Oud-speler zet nog a de lijnen uit I aie respec kweekt voor aehandicaoten 6 Rolstoel basketbal 'MICHIEL IS IN STAAT EEN TABOETE DOORBREKEN' die eigenlijk straf hadden, mee naar de trainingen van het rolstoelhockey. Het begon dan ook als straf, maar die leerlingen draaiden tijdens zo'n trai ning helemaal om. Tja, dan heb je precies bereikt wat je wilde bereiken. Dat is nog eens een mooie vorm van nablijven." -Roeland van Vliet Gezondheid f n Michiel zit totaal niets verkeerds", begint Mark Aalders, tot voor kort rol- stoelbasketballer bij Oranje, zijn verhaal. „Hij zit vol passie voor de gehandicaptensport, is oprecht en betrokken en staat altijd voor anderen klaar. Ik ken niemand anders op de wereld zoals hij." De 32-jarige Aalders kan uren praten over de 69-jarige inwoner van Ove- zande. Als sportdocent op het Neha- lennia in Middelburg begon Ruiter zo'n twintig jaar geleden met het ge ven van lessen gehandicaptensport aan derde- en vierdejaars leerlingen. Hij is tot op heden bij die module be trokken, ook al is hij inmiddels ge pensioneerd. Aalders: „Dat zijn zulke mooie lessen en ze werken ook zó goed. Valide kinderen vinden gehandicapten vaak zielig of zelfs eng. Maar aan het einde van de serie lessen, waarbij ze zeifin een rolstoel gaan sporten, is hun blik compleet veranderd. Dan vinden ze gehandicaptensporten gaaf en be grijpen ze invaliden veel beter. Mi chiel is in staat gebleken een taboe te doorbreken." Aalders geeft zelf ook van dat soort lessen, maar dan meer op basisscho len en in jeugdgevangenissen. „Ik ga straks waarschijnlijk ook zijn werk op de middelbare scholen overne men. Dat vind ik een ontzettend grote eer." Met dezelfde ongeremdheid zet Mi chiel Ruiter - onlangs benoemd tot 'Zeeuws ambassadeur voor de gehan dicaptensport' - zich in voor Sportclub Gehandicapten Beveland in Goes. Hij geeft er trainingen rol stoelhockey, is er coördinator van al lerlei activiteiten en treedt op als fondsenwerver. „Het mooie is dat hij alles ook wel eens combineerde", vertelt Aalders. „Dan nam-ie jongens van zijn school, Minderheden Waarden woensdag 26 oktober 2016 SB OVEZANDE MarkAal- /fc. ders (32): rolstoel basketballer Michiel Ruiter (69): docent en ambassadeur ge handicaptensport Mark Aalders (rechts): „Leerlingen draaiden helemaal om na Michiels trainingen." foto mechteld jansen Het nut van sport Sport en sportvereni gingen lopen als een rode draad door de Nederlandse samen leving, zo blijkt uit onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau. Nederlanders vinden gezond heid het allerbelangrijkste in het leven. Veel mensen sporten niet alleen bij een vereniging om sociaal-maatschappelijk bezig te zijn, maar ook om zich ge zonder en fitter te voelen. Ruim de helft van de Nederlanders sport wekelijks of vaker. vindt dat via sport res pect voor anderen is te krijgen. Migranten doen minder aan sport dan autochtone Neder landers. Maar dat duurt niet Sportiviteit en respect zijn belangrijk in de sport. Twee derde van de Nederlanders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 105