9 Een wereld vol dieren 21.000 steunbetuigingen Kras.nl/rondreis 5 REACTIES overheid meer stuurt en meer geld uittrekt om personeel aan te trekken. WD en PvdA denken dat er al veel kan worden verbe terd binnen de huidige regels en budgetten. Hoe kan het dat er zo veel verpleeghuizen zijn waar het wél goed gaat, vraagt PvdA'er Volp zich af. „Er gebeurt al veel goeds in de ouderenzorg, dat moe ten andere tehuizen overnemen." WD, GroenLinks en SP zijn on langs bij elkaar gekomen om sa men verbeteringen voor de oude renzorg uit te werken die geen extra geld hoeven te kosten. Maar ook dat lukte niet. Leijten: „We wilden allemaal minder regels, minder management en admini stratie en genoeg personeel op de vloer. Maar die samenwerking is nooit van de grond gekomen." Potters benadrukt dat het kabi net al het nodige in gang heeft ge zet. Hij wijst vooral naar de werk gevers in de zorg. Die moeten vooral eens beter hun best gaan doen. „De vrijblijvendheid moet ervan af. De goede tehuizen moe ten de norm worden." En ook de oppositie wijst naar de directies van zorginstellingen. Leijten: „We zitten met zorgondernemers die gewoon hun middelvinger opste ken naar de inspectie als het even te moeilijk wordt." De ondernemers zelf zeggen blij te zijn met het pleidooi van Borst. Maar ze wijzen erop dat het belangrijkste probleem bij veel te huizen is dat ze onvoldoende per soneel kunnen vinden. En dat Borsts pleidooi om nog maximaal to procent van het geld voor tehui zen te besteden aan management en administratie weinig zal ople veren, omdat dat percentage nu op 12 procent ligt. Borst benadrukte gisteren blij te zijn. „De aandacht is overweldi gend en dat is fijn, want uiteinde lijk moet dat leiden tot betere ouderenzorg en een veranderd be leid. Ik ben er heel optimistisch over." Maar alle verantwoordelij ken wijzen alleen naar elkaar. Vol gende maand is er weer een debat. of 0900-9697 70 cpg De wereld is Kras Rondreizen trekgarantie woensdag 26 oktober 2016 helder, route onduidelijk T Een vrouw met dementie in de eetzaal van een verpleeg huis. FOTO HH ROTTERDAM Het zorgmani- fest dat Hugo Borst en Carin Gaemers gisteren lanceerden heeft duizenden lezers in het hart geraakt. Ruim 21.000 steun betuigingen kwamen binnen op een speciale website. In het mani fest legt Borst uit hoe we vol gens hem beter voor onze hulp behoevende ouderen kunnen zor gen. Gaemers is overweldigd door de reacties. „Dit is enorm. Wij krijgen in één dag de helft van het aantal reacties bij elkaar die nodig zijn voor een burgerinitiatief. Dat geeft wel aan dat dit heel breed gedeeld wordt." Volgens Gae mers is het nu de taak van de poli tiek om er ook echt eens iets aan te doen. „We zien in Nederland initiatieven waar het wel goed gaat. Maar wat wij niet snappen is waarom dat niet overal lukt. Doe er nu iets aan." Wie het manifest ook wil onder steunen kan terecht op de websi te www.scherpopouderenzorg.nl. Op Facebook wordt het initia tief van Hugo Borst en Carin Gaemers met veel enthousias me ontvangen. JEANETTE WESTERINK: „Je hebt me geraakt Hugo, met je juiste woorden, ledereen heeft recht op goede zorg." GABY SMITH: „Deze man verdient een lintje." COR VAN LIEVENOOGEN: „Mijn ervaring met zorgverle ners is dat dit vaak fantastische mensen zijn, die graag meer zouden willen doen. Maar zoals Hugo al zei, het zijn de bovenla gen waar het niet klopt." HANS VAN DEN HURK: „Nu echt vanuit kabinet aan de mensen denken in plaats van aan directeuren en hun achterlijke salarissen! Dit geld moet terug naar de werkvloer." NINO DE JONG: „Het gaat niet om het bestuur maar om degenen die de zorgvraag hebben. Er moet niet ten koste van hen geld verdiend worden en status worden ontleend aan het zijn van bestuurder zonder enige kennis van zaken over de zorg." Sri Lanka i7dgnv.a. 1099 Vertederende olifanten bekijken op het 'Gezegende eiland' Zuid-Afrika i6dgnv.a. 1299 Spot de Big Five in de wereldberoemde wildparken Lapland sdgnv.a. 1829 Maak net als de kerstman een rendiertocht door de sneeuw Costa Rica 17dgnv.a. 1899 Ga op zoek naar felgekleurde gifkikkers in het nevelwoud Ecuador isdgnv.a. 2549 Spot de reuzenschildpad op het strand van Galapagos Inclusief: Vlucht en hotels Nederlandssprekende reisleiding Diverse maaltijden en excursies Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen ëxcl. resêrveringskost'en ëri'Calamiteiten fo n ds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4