5 meer te waarderen. Als een eigen tijdse Panoramix - de druïde uit de stripverhalen van Asterix Obelix - staat kok en eigenaar Michiel Vries bij binnenkomst in Prikkels net 6o li ter zelfgemaakte groentebouillon in een reusachtige ketel te roeren. Vuistdikke champignons. Pastinaak. Knolselderij. Prei. Ui. Bleekselderij. Tijm. Een vleugje tabasco. Allemaal worden ze in de mix gegooid. „We la ten het 48 uur trekken", zegt Michiel. „Bouillon vormt het hart van elke soep. Van daaruit is het redelijk mak kelijk soep maken. Voor tomatensoep is dat niet anders." Ondanks exotische opties als de curry-kokossoep blijft de good old to matensoep ook onder de Nijmeegse klandizie één van de favorieten. Geen wonder dat ook het super marktschap bol staat van de verschil lende varianten. Tomatengroente- soep. Tomatencrèmesoep. Boerento- matensoep. Chinese tomatensoep. Tomatensoep met extra ballen. To matensoep met extra groenten. To matensoep van afgedankte groentes. Tomatensoep volgens het recept van Johannes van Dam.Voor een eer lijke vergelijking testen we enkel de meest basale tomatensoepen in het schap. Met ballen. En zoals Andy Tomatensoep mag van mij best een bittertje hebben Warhol het gewild zou hebben: niet uit zak - al jarenlang in opmars in de supermarkten - maar uit een ouder wets blik. Uiteraard wordt er blind geproefd, zodat de panelleden niet weten welke soepen ze testen. Al bij het eerste blik - de Aldi-soep - schieten echter de tranen in de ogen. Veel te zoet, oor deelt het panel, unaniem. Het is een euvel waar ook de volgende soepen last van blijken te hebben. „Tomaten soep mag best een bittertje hebben", benadrukt kok Glenn. „Je moet de to maten en de groenten in de bouillon kunnen proeven. Een beetje zoet mag ook, maar dan alleen door zoete groenten te gebruiken. Geen toege voegde suikers." Volrijp „Als je thuis tomatensoep maakt, is het het lekkerst om volrijpe tomaten te gebruiken die bijna tegen de houd baarheidsdatum zitten", vult Michiel aan. „Die hebben de meest krachtige smaak. „Of je laat de tomaten gewoon even heel snel rijpen in de oven alvo rens je ze in de soep gooit." Een ander manco van de super marktsoepen is een overvloed aan slappe vermicelli. En nog kwalijker: de kwaliteit van de vleesballetjes. De biologische balletjes van Struijk en het Jumbo-vlees vallen nog wel in de smaak. Dankzij een lichtgekruid bij smaakje eindigt de laatstgenoemde zelfs als beste van de vijf. De overdui delijke verliezer daarentegen is Unox, die ondanks zijn grote naam in soe- penland smaakloze balletjes, een wa terig soepje en een overvloed aan zoet aflevert. Alleen Nynke kan het bekoren. Lepel voor lepel schept ze haar zoveelste glas leeg. „Maar die van opa is nog lekkerder." DE UITSLAG Kleingeld Auto Toyota is het betrouwbaarst TREIN Geld terug na treinreis Speakers Klein en goed muziekdoosje 08 woensdag 26 oktober 2016 44 —Glenn van Hardeveld Verbeterpunten in overvloed, maar de verschillen zijn duidelijk gemaakt. 1. Jumbo (800 ml, €1,25) Nog steeds wat te zoet, maar gelukkig ook een bittertje. Een tikkie kruidig ook en smakelijke ballen met een goede, vleesach tige structuur. 2. Albert Heijn (800 ml, €1,56) De meest rijkelijk gevulde van de vijf soepen; zelfs de stukjes to maat zijn zowaar te ontwaren. De balletjes mogen echter steviger en er blijft een vreemd nasmaakje achter. 3. Struijk (800 ml, €1,55) Pluspunten voor de volle struc tuur en de bio-ballen. Van een tomatensmaak lijkt echter weinig sprake. 4. Aldi (800 ml, €1,09) Een snotterig soepje: de zachte balletjes zijn moeiteloos weg te slurpen en de balans tussen zoet en zuur is ver te zoeken. 5. Unox (800 ml, €1,54) Zompige ballen, een waterige boel, veel te zoet en slechts her en der een verdwaald velletje to maat. Lijkt nog het meest op een goedkope saus voor in de babi pangang, oordeelt het panel. 9 "jSMLTIJDSOff De Toyota Prius is vol gens het jaarlijkse rap port van Consumer Re ports de betrouwbaar ste auto. De Prius is vol gens het rapport boven dien een fijne familiewa gen, met een vlakke bodem achterin, wat comfortabel is voor de passagier in het midden. miljoen Nederlanders overweegt van zorg verzekeraar te wisse len. Bron: zorgwijzer.nl Met de nieuwe service NS Extra is deze irritatie van de baan: extra be talen als je vergeet uit te checken. Als je een persoonlijke OV-chipkaart hebt, kun je een mail ontvangen waar mee je het ten on rechte afgeschre ven bedrag terug gestort krijgt. Op zoek naar een com pacte speaker zonder aan kwaliteit in te boe ten? Dan is de Bose SoundLink Mini Blue tooth speaker II een goede keuze, aldus de Britse consumenten bond. Hij geeft een goed geluid, is gemakkelijk te bedienen en de prijs is prima. In Nederland kost de speaker circa 200 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46