Paisley Park van Prince blijft open Nieuwe Terlouws 20 SH LUISTERT RADIO Vincent Ik moet 4 of 5 zijn geweest. Ik was diep- en diepgelovig. Ik geloofde in de Sint zoals Kees van der Staaij in god. Op een middag kwam ik thuis uit school. De radio stond aan op Hilversum 2. Er speelde wat suffige muziek, terwijl ik mijn thee met melk dronk en mijn moeder vertelde dat ik op het schoolplein kei hard tegen een boom was gebotst. „Die boom staat er al jaren", zei ze, terwijl ze de wond op mijn voorhoofd inspecteerde. Ik verstijfde. Dat had niets met mijn moeder of met mijn hoofdwond te maken, nee, Hij sprak tot ons. De Sint liep zomaar, via Hilversum 2, onze huiskamer binnen. Zijn diepe bas dreun de uit de radio. Hij had twee pieten bij zich, sidekicks die lachend dreigden de presentator in de zak te stoppen. Hij bleef niet lang, Hij had het reuzedruk. Nominatie The Red Turtle Quote van de dag Dan zou hij weten dat het niet uitmaakt wat voor kleur je hebt, maar dat het gaat om wat je de kinderen brengt. 'We mogen bij de bevalling zijn, maar ik ben er nog niet uit of we dat gaan doen' Een jaar of acht na die sintopenbaring werk te ik zelf bij de radio. Ik mocht als 12-jarige het kinderprogramma Voor ons gemaakt, door ons ge kraakt presenteren. Man, wat was ik trots. Daar zat ik, achter de microfoon, ik werd aangekon digd als 'Onze jongste collega Vincent!' Mijn re gisseur - wat klonk dat stoer - mijn regisseur had een stem die ik kende. Maar waarvan? Op eens wist ik het, hij was een van de pieten die ik had gehoord op de dag van de botsing met de boom. „Ja", zei hij, toen ik het hem vroeg, „dat was ik. Ik hoefde me niet te schminken, het was radio." Ik dacht aan die Radiopiet toen ik bij Dit is de dag op Radio Halbe Zijlstra hoorde praten over de moord op het sinterklaasfeest. Ik dacht meteen: een aanslag, het pietenhuis van de NOS is opgeblazen, terroristen zijn, schietend met kalasjnikovs, de sinterklaascentrale binnen gedrongen! Niets van dat al, Zijlstra sprak over de keuze van RTL voor de Schoorsteenpiet. Vol ongeloof zette ik de radio harder. Was het de echte Zijlstra? Ja, de echte Zijlstra, de fractielei der van de grootste partij van ons land. Karin de Groot leidt SBS6 TWELLO Schrijver en politicus Jan Terlouw (D66) wordt op 16 november 85 jaar. Hij viert dat met twee nieuwe boeken, aldus zijn uitgever. Op die dag ver schijnen het jeugdboek Het Heb- zuchtgas en de novelle Kop uit het Zand. Het Hebzuchtgas gaat over een klimaatplan, gemaakt door kinderen van directeuren van energiebedrijven. Kop uit het Zand beschrijft de gevolgen van een nieuwe grote waters noodramp. Fysicus en ex-D66 politicus Terlouw was onder meer commissaris van de ko ningin in Gelderland en maak te toen de dreigende dijkdoor braken van 1995 mee. CHANHASSEN Het huis en de studio van Prince mogen een mu seum blijven. De gemeenteraad van de plaats Chanhassen in de Amerikaanse staat Minnesota stemde daar gisteren unaniem mee in. Paisley Park ging begin deze maand al open voor publiek, maar de organisator van de tours die er worden gegeven, had daar slechts een tijdelijke vergunning voor. De gemeente wilde eerst onderzoeken of het complex als toeristische trekpleister niet te veel overlast zou veroorzaken. In Paisley Park kunnen fans de vele prijzen van Prince bewonde ren, net als een aantal outfits, in strumenten en kunstwerken van de in april overleden zanger. In de studio is alles blijven staan na de dood van de muzikant, die er verschillende handgeschreven notities achterliet over een jazz- album waar hij aan werkte. De erfgenamen van Prince willen van Paisley Park een bede vaartsoord voor fans maken in de stijl van Elvis Presleys Grace- land. Het complex bevat vier op namestudio's, een kleine nacht club en een concertzaal voor dui zend bezoekers. Kaarten zijn nu al te koop voor bezoeken tot het einde van dit jaar. f Radionie FILM Regisseur Mi chael Dudok de Wit is met zijn animatiefilm The Red Turtle genomineerd voor een Europe se Oscar. Con currenten zijn Ma vie de cour gette en Psico- nautas. Dudok de Wit won in 2001 met de kor te animatie Fat her and Daughter. woensdag 26 oktober 2016 'Ik ben de baas Reageren? Vincent@persgroep.nl TELEVISIE Ik wou dat hij de Radiopiet ook gehoord had. —Sophie de Buisonjé zit vol twijfels, nu ze met haar man Xander een kind verwacht via een draagmoeder Karin de Groot is de nieuwe zen dermanager van SBS 6. Zij was di recteur bij produ cent IDTV, waar ze in augustus vertrok. Verder heeft De Groot bij Endemol ge werkt en was ze zendermanager bii NET 5. Monic Hendrickx MICHEL SCHNATERE j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17