J i Wereldkampioen poolen naar Goes Drie biljartteams uit Goes staan per direct op straat 16 ZEELAND Walchenaar traint 24 uur per week en plukt daar de vruchten van Voor de zestienjarige Vlissingse zwemmer is het International Swimming Festival in Aken niet aangemerkt als piekmoment, maar toch zet hij zes keer een persoonlijk record neer. wemmer Ruden de Ridder had een sei zoensstart om u tegen te zeggen. Afgelopen I weekeinde kwam de zestienjarige Vlissinger bij het In ternational Swimming Festival in Aken zeven keer in actie en liefst zes keer liet hij een persoonlijk re cord noteren. „Ik ben verbaasd over mijn resultaten", zei hij na te rugkeer in Eindhoven, waar hij een intensief trainingsprogramma van de zwembond KNZB volgt. „Dit toernooi was helemaal niet om te pieken." In Aken was De Ridder voor de eerste keer dit seizoen met de na tionale selectie op pad. Als jonkie deed hij het voortreffelijk tussen de senioren. „Het doel was om lek ker te racen. Om wedstrijdritme op te doen", vertelde hij. „Ik had in de week ervoor nog zwaar ge traind. Ik stond gewoon met spier pijn op het startblok. En dat ik dan tóch bij de eerste internatio nale wedstrijd van mijn seizoen al zo hard ging, verraste me wel. Ik ben nu benieuwd wat ik kan la ten zien bij wedstrijden waarbij ik er dit seizoen wél echt wil staan." In de Duitse stad overdonderde De Ridder zichzelf vooral met zijn tijden op de 50 meter rugslag. Zijn beste tijd stond op 27,53 seconden, maar zowel in de series (26,78) als de finale (26,47) dook hij daaron der. „Op één dag haalde ik meer dan een seconde van mijn pr af. Bovendien plaatste ik me tussen allemaal senioren voor de finale en werd ik vierde." Trainingsarbeid De Ridder vermoedt dat hij nu al de vruchten plukt van de uitbrei ding van zijn trainingsarbeid. „Vo rig seizoen, toen ik voor het eerst in Eindhoven zat, trainde ik negen tien uur in de week. Sinds half au gustus zijn daar vijf uur bij geko men. Bovendien ben ik nu helemaal gewend aan hoe het hier allemaal werkt. In zo'n eerste jaar is het toch allemaal even wen nen." Op één dag haalde ik meer dan een seconde van mijn persoonlijk record af De jonge, welbespraakte Wal chenaar zit op een topsportcam pus, samen met nog een flink aan tal andere talenten. Hij woont er semi-zelfstandig. Veel zaken wor den er voor hem geregeld, zodat hij zich op presteren kan richten. Hij wordt in het nabij gelegen Pie- ter van den Hoogenband Zwem- stadion door bondscoach Bibi Gu- likers klaargestoomd voor de grote toernooien van later. Eind volgende week heeft De Ridder, die vanuit Zeeland nog on dersteund wordt door de sichting ZSL, de open Nederlands kam pioenschappen kortebaan in Hoofddorp. „Weer een mooi toer nooi, maar nog steeds geen piek moment", vertelde hij. „Dat komt pas in december, bij de Swim Cup in Amsterdam. Daar wil ik B- en misschien zelfs A-finales halen én de limiet halen voor het jeugd-EK van volgend jaar in Israël." En als-ie het over 'de limiet' heeft, gaat het niet om die op de rugslag. In Aken was hij mis schien op dreef op dat onderdeel, maar hij heeft een voorkeur voor de vlinderslag. Hij wil derhalve de eis voor de 100 vlinder halen. De Ridder: „Ik zit er nog wel een se conde vanaf, hoor. Maar ik denk dat het reëel is om 'm te halen. We zijn nu heel erg bezig met mijn skills te verbeteren. De start en het keerpunt dus. Daarnaast werken we er hard aan om mijn tweede baantje sneller te