Vanaf 1 november inschrijving Marathon Zeeuws-Vlaanderen Vermeulen als coach op pad met Schoofs Titel voor Van Kempen ZEELAND 15 12e editie is goed voor 2.375 euro Gasttraining van bekende sluitposten Belg op zijn eigen manier en op gepaste afstand, met een compli mentje hier en een highfive daar. 'De kindjes' genieten tij dens hun vakantie met volle teu gen van de spelletjes. Waar ze op de eerste dag werden getraind door Van den Bergh en Van der Meijde en dinsdag Meeuwis op het veld zagen staan, troffen zij gisteren Nilis als 'hoofdattractie' op de slotdag van de voetbal- school. Voorgaande jaren lieten grote namen als Karl-Heinz Rumme- nigge, Danny Blind en Dick Ad vocaat hun gezicht al zien bij het evenement. Nilis laat met zijn te rughoudende optreden echter zien om wie het echt gaat: niet de oud-profs, maar de kinderen die in harmonie met elkaar spe len op de dag die in het teken staat van onbeperkt sporten. Al jaren komen er oud profs naar Sint Philipsland, voor de kinderen en voor het goede doel. Er wordt via de verkoop van oliebollen en het inzamelen van lege flessen geld ingezameld voor de stichting Vrienden van Siem. Gistermiddag werd een che que van 2.375 euro overhan digd. De stichting stelt het geld dit jaar beschikbaar voor het Prinses Maxima Centrum voor Kinderonco- logie in Utrecht. „Elke deelnemer heeft ten minste één zak oliebollen voor tien euro afgenomen", vertelt Roseline van den Heuvel, bestuurslid van de stichting Voetbalschool. „En degenen die de meeste flessen inzamelden, kregen een prijs. Daardoor waren ze ook dit jaar erg fanatiek." Jongens en meisjes met en zon der een handicap sporten met en tegen elkaar. Ballen worden van pionnen geschoten, er wordt aan de techniek geschaafd, de lat wordt geraakt bij het spelletje lat- jetrap, er worden partijtjes ge speeld en Nilis slaat het allemaal in alle rust gade. Ista zit daarente gen op hete kolen. De klok is niet zijn bondgenoot deze woensdagmiddag, want de wij zers tikken stuurs door en zijn vrije tijd zit er omstreeks twee ën eigenlijk alweer op. In de kantine weet Ista zijn idool - na zijn derde poging, om kwart over twee - dan toch te strikken, nadat Nilis de certifica ten voor de kinderen heeft on dertekend en hij weer terug het veld op wil. Nilis lacht een beet je zuinig. „Zo, nu weer tijd voor de kindjes." Aan het evenement van zaterdag 15 april 2017 kunnen 750 indivi duen meedoen. Daarnaast is er ruimte voor 130 teams van vier personen. Er zal, net als in 2013 en 2015, gelopen worden van Ter- neuzen naar Hulst. „Ik krijg nu al mailtjes van atle ten die belangstelling hebben, maar die moeten nog een paar da gen geduld hebben", vertelt Boon man. „Maar die gretigheid vind ik wel mooi. Het geeft aan dat onze marathon leeft." In de nacht van maandag op dinsdag - om 00.00 uur - gaat de inschrijving open. Boonman weet dat veel atleten dan achter hun computer zullen zitten om zich aan te melden. „Met name bij de estafette zal het weer snel gaan. Vorig jaar zaten we binnen een kwartier vol. Mijn verwach ting is dat dat nu niet anders zal zijn." De organisator snapt wel waar om dat is. „De deelnemers aan de estafette, die allemaal zo'n 10 kilo meter afleggen, lopen op het par koers van de marathon en maken het evenement dan van dichtbij mee. Het maakt onze wedstrijd laagdrempelig. We hopen dan dat een aantal van hen een keer de stap naar de hele marathon wil maken. Wij zien de estafette als een vijver vol nieuwe kandida ten." De estafettewedstrijd werd in april van dit jaar gewonnen door RKHAV, net als in 2015. De Hul ster atletiekvereniging kan in 2017 voor drie-op-een-rij gaan. In de