Kip doet stof opwaaien 16 °C Maar deze boer zit er niet mee 3 KNVB-beker Gerard Bouman zou met smeergeld lastige besluiten hebben doorgedrukt Nieuw onderzoek moet uitwijzen of oud-politiebaas vuile handen heeft gemaakt in de geldsmijtrel rond de centrale ondermingsraad (COR) van de politie. Walcheren Jonkies Ajax hebben geen kind aan Kozakken Boys P28 Als je loslopende kippen wilt, moet je voor lief nemen dat ze stof opwerpen, vindt pluimveehouder Léon Jansen uit Schore. Onderzoekers wijzen op het gevaar van fijnstof, juist bij de 'ecoboer'. -zeeland 2 Mogelijk fêteerde de voormalige topman Bouman de onderne mingsraad om zo besluiten door te drukken. De huidige korpschef van de Na tionale Politie, Erik Akerboom, presenteert volgende week de re sultaten van een oriënterend on derzoek naar geldverkwisting door de COR. Daaruit blijkt dat er 'forse onrechtmatigheden' zijn ontdekt in de uitgaven van de on dernemingsraad. Ook was er een structureel gebrek aan controle. COR-voorzitter Frank Giltay kocht onder meer maatpakken op rekening van de politie. Ook maak te hij een snoepreisje naar Cura sao en organiseerde hij een diner in her peperdure Amstel Hotel. Een groot deel van de uitgaven zou 'ondoelmatig' zijn. Vervolgonderzoek De sterke verwachting is dat Aker boom bekendmaakt dat er één of meerdere vervolgonderzoeken ko men. Dat vervolgonderzoek gaat over de 'omstandigheden' waaron der Giltay vrijwel ongelimiteerd met zijn politiecreditcard kon zwaaien. In het nieuwe onderzoek is een centrale rol weggelegd voor oud-korpschef Bouman. De in maart opgestapte politiebaas was verantwoordelijk voor de uitgaven van de COR en keurde die goed. Ook gaf hij de ondernemingsraad een buitenproportioneel budget van 1,6 miljoen euro per jaar mee. In politiekringen wordt gesugge reerd dat Bouman de COR met het megabudget 'omkocht' om zo moeilijke besluitvorming door te drukken. Oud-korpschef gaf goedkeuring aan buitenissige uitgaven ondernemingsraad Tijdens de reorganisatie van de Nationale Politie zijn weinig popu laire beslissingen genomen, die dankzij goedkeuring van de COR doorgezet konden worden. Som mige van die besluiten zouden door Bouman en Giltay tijdens etentjes zijn beklonken. De huidige korpschef Akerboom deed eerder deze maand aangifte tegen Giltay wegens valsheid in geschrifte, oplichting en verduiste ring. Etentjes De oud-voorzitter van de COR de clareerde vele etentjes in restau rants in zijn woonplaats Almere. Ook deed hij zaken met een be vriende ondernemer en werden dubieuze contante geldopnamen met zijn politiecreditcard gedaan. Naast een strafrechtelijk onder zoek loopt er een disciplinair on derzoek tegen Giltay en zijn secre taresse. De advocaat van Giltay zegt nog niets over de onderzoe ken te hebben gehoord. Nieuwsmedia Voormalig politiechef nu ook onder de loep Koen Voskuil Peter Winterman Den Haag donderdag 27 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Vrijwel droog pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 254 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1