Kenniscentrum geen spreekbuis provincie zeelandtheaters.nl B M Noorden van Haïti heeft 10 ZEELAND Van pompoenen uithollen tot lampionnentocl Het Kenniscentrum voor kusttoe risme is geen spreekbuis van de provincie Zeeland, ook al ont vangt dit kennisinstituut subsidie van diezelfde provincie. Deze onaf hankelijke positie kan er zelfs toe leiden dat het kenniscentrum dat stellingen deponeert die 'niet over eenkomen met of zelfs tegenstrij dig zijn aan politieke belangen of gezichtspunten'. Maar meewerken aan een advertentie voor een re creatieproject is ongelukkig. Dat schrijft het dagelijks provin ciebestuur in antwoord op vragen van de PvdA-Statenleden Anton van Haperen en Ralph van Her- tum. Volgens hem ging het Ken niscentrum zijn boekje te buiten door mee te werken aan een adver tentie voor het omstreden recrea tieproject Brouwerseiland. Het Kenniscentrum is verbonden aan twee hogescholen, HZ University of Applied Sciences en NHTV in ternationaal hoger onderwijs Bre da. Het verzamelt algemene gege vens over toerisme, maar voert ook onderzoeksprojecten uit, advi- sereert bij beleid en houdt work shops en cursussen. Volgens het dagelijks provinciebestuur bevat ten de uitspraken gedaan door het kenniscentrum over Brouwersei land geen onjuistheden. Hoewel het dagelijks provinciebestuur me dewerking aan de advertentie geen gelukkige keuze vindt, is de provincie 'niet in de positie om dit te verbieden of tegen te gaan'. Kenniscentrum-coördinator Margot Tempelman noemde eer der in deze krant haar medewer king aan de advertentie 'achteraf gezien een beetje onhandig'. Woezel s, Echt vlotten wil het nog niet met de noodhulp op Haïti. Met name in het zuiden en westen van het land doen zich grote problemen voor in de hulpverlening, zien René en Marianne Lako. „Hulp konvooien moeten vaak door de politie beschermd worden, want er zijn al aanvallen gepleegd en vrachtwagens tegengehouden of beroofd", vertelt René. „Sommi ge plaatsen zijn ook zeer moeilijk te bereiken vanwege de overstro mingen." Dan is er ook nog een ander probleem: corruptie. Op sommi ge plekken eisen lokale 'overhe den' een deel van de hulpgoede ren op. En alsof dat nog niet ge noeg is, breekt in het zuiden door overstromingen en gebrek aan zuiver drinkwater cholera uit. Marianne en René houden de ziekte nauwlettend in de ga ten, zodat ze indien nodig hulp kunnen bieden. Marianne werkte na de aardbeving in 2oro ook al in een behandelcentrum voor mensen met cholera. Terwijl Marianne de afgelopen weken hulp verleent in hun dorp Sous Savanne, reist René de afge lopen weken samen met een an dere Nederlandse hulpverlener, Johan Smoorenburg, naar ver schillende plekken op Haïti. In Les Cayes en Torbeck, twee steden in het zuiden van het land, is de schade erg groot, ver telt René. Johan en hij treffen veel afgewaaide daken of geheel ingestorte hutjes aan. „Vaak stel den die optrekjes niet veel voor en bestonden ze uit bijvoorbeeld stukken hout, zinken dakplaten en dekzeilen als 'muren' en roes- donderdag 27 oktober 2016 Theo Giele Middelburg «U MytM Scheldetheater Terreuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg Oil8 659666 Theater de Mythe Goes 0U3 213213 VR 28 okt cabaret Marlijn Broekaart Dl 1 nov muziek Buddy Holly is Ben van Duin WO 2 en DO 3 nov toneel Ogen van Surabaya VR 28 okt toneel Hart tegen Hart ZO 30 okt-13.30 en 16.00 u. (3+ Maya Show Op zoek naar de Sloddervos! DO 3 nov muziek Maaike Ouboter ZA 29 okt cabaret Lenette van Dongen Griezelen met Halloween Er is behoefte aan landbouwza- den, vee en pluimvee en goede 'Zeeuwse' dijken. Drie weken nadat orkaan Matthew over Haï ti raasde, hebben Zeeuwen René en Marianne Lako de han den nog vol aan de wederop bouw van hun land. Marieke Kesteloo Middelburg/Sous Savanne Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40