u 13 Tieners uit Zoetermeer voelen zich thuis bij TTC Middelburg Elwin (15) en Arjan Huiden (17) draaien samen met oudgediende Sören de Witte bovenin mee in de eerste divisie. Hoewel we elkaar niet vaak zien, hebben we een heel goede band Bij thuisduels is er altijd veel publiek. Daar kan ik enorm van genieten Na jaren van jojo ën tussen de tweede en eer ste divisie van het landelijke tafeltennis lijkt er nu eindelijk stabiliteit bij het eerste team van TTC Middelburg. Op de helft van de competitie staat de ploeg knap tweede met dertig punten, het team pakt gemiddeld zes punten per wedstrijd, en lijkt degradatie uit de eerste divisie nu eindelijk eens afwendbaar. Het opvallende is dat de Middel burgers hier pas in slagen na de nodige wijzigingen in de ploeg. De afgelopen jaren speelde Sören de Witte samen met routiniers Jan Henk Bomhof en Riny Kasse. Sinds afgelopen zomer doet De Witte dat met de jonge broers El- win (15) en Arjan Huiden (17) uit Zoetermeer. Samen trainen doen ze niet en contact is er alleen op zaterdag of via de telefoon. Toch draait de machine op volle toeren. „Hoewel we elkaar niet vaak zien, hebben we een heel goede band", vertelt oudgediende De Witte. Hij doet zijn best om de jongens zich op hun gemak te la ten voelen. „Gewoon een beetje gek doen, lekker dollen: daar houd ik van. Voorheen deed ik dat ook al, hoor. Maar nu misschien iets meer of op een andere manier." Hoe hij het doet, maakt ook niet veel uit. Feit is dat zijn methode werkt. „We hebben het heel goed naar ons zin in Middelburg", laten de broertjes Huiden namelijk eensgezind weten. „Dat is ook niet zo moeilijk met iemand als Sören in de ploeg. Hij is heel ge makkelijk in de omgang." Maar het is niet alleen De Witte die van sporthal De Zandkuil een thuis maakt voor de Zoetermeerse Sören de Witte op 73 procent Doordat het zo goed gaat, is de kans groot dat Arjan en Elwin Huiden ook volgend jaar in Mid delburg te bewonderen zijn. Of misschien zelfs nog langer. „We hebben toegezegd om minimaal een jaar hier te spelen", geven ze aan. „Het niveau is voor ons be langrijk, net als de sfeer hij de club. Dat is hier allemaal uitste kend, we willen dan ook zeker nog niet weg bij TTCM." Via trainer Jelle Jan Pieterse zijn de broers bij TTCM terechtge komen. „Ik ken hem via Salaman ders. Hij vroeg of we naar Middel burg wilde komen." Dat wilden de Huidentjes wel. „We speelden allebei in de derde divisie, zonder kans op meer. Maar we wilden graag hogerop." Nu, in de eerste divisie, draait het dus als een tierelier. De top per tegen Avanti ging zaterdag dan wel met 6-4 verloren, maar daar wordt niet om getreurd. „Zij zijn de grote titelfavoriet, vier punten zijn dan gewoon goed. De achterstand blijft nu klein en de voorsprong op de achtervolgers re delijk groot." tieners. De hele club voelt als een warm bad. „Bij de thuiswedstrij den is er bijvoorbeeld altijd veel publiek. Daar kan ik enorm van ge nieten", geeft Arjan aan. Elwin: „Iedereen blijft ook lang zitten, zelfs de jongeren. Het is een hech te en gezellige club." Dat is ook wel prettig als je iede re week helemaal uit Zoetermeer moet komen. „Maar dat reizen is geen probleem, hoor. Dat zijn we wel gewend", vertelt het tweetal. Arjan speelde eerst namelijk bij Salamanders in Wageningen en Elwin bij TTV Huizen. „In de buurt was er helaas nergens plek." TTC Middelburg tweede woensdag 26 oktober 2016 T afeltennisbroertjes Huiden brengen balans Daniel Vervelde Middelburg Elwin Huiden is met zijn vijf tien jaar de jongste van de tafel tennissende broers, foto laurens FAAS —Sören de Witte, speler TTCM TTCM-speler Arjan Huiden uit Zoetermeer is de lange reizen wel gewend voor zijn sport. Vorig sei zoen speelde hij bij Salamanders in Wageningen. foto laurens faas Disnierats Bit.nl Scyedam VTV 5-26 5-24 5-23 5-14 In het jeugdige geweld van de broertjes Huiden zorgt Sören de Witte voorlopig voor de meeste punten. Hij won 11 van zijn 15 wedstrijden, een winstpercentage van 73. Daarmee is hij individueel vierde in de competitie. 1 Steffen Greup Avanti 15-14 (93%) 2 Robert-Jan van der Heijden Bit.nl 12-10 (83%) 3 Mark Bek Disnierats 15-12 (80%) 4 Sören de Witte TTC Middelburg 15-11 (73%) 5 Simon Goessens Avanti 15-11 (73%) 6 Arjen Huiden TTC Middelburg 15-10 (67%) 14 Elwin Huiden TTC Middelburg 15-5 (33%) —Arjan Huiden, speler TTCM De tafeltennissers van TTC Middelburg staan halverwege de competitie tweede. Alleen Avanti, dat zaterdag met 6-4 te sterk was, doet het drie punten beter. 1 Avanti 5-33 2 TTC Middelburg 5-30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38