Jongeren spelen vergeten oorlog i 5 sss Malibran speelt met gast Zeeuws-Vlaams koor gaat op Italiaanse toer Feest op sportvelden Jeugdtheater een soortgelijke activiteit plaats. Het natuurgebied vormt in het donker een bron van dierlijk nachtleven. Tij dens een tocht wordt hier letterlijk bij stilgestaan; er wordt geluisterd naar de omgeving en gestaard naar de sterren. Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen geeft in de boerderij aan Braakmanweg 5 een toepasselijke presentatie met als thema: 'De ruimte om ons heen'. Ondertussen kunnen kinderen een braakbal uit pluizen en kijken of ze er muizen botjes in kunnen vinden. Jonge, echte waaghalzen kunnen ervoor kiezen om door Hulst een ronde met halloweeneffecten te wandelen. Wie weet wat ze achter de hoek van de straat de stuipen op het lijf jaagt. DE VLUCHT VAN DE UIL Bressiaander Johan Provoost over leefde in de Tweede Wereldoorlog het bombardement van Breskens. Zijn indrukwekkende ervaringen vormen de bron van de voorstel ling De vergeten oorlog. De vertoning van dit theaterstuk vindt plaats tijdens de culturele avond Vrijheid door de ogen van jon geren. In het programma van deze avond staat de - op de achtergrond geraakte - Slag om de Schelde cen traal. Leerlingen van de Jeugd Theaterschool Zeeland spelen de strijd van de geallieerden tegen de Duitsers om de Westerschelde, de toegangsweg naar Antwerpen, vrij te maken. Het verhaal van Provoost Vrijheid is door de ogen van jongeren veel vrijer heeft bij de totstandkoming van deze voorstelling centraal gestaan. Na de Dodenherdenking op 4 mei verbeeldden de kinderen al andere Zeeuwse ervaringen uit de Tweede Wereldoorlog. In het optreden van vrijdag komen delen uit deze eer dere voorstelling terug. Verschillende jongeren zullen het optreden muzikaal omlijsten en Django Boegheim, de beste singer- songwriter van Zeeland, zal een speciaal nummer laten horen. „Vrijheid is door de ogen van jongeren veel vrijer", verklaart ar tistiek leider Josien de Graaf het thema van de avond. Volgens haar blijkt dit onder andere uit de inge leverde stukken van de middelbare scholieren die meededen aan een de gedichtenwedstrijd die naar aanleiding van de culturele avond was uitgezet. „Sommige gedichten zijn echt heerlijk kinderlijk ge schreven." Marlies Allewijn, schrijfster van het boek Ze was 16, verzorgde in het kader van de dichtwedstrijd diverse gastlessen. Zij is er ook bij wanneer aan het einde van de avond het winnende gedicht be kend wordt gemaakt. Kamermuziek Klassiek Festival donderdag 27 oktober 2016 PZ Alle activiteiten per plaats op: nachtvandenacht.nl De uil, het landelijke symbool van de Nacht van de Nacht, speelt dit jaar de hoofdrol in de afslui tende act in Middel burg. In een processie dragen vier personen in het duister een drie meter lange draagbaar met daarop een twee meter grote, van draad gemaakte uil. Ze wor den vergezeld door zes fakkeldragers en vier muzikanten. In het caravankamp op de Markt wordt voor de vlucht van het nacht dier een uilenbal ont rafeld. „In een uilenbal vind je van alles. In dit geval allerlei magische verhalen", verklapt Cor de Lange, die tijdens de processie voorop loopt. Rond 22.45 wordt de uil opgetild en maakt hij een rond tocht door de binnen stad. Uiteindelijk keert hij terug op de Markt, waar zijn laatste uurtje rond 23.30 heeft ge slagen; hij wordt in de hens gezet met de hoop volgend jaar terug te keren. De leerlingen van Jeugd Theaterschool Zeeland vertol ken vrijdag in 't Spiegeltheater in Middelburg De vergeten oorlog aan de hand van een waarge- beurd verhaal. Janneke Koster Josien de Graaf Vrijheid door de ogen van jonge ren, 't Spiegeltheater Middelburg, 28 oktober 20.00 uur. Reserveren t/m vandaag via cka@zeeland.nl. Scene uit de voorstel ling De vergeten oorlog. Speelde de Italiaanse componist Antonio Cal- dara leentjebuur bij zijn tijdgenoten? Nee hoor, het was in die tijd gewoon om af en toe een melodie van een collega te verwer ken in eigen composities. Caldara schreef muziek met een persoonlijk ka rakter, zijn composities zijn kleurrijk en inventief. Het Zeeuws-Vlaams Ka merkoor verzorgt een speciaal Caldaraconcert waarin de harmonische kracht van Caldara wordt geïllustreerd. Vertolkt wor den Stabat MaterCruci- fixus, Magnificat, Missa Quia mihi et tibi en Salve Regina. Een instrumentaal barokensemble en de vo cale solisten Sarah Peire (sopraan), Martina van Westen (alt), Georgi Szjtojanov (tenor) en Ro bert Brouwer (bas) verle nen hun medewerking. Zondag 30 oktober in de Sint Baafskerk Aar denburg, 16.00 uur. Na het concert is er een Walking Dinner. Kaarten via zeeuwsvlaamskamer- koor.nl. Malibran was een operadiva. En de naam van een Mid delburgs strijkkwar tet. De musici heb ben een breed re pertoire en werken geregeld samen met zangers en gastmu- sici. In Middelburg speelt gastcellist Kacper Nowak mee. Het kwartet brengt die avond een strijk trio van Jadin, een sonate voor viool en cello van Jongen, een strijktrio van Beethoven en een strijkkwartet voor viool, altviool en twee cello's van Arensky. Vrijdag 28 okto ber, Zeeuwse Con certzaal, 20.00 uur. De sportvelden van Graauw worden dit weekend omgeto verd tot een festival terrein. Vrijdag wanen bezoekers zich tijdens het Okt- berfest in Duitsland, met lange tafels, brat- wurst, bierpullen, dirndl en dweilmuziek. Op de Herfstparty XXL, zaterdag, spelen onder meer Rowwen Hèze (foto), Surren der en The Dirty Dad dies in een grote feesttent. Bij het ticket voor de Herfst party is dat van het Oktoberfest inbegre pen. Vrijdag 28 en za terdag 29 oktober, VV Graauw, aanvang 20.00 uur. De binnenstad van Middelburg is het toneel van allerlei straat- theateracts. foto NOUSDAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55