Dieven stelen laatste werk van 'opa Molen' 8 ZE PORTRET NATIONAAL PARK Het geboefte heeft niet nagedacht over de emotionele waarde die aan de molen kleeft De Oosterschelde biedt leven. Voor mens, voor dier en plant. In een nieuw boek vertellen omwonenden waarom hun Oosterschelde uniek is. Boshuizen dacht dat zijn huishou delijke hulp een grapje maakte toen ze afgelopen donderdag vroeg waar zijn molen was. Tot hij uit het raam keek. De vierkan te vuurtoren was in zijn geheel verdwenen en van de wipwater- molen stond alleen de ondertoren nog in de tuin. „De wieken van het bovenhuis zijn 2,10 meter breed, dus de die ven moeten een grote auto heb ben gehad", zegt Boshuizen. „Of ze hebben hem lopend vervoerd." Speculeren is het enige wat hij kan doen, want niemand heeft iets gehoord of gezien. En Boshui zen verwacht niet dat de aangifte veel zal opleveren. „De politie heeft wel wat beters te doen dan speuren naar een molentje." Het geboefte heeft bij de dief stal waarschijnlijk niet nagedacht over de honderden uren die Bos huizen heeft besteed aan het be denken, maken en schilderen van de houten constructie, laat staan over de emotionele waarde die aan de molen kleeft. „Ik heb de af gelopen veertig jaar honderden modelmolens gemaakt, maar dit is de allerlaatste. Dit exemplaar had ik speciaal voor mijzelf ge maakt." Was de geel-groene wipwater- molen een aantal jaren geleden ge stolen, dan had Boshuizen zijn schouders opgehaald en een nieu we gemaakt. Maar zijn gezond heid laat dat niet meer toe. Toch is 'opa Molen' niet bij de pakken neer gaan zitten. In de hoop zijn molen terug te vinden, plaatste hij een oproep met foto's op zijn facebookpagina. Het bericht werd de afgelopen week massaal ge deeld, onder anderen door de (klein)kinderen. „Het zou mooi zijn als de molen weer terugkomt bij opa", zegt kleindochter Esmeralda (32). Het aanbod van iemand die zijn mo len aan Boshuizen wil afstaan, neemt ze niet aan. „Het is heel lief hoor, maar dat is niet ons doel. Bo vendien kan niemand aan opa's molens tippen. Zijn afwerking is perfect, je kunt zijn bouwwerken er zo tussenuit pikken." Boshuizen verwacht niet dat hij zijn molen ooit nog terugziet. „De dieven zullen hem voorlopig wel verstoppen." Eén voordeel heeft de diefstal wel, grapt de 91-jarige vanuit zijn stoel bij het raam. „Het onderhoud is veel werk. Re gelmatig moet je de molen schu ren en verven. Die 'ellende' heb ik nu niet meer." woensdag 26 oktober 2016 Leen Boshuizen en kleindochter Esmeralda op de zolder, waar de molens staan die Boshuizen door zijn afnemende gezondheid niet meer kan afmaken, foto marcelle davidse De voortuin van de 91-jarige Leen Boshuizen uit Heinkens- zand is leeg. Een achtergeble ven grindtegel verraadt waar tot vorige week zijn laatste handge maakte molen stond. Dieven na men het model mee, en ook de vuurtoren moest eraan geloven. Ellen Jobse Heinkenszand V erslingerd aan schoonheid van Oosterschelde De haven van Yerseke, het favoriete uitzicht van oud-burgemeester Jan Huisman van de ge meente Reimerswaal. fototheospinnewijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33