individuele wedstrijd gingen Middelburger Erwin Harmes, die bijna vanaf het begin solo liep, en Elsemieke de Vos uit Ede met de overwinningen aan de haal. Tien jaar lang maakte Sven Ver meulen furore als scheidsrechter in het nationale en internationale tenniscircuit. De markante Vlis- singer, die in 2014 het boek 'Geef nooit op' uitbracht over zijn be wogen jeugd, vond het tijd voor een nieuwe stap. „Ik ben iemand die, als hij iets doet, er ook vol voor gaat. De afgelopen tien jaar heb ik dat met veel plezier bin nen de tennisarbitrage gedaan. Maar de mogelijkheden om daar in een volgende stap te maken, waren te ver weg", zegt Vermeu len zelfbewust. „De laatste twee jaar heb ik dat nog wel gepro beerd, maar het werd voor mij nu tijd om een knoop door te hak ken." Vermeulen kijkt dankbaar te rug op zijn carrière als scheids rechter, waarin hij ver kwam. Hij was bijvoorbeeld actief bij de ATP Finals, Wimbledon en de Olympi sche Spelen in Londen. „Het was een moeilijke, maar weloverwo gen beslissing, waar ik twee jaar lang goed over heb nagedacht." De definitieve beslissing werd genomen nadat Vermeulen in ge sprek raakte met tennisster Bibia ne Schoofs. De 39-jarige Walche- naar wordt haar 'travelling coach', wat betekent dat hij voorname lijk mee zal reizen naar toer nooien. Thuis heeft de 28-jarige tennisster haar eigen coach, Rudi Visser. Met hem blijft ze samen werken. Wens Het coachen van een speelster op de WTA-tour is voor Vermeulen een lang gekoesterde wens die uit komt. „Zij stond net als ik op een keerpunt in haar leven. Vele ge sprekken volgden en samen heb ben we de beslissing genomen om ervoor te gaan. Of het de juis te is, dat zal nog moeten blijken. Het voelt goed en de drive bij ons beiden is enorm." Schoofs (28) staat momenteel op de 597ste plaats van de WT A-ranglijst. Haar hoogste ran king (142) haalde ze in de zomer van 2012. Schoofs won in 2011 de Challenger Zeeland in Middel burg door in de finale Lesley Kerkhove te verslaan. Datzelfde jaar versloeg Schoofs op het WTA-toernooi in Luxemburg An- gelique Kerber, de huidige num mer één van de wereld. Afgelo pen zomer reikte Schoofs in Mid delburg nog tot de halve finales. LIEROP Motorcrossster Danielle van Kempen uit Oost-Souburg is in Lierop Nederlands kampioene geworden bij de Motorsport Orga nisatie Nederland. Met gebalde vuist kwam zij over de finish na haar laatste races in de klasse Open Junioren. Ze werd op het Brabantse circuit vijfde in het dag klassement. „Yes, de titel is bin nen", zei ze, om vervolgens in de armen te vallen van haar ouders. Het hele seizoen deed de 26-jari- ge Yamaha-rijdster volop mee in de strijd om de eerste plaats. Met de behaalde titel promoveert zij naar de Open Senioren. NATIONALE KEEPERSDAG donderdag 27 oktober 2016 de hoofdrol De inschrijving voor de negende editie van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen opent op 1 november. Arnold Boonman, de voorzitter van het organisatie comité, verwacht vooral weer een run op de startbewijzen voor de estafettewedstrijd. Roeland van Vliet Terneuzen KLOOSTERZANDE Oud-profkeeper Harald Wapenaar (links) doet met Jorn Brondeel, de Bel gische goalie van eerstedivisionist NAC Breda, een oefening voor tijdens de Nationale Keepers dag bij voetbalvereniging Hontenisse. De twee kwam naar Kloosterzande om jonge sluit posten uit de regio een extra training te geven tij dens de herfstvakantie, foto ronald den dekker Sven Vermeulen stopt als tennisscheidsrechter. De Vlis- singer is vanaf heden 'travelling coach' van tennisster Bibiane Schoofs. Menno Kole Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 101