Met PZC Club naar de exclusieve opening van het 'Mendelssohn in Zeeland-festival' IWi 8 Museum Boijmans in Rotterdam is zo dichtbij. Zaterdag 5 november gaan we er naartoe. Om Zeeuwse schatten te zoeken. En ook om gewoon voluit te genieten van alles wat het museum aan kunst en design te bieden heeft. Met als extraatje tekeningen en schilderijen van kunstenaarsmonnik Fra Bartolommeo. Deze reis naar Rotterdam past in een expositiereeks, die PZC Club aan het opbouwen is. Tot nu toe werden er excursies georganiseerd naar het Rijksmuseum in Amsterdam, het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden en het Haags Gemeentemuseum. Elke keer probeerden we in die musea de 'Zeeuwse' kunstwerken op te sporen. In het Amsterdamse Rijksmuseum kwamen we Michiel de Ruyter en Adriaen Pietersz. van de Venne tegen, in Leiden trok de Zeeuwse Neanderthaler Krijn de aandacht, en in Den Haag stonden we oog in oog met Jan Toorop in Domburg. Op zaterdag 5 november zetten we een Zeeuwse bril op in museum Boijmans in Rot terdam. Dan zal blijken dat we in eerste in stantie een kijkje moeten nemen in de zaal met metalen gebruiksvoorwerpen uit de pe riode 1300 tot 1900. Dan komen we terecht in het dagelijks leven van verre Zeeuwse voorouders. Een kandelaar, een vingerhoed, een mantelhaak, een mes, een kookpotje, een naaldenkoker, een zilveren sieraad. De mees te voorwerpen zijn afkomstig uit verdronken dorpen en stammen uit de 15e tot de t7e eeuw. Ze vertellen over het dagelijks leven van 'gewone Zeeuwen'. En de vindplaatsen in ondergelopen gebieden maken ons maar weer eens duidelijk dat de zee in Zeeland de de aandacht uit naar het Monument voor de Watersnood 1953, een groot bronzen beeld van Piet Esser (1914-2004). Het in 1957 ont hulde kunstwerk sluit aan bij het verhaal over de verdronken dorpen. Terug in het museum komen we de van oorsprong Thoolse glaskunstenaar Chris La- nooy (1881-1948) tegen. Er staat werk dat hij voor de Glasfabriek in Leerdam maakte. Ten slotte lopen we nog even verder naar een groot romantisch bosgezicht van Barend Cor- nelis Koekkoek (1803-1862), de Middelburger die naar Kleef uitweek. „Beschouwt vooral de werking van het licht, want dat is de ziel van alles", zei de schilder in 1841. Naast de 'Zeeuwse' tour krijgen we een al gemene rondleiding door een gids van het museum. Als alles volgens plan verloopt ko men we rond 11.00 in Rotterdam aan, we ver trekken om 16.00 uur. De rondleidingen ne men ongeveer twee uur in beslag. Zo is er voldoende tijd om het hele museum te bekij ken en de zalen te bezoeken waarin werk van de kunstenaarsmonnik Fra Bartolom meo (1473-1517) uit Florence wordt getoond. Hij wordt in één adem genoemd met Miche langelo en Leonardo da Vinei. afgelopen eeuwen meer nam dan gaf. De da tum 5 november is in dat verband veelbeteke nend: op 5 november 1530 spoelde de St. Fe- lixvloed grote delen van Zeeland weg. Rei- merswaal - toen de vierde stad van Zeeland - was één van de slachtoffers. Meteen na de zaal met de metalen voorwer pen gaan we naar de beeldentuin. Daar gaat Trouwe lezers van de PZC kun nen mee naar de exclusieve ope ning van het Mendelssohn in Zeeland Muziekfestival: de unie ke concertenreeks die van 6 no vember tot en met zaterdag 17 de cember 2016 wordt gehouden. De officiële aftrap is op donder dag 10 november als musicoloog prof. dr. Albert Clement een le zing houdt over de componist, maar al op zondag 6 november opent het Mendelssohn in Zee land Muziekfestival spectaculair voor PZC-abonnees. Tijdens het openingsconcert op 6 november worden de leden van de PZC Club meegenomen in de veelzij dige wereld van Mendelssohn. Na een korte inleiding door gast heer Ernst Jan Rozendaal van de PZC vertelt dirigent Arno van Wijk hoe hij zijn visie over brengt op koor en orkest. Daarna is het publiek aan zet want diri gent Pim Overduin gaat, met Ar no achter de piano, een stuk uit de Paulus met de deelnemers in studeren en uitvoeren. Op die manier kan iedereen zelf ervaren wat musiceren is. Na de pauze, met een muzikaal intermezzo door enkele jonge talenten van de Zeeuwse muziekschool, spe len de bekende pianiste Marian ne Boer, zelf oud-leerling, en 'jong talent' Willemijn Over duin, het ie deel uit de vioolsona te in F groot van Felix Mendelsso hn. De afsluiting is met een hap je en een drankje, maar niet voor dat gedeputeerde Jo-Annes de Bat de officiële opening van het Mendelssohn in Zeeland Muziek festival in gang heeft gezet. CLUB donderdag 27 oktober 2016 Boijmans vertelt over Zeeuwse stormvloeden Museum Boijmans in Rotterdam, gezien vanuit de beeldentuin. Jan van Damme Datum: 5 november Opstapplaatsen: Vlissingen, Middelburg, Goes, Rilland Prijs: 39,50 Tickets: pzc.nl/club Monument voor de Watersnood 1953 van Piet Esser. Datum: zondag 6 november van 15.30 tot circa 18.15 uur Locatie: de Zeeuwse Concert zaal Middelburg Entree: 9,50 euro per persoon; Aanmelden: www.pzc.nl/club Noot: voor jongeren tot en met 16 jaar is de entree gratis mits zij zich registreren via marketing@pzc.nl I n Lezers nemen een kijkje in de Tweede Kamer Op woensdag 23 november neemt PZC-redacteur Jeffrey Kutterink u mee naar de Tweede Kamer. Hij biedt een beperkt aan tal lezers een exclusieve rondlei ding door het parlementsge bouw en andere locaties waar u als bezoeker geen toegang toe heeft. Het volledige programma staat binnenkort op pzc.nl/club. Uiter aard kunt u daar ook tickets ko pen voor het bezoek. De bus vertrekt vanaf verschillen de opstapplaatsen in Zeeland zo als Vlissingen, Middelburg, Goes en Rilland. Wees er snel bij: vol is vol! Datum: 23 november Prijs: 37,50 euro Ga naar pzc.nl/club en geef u op! Partner worden van de PZC Club? De activiteiten die via de PZC Club worden georganiseerd zijn exclusief voor onze abonnees. Dat wil zeggen dat de aangebo den activiteit nergens anders in die hoedanigheid verkrijgbaar is. Om tot geschikte activiteiten te komen, gaat de PZC hoofdzake lijk een samenwerking aan met partners in de regio. In overleg komen we tot een speciaal arran gement voor de abonnees. Door de activiteit via onze nieuwskana len onder de aandacht te breng en, krijgt de partner publiciteit. Heeft u een leuk clubidee dat u met ons wilt delen? Stuur dan een mail naar club@pzc.nl. Club-nieuwsbrief houdt u op de hoogte van de activiteiten Altijd al geïnteresseerd in de Club activiteiten die u ziet in de krant of op de website of wilt u deze ontdekken? Dan kunt u zich inschrijven voor de nieuws brief om op de hoogte te blijven van de nieuwste en leukste Club acties. Kijk om u in te schrijven op pzc.nl/club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38