Veenstra voelt nu al vertrouwen van spelersgroep Zeelandia M. Luctor'88 laat Goes werken voor winst O O) CD 12 ZEELANE Toon Gerbrands naar Zierikzee Bart Deprez bekert verder met ASWH Ceulemans is het nog niet verleerd Schweertman wint in voorronde WK PSV-directeur Toon Gerbrands (foto) is gast spreker bij de sportverkiezingen 2016 op Schouwen-Duiveland. De uitreiking is op vrijdag 3 februari 2027 in Laco-sportcen- trum te Zierikzee. Gerbrands verwierf voor al bekendheid als volleybalcoach. Hij behaal de met zijn teams vier landstitels, werd als bondcoach met de Oranje-mannen Euro pees kampioen en plaatste zich voor de Olympische Zomerspelen van 2000 in Syd ney. Na zijn volleybaltijd was hij manager en directeur van de DSB-schaatsploeg, waar na hij algemeen directeur van de voetbal club AZ werd en sinds 2014 van PSV. Voetballer Bart Deprez staat met ASWH in de derde ronde van de KNVB-beker. De oud-spits van Kloetinge en Goes versloeg gisteravond Spakenburg na verlenging. Het werd 2-3. Deprez viel in de blessuretijd van de reguliere speeltijd bij een 2-1-voorsprong voor ASWH in. Korte tijd later werd het 2-2 en moest er verlengd worden. In de 110e mi nuut zorgde Peter Verhoeve voor de beslis sing. Ook Rick van Drongelen (Axel) staat in de derde ronde. Hij zag vanaf de bank Sparta stunten tegen PSV (3-1). Voor Tho mas van den Houten en 'zijn' Telstar eindig de het avontuur bij ADO Den Haag (2-1). De driebanders van Polka Print werden met 6-2 uitgeschakeld in de beker door Man op Maat/Caves. Een goed gevulde zaal in Sluis kil was er getuige van dat de levende biljart legende Raymond Ceulemans (79 jaar) het spel nog altijd niet is verleerd. Koen Saver werd namens Polka Print met 0-3 in sets verslagen. Ceulemans noteerde met 1.250 een gemiddelde dat menig biljarter graag achter zijn naam zou willen zien. Dirk Vle- rick en Meerten Dallinga verloren hun par tij met 1-2. Alleen Louis Dallinga, die de ge blesseerde Jean Paul de Kraker verving, won met 2-1. Hoondert/de Waard trok zich terug uit de beker, omdat geen datum werd gevonden voor het duel met BC Venlo. Piëdro Schweertman is nog één overwin ning verwijderd van deelname aan het we reldkampioenschap squash in Cairo. De 33-jarige Koudekerkenaar won gisteren in de eerste kwalificatieronde van de Fin Matias Tuomi: 11-611-811-6. De nummer 73 van de wereld moet vandaag van de de Au straliër Rex Hedrick winnen om het hoofd toernooi te halen. In april troffen ze elkaar in de finale van een toernooi in Maleisië en toen verloor Schweertman dik. „De groep had misschien wat heimwee naar Daan Eikenhout (vorig seizoen de hoofdcoach)", zoekt de nieuwe eindverantwoor delijke naar een verklaring voor het ontbreken van de chemie tus sen Van Bree en de spelersgroep. „Daan was toegankelijker. Ieder een kende hem, want veel jon gens had hij ook in de jeugd al ge traind. Daan was ook erg aanval lend ingesteld. Mart was iemand die een ander beeld had van de se lectie. Hij vond dat het wat com pacter moest." Veenstra zag dat de spelers daar moeite mee hadden. „Mart stond boven de groep en kon weieens uit zijn stekker gaan", komt hij met een voorbeeld. „Sommigen schrokken daarvan en gingen daar misschien ook minder door voet ballen. Dus in bepaalde opzichten waren Daan en Mart tegenpolen." Veenstra, die op dit moment de cursus UEFA A Elite Youth volgt, stage loopt bij Sparta Rotterdam en tevens coach is bij JVOZ, zegt het vertrouwen van de selectie al te voelen. „Niemand heeft mij ge vraagd: 