ZEELAND 9 JKIMWl 'f PZC ONLINE Presentatie Ouwerkerk burgemeesters van de gemeenten rond de Oosterschelde benaderd. Zij vertellen over hun band met het wa ter. Anton Stapelkamp van Kapelle neemt een citaat van een Vlaamse dui ker over: „Wemeldinge is het Mekka van de Belgische duiksport." Gerard Rabeling van Schouwen-Duiveland kiest het haventje van Burghsluis als zijn favoriete locatie. Omdat er al in termen van Nationaal Park-plus wordt gedacht, zijn ook de burgemees ters van Veere en Bergen op Zoom van de partij. De bourgondische Bra bander lust wel een ansjovisje. Naast de burgemeesters krijgen ook betrokkenen een plaats in het boek. Zo vinden we dijkgraaf Toine Poppel- aars op zijn favoriete terrein achter de Oesterij aan de Havendijk in Yerseke. Directeur Patrick Polie van de VVV Zeeland is in de ban van de wondere onderwaterwereld vol zeeanemonen, kreeften en sepia's. Visserman Kees Bout haalt herinneringen op aan zijn wonderbaarlijke vangst in 1970, toen hij in de Schaar van Colijnsplaat Neha- lennia-altaren boven water haalde. Ad de Korte, directievoorzitter van de Ra bobank Oosterschelde, wandelt over de Oude Zeedijk tussen Wemeldinge en Kattendijke. Historiekenner Jan J.B. Kuipers le vert de verbindende hoofdstukken in het boek, over geschiedenis, fauna en flora, bezienswaardigheden. Zes chef koks verzorgen het slotakkoord: van Rutger van der Weel van Katseveer in Wilhelminadorp tot Edwin Vinke van Zee-Land-Zilt in Yerseke. Zij stellen een Oosterscheldemenu samen, met een bereidingswijze voor de fanatieke thuiskoks. De fotografie verdient aparte ver melding. Meer dan 250 foto's in totaal, ondergebracht in thematische fotoka ternen: water, flora en fauna, inlagen, steden en dorpen, monumenten en kunst, zilte zaligheden, toerisme, sport en recreatie. Het is de vraag of er met dit nieuwe boek in de hand nog iemand twijfelt of Nationaal Park Oosterschelde wel het mooiste natuurgebied van Neder land is. Uitgever Theo Spin- newijn (67) is en thousiast. Wat heet: je mag gerust zeggen dat hij ver liefd is op de Oos terschelde. Als ge boren Vlissinger was hij aanvankelijk een man van de Westerschelde. Toen zijn werk van uitgever en boekhande laar hem naar Goes en Zierikzee bracht, kreeg hij die andere zeearm in het vizier. Nu woont hij in Kloetinge en heeft de Oosterschelde omarmd. De Rattekaai bij Rilland, de oude inla gen van Noord-Beveland tussen Co lijnsplaat en Wissenkerke: Spinne- wijn wandelt en fietst er, hij geniet er van elke zonsopgang en -ondergang. Bijna een jaar geleden begon hij met de voorbereidingen van het boek Oosterschelde, portret van een Nationaal Park, dat morgen in het Watersnood museum in Ouwerkerk wordt gepre senteerd. Dat was lang voordat de ver kiezing van het mooiste natuurgebied van Nederland gelanceerd werd. Het Nationaal Park Oosterschelde is nu één van de dertien genomineerde na tuurgebieden, waarop tot maandag middag 31 oktober gestemd kan wor den. Wat dat betreft valt de uitgever met zijn neus in de boter: zijn boek kan mooi meeliften op de aandacht voor de verkiezingsstrijd. En andersom. Het Nationaal Park Oosterschelde heeft met het nieuwe boek opeens een stevig wapen in han den om te zeggen: stem op ons! Uitgever Spinnewijn moet nog een beetje van de inspanningen bekomen. Het is zijn 25ste boek. Qua opzet doet de nieuwe uitgave denken aan het vo rig jaar verschenen Beveland, hart van Zeeland. Daarin werden wethouders en betrokken bewoners over de streek aan het woord gelaten. Nu heeft hij de Gert-Jan Klanderman @GertJKlanderman Goed nieuws voor Kramer. Maar geen voorbeeld voor de jeugd. Ook niet de ma nier om je terug te knokken. woensdag 26 oktober 2016 INSTAGRAM Op Instagram komen de mooi ste foto's voorbij. Heeft u er ook één gemaakt? Deel die dan met de redactie van de PZC door #pzcfoto te gebrui ken. Oosterschel- de, portret van een Nationaal Park kost 21,50 euro en wordt morgen om 15.15 uur gepre senteerd in het Watersnoodmu seum in Ouwer kerk. Staatssecretaris Martijn van Dam maakt morgen in het kader van de verkiezing van het mooiste natuurgebied een rondrit langs alle geno mineerde par ken. Om 21.45 uur landt hij bij de Oosterschel- de. Stemmen op de Oosterschel- de kan tot en met maandag middag 31 okto ber via mooiste- natuurgebied.nl Jan van Damme TWITTER De aanklager van de KNVB start geen onderzoek naar Mlchiel Kramer, zo werd giste ren bekendgemaakt. De Feye- noord-spits, veelal invaller bij de Rotterdamse koploper, kwam in opspraak na de Klas sieker omdat de beelden le ken uit te wijzen dat hij na de gelijkmaker van Dirk Kuyt op zettelijk aanliep tegen Ajax-doelman André Onana. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Wilde achtervolging na ram kraak in Hulst 2. Met pensioen gaan? Dat kan later altijd nog! 3. Auto in brand na ongeval op A58, bestuurster gewond 4. Teksten VV Arnemuiden zetten Hoek voor schut 5. Hoogspanningskabels ver dwijnen over twee kilometer onder de Rillandse klei (video) UW REACTIE Steeds meer mensen werken door na het bereiken van hun pensioenleeftijd. 'Maar dat geldt niet voor ambtenaren overigens. Die gaan er structu reel vroeger uit met behoud vaak van pensioenopbouw of een gouden handdruk', rea geert Karei Nuks. Ook Cees van den Bulck is kritisch op mensen die doorwerken. 'Zij moeten zich realiseren, dat zij arbeidsplaatsen bezetten, die bedoeld zijn voor mensen on der de pensioenleeftijd.' Kijk op www.pzc.nl of O ©pzcredactie G facebook.com/depzc ©pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 92