2013 bur- Vlaardingen is een arbeidersgemeente, met veel sociale cohesie, maar ook sociale problemen gemeester in Sluis. Dat was haar eerste baan in de politiek: daar vóór was ze onder meer officier van justitie. In Vlaardingen volgt Jetten Bert Blase op. Die is daar waarnemend burgemeester sinds augustus 2014. Jetten gaat begin 2017 aan de slag in Vlaardingen. Wat er dan in Sluis gebeurt, is aan commissa ris van de koning Han Polman. Hij gaat nu in overleg met de Slui- se gemeenteraad. Twee scenario's lijken kansrijk. Als er een nieuwe burgemeester benoemd moet worden, duurt de procedure onge veer een half jaar. In dat geval zit Sluis begin volgend jaar dus een paar maanden zonder burgemees ter. Het lijkt dan logisch dat lo co-burgemeester en wethouder Peter Ploegaert die periode waar neemt. Een tweede mogelijkheid is dat Polman een waarnemer voor langere tijd benoemt. Zeeland 4 TERNEUZEN Orkest The Young Ones uit Hulst speelt zaterdag 5 november in het Scheldetheater in Terneuzen met zangeres Belle Perez. De show heeft als titel Pura Pas ion, er is dan ook veel latin- muziek te horen. Twee jaar geleden speelde het orkest ook samen met de Belgische latinzangeres. Perez wordt be geleid door het orkest maar neemt ook haar vaste gitarist Nanny Guerrero mee. Haar grootste hits, zoals Enamora- da en El Mundo Bailando ko men voorbij. Ook speelt het orkest onder leiding van John Curfs een rock-, Abba- en El vis-medley. In het voorpro gramma speelt het oplei dingsorkest The Young B@nd!. Er is ook een arrange ment waarbij voorafgaand aan het concert een Pura Pas- ion-diner kan worden veror berd in restaurant Westbeer. Kaarten via the-young-ones.com. Hoewel Halloween pas maandag is, werd het griezelfeest gisteren al uitbundig in Middelburg m donderdag 27 oktober 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZEELAND Zeeland 9 Vlaardingen, dat kon Jetten niet laten liggen Martijn de Koning Oostburg Het is dat het Vlaardingen was, benadrukt Annemiek Jetten. Want ze wil helemaal niet per se weg als burgemeester van Sluis. Maar juist Vlaardingen... die kans móest ze grijpen. Want, zo zegt ze: „Ik kan daar meer betekenen dan in Sluis." —Annemiek Jetten •ZEELAND 10 FOTO RUBEN OREEl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89