'Komt er een nieuwe hoofdtrainer?' De jongens wisten al, nog voordat het was besloten, dat ik het zou worden." Keepers Veldrijden Bridge Luctor'88 kwam gehavend aan de start van het bekerduel. Topscorer Rutger van Rossum was gebles seerd toeschouwer, evenals zijn ploeggenoten Jeroen van Zee, Roy van Leeuwen, Pieter van den Dries en Stefan Boonman. Alleen zijn doorgaans basisspelers. Oudgedienden als Mare Raas en Robbie Totté waren opgetrom meld op de gaten te vullen. De thuisclub hield de deur in zijn sterk gewijzigde samenstel ling in de beginfase echter keurig gesloten. Goes domineerde, maar de groene muur stond stevig ge metseld. Sterker nog, Luctor'88 Twee doelpunten van Erwin Franse loodsen Goes naar de derde ronde in de districtsbeker deed serieus mee. En na een half uur spelen leverde dat warempel de 1-0 op van Barry Olierhoek. Het beleg van Goes duurde vervol gens voort en werd met de laatste actie voor rust beloond door Er win Franse: 1-1. Na de rust veranderde het spel- beeld nauwelijks. Goes had de bal, Luctor'88 verdedigde. Dat deed de ploeg van trainer Mick Vujovic ge concentreerd. Een kwartier voor tijd vond Goes een gaatje in de hechte defensie van Luctor'88. De scheidsrechter negeerde een vlag- signaal van zijn assistent voor een achterbal en Goes maakte uit de voorzet die volgde 1-2. Het sterk Zeeuws getinte Ba ronie heeft moeizaam de derde be kerronde bereikt. In Bavel werd door een doelpunt kort voor tijd tnet 4-5 gewonnen van de plaatse lijke derdeklasser Bavel. Jonathan Constansia uit Terneuzen was één van de doelpuntenmakers van Ba ronie, dat koploper is in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Trai ner Jurriaan van Poelje gaf naast Constansia ook Aart Veldhof (ex-Kloetinge) en Tom Janssen (ex-Terneuzen) een basisplaats. woensdag 26 oktober 2016 SPORTVERKIEZING VOETBAL DRIEBANDEN SQUASH Rogier Veenstra (29) maakt het seizoen af als trainer van zon dag-tweedeklasser Zeelandia Middelburg. De oud-prof (Excel sior, Haarlem en NAC Breda) neemt het over van de vrijdag vertrokken Mart van Bree, die als voornaamste reden opgaf dat hij „de befaamde klik" miste. Veenstra erkent dat. Mitchell Minnaard Middelburg Later deze week: een uitge breid interview met Rogier Veens tra. „Ze hebben mij het voetbal af gepakt. Nu wil ik als trainer in het profvoetbal terugkeren." <0 Vanmiddag staan zo'n veer tig keepers op het veld van Hon- tenisse voor de Nationale Keepersdag 2016 voor jeugd tussen 8 en 18 jaar. Zij zullen on derwezen wor den in de zoge naamde Pro Goal-methode van Maarten Arts. i Veldrijdster Shirin van An- rooij (14) uit Ka- pelle is gistera vond derde ge worden bij de Nacht van Woer den. Na 30 minu ten op een super snel parkoers liet ze de winst aan Fleur van der Peet. I Voor de achtste keer wordt zater dag in Sluis het Bridge Kroegen- toernooi gehou den. Jaarlijks ne men zo'n 250 spelers uit Zee land en Vlaande ren deel. Ze spe len in elf horeca gelegenheden in Sluis. Luctor'88-keeper Sonny Steenbakker stompt de bal weg voordat Goes gevaarlijk kan worden uit een hoekschop, foto marcelle davidse Goes heeft zich gisteravond met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van de districts beker. De ploeg van trainer John Karelse won op bezoek bij Luc tor'88 met 1-2. Twee doelpunten van Erwin Franse boden soelaas voor de zondag-eersteklasser te gen de drie klassen lager spelen de tegenstander. Rudy Boogert Heinkenszand ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37