maken. Vandaar ook die vijf extra trai ningsuren. Daarmee krijg ik meer inhoud." Voor specialiseren is het nog te vroeg. „Ik ben pas zestien. Ik kan nog wachten. Hier in Nederland kan ik ook op andere disciplines dan de vlinderslag meedoen met de besten. En de vrije slag en de rugslag staan de vlinderslag hele maal niet in de weg. Op technisch vlak zijn er best overeenkomsten. Als je voor de rug traint, train je dus altijd ook een beetje voor de vlinder." „Het wordt weer een groots eve nement, waar veel topspelers bij aanwezig zullen zijn", laat organi sator Vincent Peemen weten. „Zo zal de top van het Nederlandse en Belgische poolbiljart in actie komen. Ik verwacht een aantal mooie wedstrijden." Een van de bekendste namen die in Goes acte de présence ge ven, is Huidji See. In 2011 werd de in Rotterdam woonachtige biljar ter in Manilla wereldkampioen in het 10-ball. Vier jaar eerder be haalde hij zilver op het WK straight ball. Amateurs Maar het zijn niet alleen de grote namen die welkom zijn in Goes. Op zondag is er nóg een evene ment, voor de wat mindere go den. „Dan houden we vanaf 14.00 uur een toernooi voor de ama teurs, van derdedivisieniveau of lager", geeft Peemen aan. „Voor hen is dat hartstikke mooi. Die wedstrijden worden op de finale- dag van het proftoernooi gehou den. De amateurs mogen dus tus sen de grote namen spelen." Deelnemers aan het toernooi voor amateurs zullen spelen vol gens de 9-ball-regels. Tijdens het proftoernooi wordt er 10-ball ge speeld, dat wat moeilijker is. In to taal valt er in het hoofdtoernooi een bedrag van minimaal 3200 eu ro aan prijzengeld te verdelen. Bij de amateurs gaat dat om een be drag van minstens 320 euro. Het proftoernooi gaat zaterdag ochtend om 11.00 uur van start met de wedstrijden in groep A. De duels in groep B zijn vanaf 17.00 uur. Geïnteresseerden kun nen uiteraard naar Goes gaan om te kijken, maar er is ook de mo gelijkheid om het toernooi thuis te volgen. Via de website van Ebiilliard worden alle wedstrij den rechtstreeks uitgezonden. Goes Het heeft niet langer dan een half jaar mogen duren. In mei werden de matchtafels voor de competitie driebanden in het Goese wijkgebouw De Spinne geplaatst en vanaf augustus hadden Treva 1 in de eerste en Treva 2 en Zandee Kloetinge in de vierde divisie er hun thuis- honk. Deze week werd duidelijk dat zij allemaal op straat staan, om dat de uitbater van de Spinne niet aan zijn financiële verplich tingen aan de Gemeente Goes heeft voldaan en deze via een ge rechtelijke procedure het huur contract met hem heeft ontbon den. Alle met hem gemaakte af spraken zijn rechtsongeldig en dus ook het gebruik van de loka len door de diverse biljartteams. De teamleiders zijn nu druk op zoek naar vervangende ruim te. Ze zetten hun thuiswed strijden voorlopig om in uit- duels. donderdag 27 oktober 2016 De Ridder overtreft zichzelf al vroeg in het seizoen Roeland van Vliet Eindhoven Ruden de Ridder Ruden de Ridder heeft de vlin derslag als beste onderdeel. Toch wil de Vlissinger zich nog niet specialiseren. FOTO ANJA VAN AST m De Sport Pub in Goes vormt ko mend weekeinde het toneel voor het Open Goes Pool, het grootschalige biljartevenement dat ieder jaar wordt gehouden in de Bevelandse stad. Zaterdag staan de voorrondes op het pro gramma en zondag wordt be kend wie er met de hoofdprijs vandoor gaat. Daniel Vervelde Goes Joop van den Oudenhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79