O O) CD II 14 ZEELAND VOETBALSCHOOL NOAD'67 A Vierde vroege exit De Bruijn Schweertman mist WK op een haar na Kersttoernooi met dezelfde ploegen 's Lands Welvaren pakt een punt De ruim 100 deelnemers aan de voetbalschool van Noad'67 worden op de slotdag getraind door de Belgische oud-prof. Na Sylvia Eckel en Ronald van Geyt is ook de derde (en laatste) Zeeuwse deelnemer aan de World Cup van La Baule in Frankrijk uitgeschakeld. Jean Paul de Bruijn uit Hulst sneuvelde eveneens in de kwa lificaties. Hij verloor gisteren van de Kore- anen Byeong-Ho Kim en Myung Woo Cho. Het was voor de vier de keer dit jaar dat De Bruijn het hoofd schema van een we- Squasher Piëdro Schweertman is er gisteren net niet in geslaagd zich te kwalificeren voor het wereldkampioenschap. De 33-jari- ge Koudekerkenaar strandde in de tweede en laatste voorronde van het toernooi in Cai ro. Schweertman, die 73ste staat op de wereld ranglijst, gold als underdog tegen de Austra lische nummer 57, Rex Hedrick. Toch was het spannend. Hedrick won de eerste twee games met 11-8 en 11-9. Daarna sloeg de Walchenaar terug met 11-7 en 11-5. In de be slissende vijfde game werd het 11-6 voor de Australiër. Beiden maakten in de gehele par tij 45 punten. Schweertman was niet eerder zo dicht bij deelname aan het WK. ZAALVOETBAL Voor het eerst in zes jaar heeft het tradi tionele kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes hetzelfde deelnemersveld als het jaar er voor. De organiserende vereniging 's-Heer Arendskerke verwelkomt dus onder meer ti telverdediger Vlissingen, dat in een eenzijdi ge finale met 7-0 won van RCS. De andere deelnemers zijn Apollo'69, Arendskerke, Bevelanders, Colijnsplaatse Boys, Dauwen- daele, Goes, Hoedekenskerke, Jong Ambon, Kapelle, Kloetinge, Lewedorpse Boys, Luc- tor'88, Meeuwen, Nieuwdorp, Patrijzen, SSV'65, DWO'15 en Wolfaartsdijk. De poule-indeling wordt later bekendge maakt. Het toernooi wordt gehouden op maandag 26 december in het Ominum in Goes. In de tweede divisie driebanden behaalde 's Lands Welvaren 1 een gelijkspel op be zoek bij koploper Peter Schijven Tuinen/de Distel 3:4-4. Francis Forton en een zeer sterk spelende Tonnie van Iwaarden (0.921 gemiddeld) zorgden voor de zeges. Michel Sterckval kwam net tekort en Michael Vink kreeg geen kans tegen Peter van Nassau, die een moyenne van 1.060 noteerde. Onur Can uit Goes plaatste zich in de vier de Grand Prix driebanden van het seizoen voor de tweede kwalificatieronde. Vrijdag komt de Goesenaar weer in actie. reldbekertoernooi misliep. Hij is inmid dels afgezakt naar de veertigste plaats op de wereldrang lijst. Ondo-Fortis Turnen Dubbelspel Het is omstreeks één uur als Luc Nilis de geur van gefrituurde vis achter zich laat, de kantine van Noad'67 uit wandelt en het hoofdveld be treedt. Weinig van de ruim 100 deelnemertjes aan de jaarlijkse voetbalschool zien de bescheiden opkomst van de Belgische ex-prof. De kinderen dollen met elkaar, lig gen op de grond of schoppen te gen een bal, en hebben even wei nig oog voor de entree van een nieuwe gasttrainer. Eén man volgt hem al gauw. Frans Ista stond al een klein half uur wat te dralen langs de zijlijn met een boek in zijn hand. „Ik lees niet vaak, maar dit verhaal vond ik toch wel erg mooi." De 49-jarige inwoner van Sint Maar tensdijk tikt op de paperback in zijn hand: 'De Waarheid', de bio grafie van Nilis. Het is het verhaal van zijn grote idool. „Romario, Ronaldo en Ruud van Nistelrooy waren goed, maar ik heb als PSV-fan nooit een bete re voetballer gezien dan Luc Ni lis", vertelt Ista. „Hij had een fabel achtige techniek. Zijn hakbal te gen FC Utrecht is befaamd, net als zijn goal tegen Bayern München. Maar dan wel vooral bij de wat oudere voetbalvolgers, zoals ik." Ista is precies even oud als Nilis. Ook hij zag het levenslicht op 25 mei 1967. Waar Nilis zijn dagen slijt als spitsentrainer van PSV en af en toe als lid van FC de Rebel- Ik heb twee uurtjes vrij genomen om op de foto te gaan met mijn grote idool len - een door Marcel Meeuwis sa mengestelde selectie van vroeger 'rebellerende' voetballers zoals Meeuwis zelf, Ricky van den Bergh en Andy van der Meijde - aanwezig is bij activiteiten als de voetbalschool van Noad'67, ver dient Ista zijn geld als medewer ker van Woonboulevard Poort vliet. „Vandaag heb ik twee uurtjes vrij genomen om op de foto te gaan met mijn grote idool en hem om een handtekening te vragen. Nu hij hier in de buurt is, kon ik die kans niet laten schieten", stelt Ista. Maar Nilis stelt zijn geduld op de proef. Bij zijn eerste toenade ringspoging krijgt hij een voor hem onbevredigend antwoord: „Eerst de kindjes. Later heb ik voor dit soort dingen tijd." „En zo is het ook, natuurlijk", zegt Ista, die ziet dat Nilis zijn aan dacht moet verdelen over vier on derdelen. Dat doet de zwijgzame donderdag 27 oktober 2016 DRIEBANDEN SQUASH DRIEBANDEN E Meteen in de eer ste ronde van de zaalcompetitie (12 november) staan de korfbal lers van de eer steklassers On- do en Fortis te genover elkaar. Dat werd giste ren bekend. Hoofdklasser TOP begint uit bij het Dordtse Oranje Wit. Turnvereniging Delta Sport houdt woensdag 2 november een talententest in het Laco-sport- centrum in Zie- rikzee. Die wordt van 13.00 tot 15.00 uur ge houden voor tur ners geboren tussen 2008 en 2011. Tennisster Les ley Kerkhove heeft de laatste vier bereikt van het dubbeltoer- nooi in Poitiers (100.000 dollar). Ze speelt er sa men met Lidziya Marozava uit Wit-Rusland. Het duo won giste ren met 6-2 6-1. Nilis gunt kinderen Mitchell Minnaard Luc Nilis (r) in een karakteristieke pose: met de handen op zijn rug en op gepaste afstand, foto leo adriaansen Sint Philipsland Frans Ista Sven Vermeulen stopt als scheidsrechter en wordt coach, foto lex de meester Bibiane Schoofs is nu de nummer 597 van de we reld, maar wil weer stijgen, fotoanp ■E o a <0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44