Griezeltoerisme als een mislukt exportproduct Gevaarlijk bordspel voldoet aan alle horrorwetten 7 Acteurs tillen Doctor Strange boven rest uit foto B9NHHPHHVI Ouija: Origin of Evil The Windmill Massacre Is Nederhorror eigenlijk wel le vensvatbaar? De meeste pogingen om Nederlandse griezelfilms te maken, stelden tot nu toe weinig voor. Slappe aftreksels van Ameri kaanse voorbeelden met een lokaal tintje, meer was het niet. The Windmill Massacre is weer een poging om dit genre nieuw leven in te blazen. Het basisidee is slim. Zet een stelletje buiten landse toeristen in een bus, waar mee ze door een Nederlands land schap worden vervoerd, waar zij in een oer-Hollands decor, een windmolen, met allerlei bloedige ervaringen worden geconfron teerd. Griezeltoerisme als export product. Dit nieuwe voorbeeld van klompenhorror zucht onder het zelfde euvel als eerdere pogingen: een gemakzuchtig, clichématig script over een gezelschap wan trouwige personen dat langzaam wordt uitgedund, met als verkla- ring een door de duivel bezeten molenaar. Ondanks de prima effecten en de behoorlijke cast valt de film van Nick Jongerius toch tegen. Een meer originele uitwerking van het gegeven had een veel be tere film opgeleverd. De eerste regel van Ouija is zó simpel: speel dit griezelige bord spel nooit alleen! Toch slaagt een weduwe er anno 1965 in om die regel aan haar laars te lappen. Terwijl ze alleen maar haar nepseances geloofwaardiger had willen maken, haalt ze via het Ouijabord allerlei bovennatuur lijke ellende binnen. Haar 'lijn tje' met de doden wordt daarna behoorlijk zichtbaar, zeker als haar jongste dochter opeens bezeten blijkt te zijn. Naast een voorkeur voor grie zelfilms heeft regisseur Flanagan een voorliefde voor de aloude 35mm-film. De door hem in de nabewerking toegevoegde 'projectiefoutjes' vormen een grappig retro-effect bovenop een aardig script dat aan alle ijzeren wetten van het horror genre voldoet. donderdag 27 oktober 2016 GO Benedict Cum- DOCTOR STRANGE berbatch laat zien dat hij prima een actieheld kan 11 j~| REUTERS/MARIOANZUONI »*1 I* I I L* [^-j *1*1 een Marvel-strip. De titel- ACTIEFILM held wordt gespeeld door Regie: Scott Derrickson. Benedict Cumberbatch, die Hoofdrollen: Benedict uitstekend uit de voeten Cumberbatch, Tilda Swin- kan met een gespleten ton en Mads Mikkelsen. personage, denk maar aan zijn rol als Sherlock De briljante neurochirurg Holmes. Na zijn sublimatie Stephen Strange doet zijn beschikt hij over magische achternaam alle eer aan. krachten, die hij nodig heeft Hij is arrogant, egocen- om onder anderen zijn trisch en misschien ook wel leeftijdsloze goeroe (Tilda zwaar autistisch. Swinton) van het lijf te Tijdens zijn ingewikkelde houden, operaties luistert hij naar Ook deze stripverfilming vol pop- en jazzklassiekers wijsheden over het eeuwige om zijn collega's te impo- leven leunt zwaar op spe- neren met zijn muzikale ciale effecten. De scènes feitenkennis. met wolkenkrabbers die Strange is geen alledaags dubbelgevouwen worden, type. Na een heftig auto- zijn imposant, maar doen ongeluk wordt hij opgeno- ook sterk denken aan sf- men in een soort sekte, thriller Inception. Maar door waarna hij na een inten- de sterke rolbezetting - ook sieve training in een soort Mads Mikkelsen maakt superheld verandert. indruk als een magiër met Daarna is hij helemaal niet foute plannen - stijgt Doc- meer van deze wereld. tor Strange boven vergelijk- Doctor Strange is de zo- bare producties uit. veelste verfilming van - A.Z. A Doctor Strange krijgt superkrachten bij een sekte. HORROR Regie: Nick Jongerius. Hoofd rollen: Noah Taylor, Charlotte Beaumont en Fiona Hampton. Een groep toeristen wordt uitgedund in een molen. - A.Z. HORROR Regie: Mike Flanagan. Hoofd rollen: Annalise Basso, Elizabeth Reaser, Lulu Wilson -M.N.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57