2 Het bedrag dat ze voor haar club won, gaat ooit op, maar Maria Gram blijft voor eeuwig 'clubheid van de amateursport 2015'. De voorzitter van De Dinkel over de eerste editie van de verkiezing: „Het was in één woord fantastisch." De voorzitter van de zwem- en waterpolo- vereniging De Dinkel is er als de kippen bij om haar eretitel te relativeren. „Bij de landelijke ver kiezing vorig jaar heb ik al gezegd dat ik weliswaar tot clubheid ben gekozen, maar ik vind dat die titel eigenlijk is bedoeld voor al onze honderd vrijwilligers. Ik was en ben zo ongelofelijk trots." Als er iemand was die vorig jaar de titel clubheid goed kon gebrui ken, dan was het de Denekampse badjuf wel. Rond de eerste editie van de Clubhelden-verkiezing verkeerde Gram (57) namelijk in de donkerste periode van haar werkzame leven. Na 33 jaar trouwe dienst in het Denekampse zwembad Dorper Esch leidde een arbeidsconflict met de gemeente Dinkelland tot verstoorde verhoudingen, terwijl ze als voorzitter van de vereniging - die van hetzelfde zwembad ge bruik maakt - juist schitterde. Gram: „Het was een jaar van lang durig verdriet en, dankzij de ver kiezing, enorme vreugde. In het arbeidsconflict ben ik uiteindelijk volledig in het gelijk gesteld, maar mijn levenswerk in het zwembad van Denekamp kwam helaas ten 'IK VOELDE ME EEN KONINGIN EN WORD ER NU NOGVAAKAAN HERINNERD' einde. Inmiddels is alles netjes af gewikkeld, ik heb een nieuwe start gemaakt in een splinter nieuw zwembad vlak over de grens, in Nordhorn. En als vereni ging maken we ook gewoon nog gebruik van het Denekampse bad. We zijn sinds r964 een heel sta biele club met 450 leden en 100 vrijwilligers. En wat wedstrijd- zwemmen betreft behoren we tot woensdag 26 oktober 2016 10 mille uoorje club »„«n Pran»»™»"»1 10.000,- voor jouw club! SSSSSSSKS»" Je kent ze vast, want elke sportvereniging heeft ze. Anonieme helden, die al hun energie steken in de club. Die hun taken met hart en ziel uitvoeren. En die vaak voor dag en dauw al bezig zijn om het jou naar de zin te maken. Die vrijwilligers verdienen een podium. Stem nu op die onmisbare vrijwilliger van jouw vereniging. Clubheid Welke vrijwilliger bij jou in de buurt is de echte club heid van de amateursport en verdient daarmee 10.000 euro voor zijn of haar vereniging? Stemmen De (digitale) stembussen zijn inmiddels geopend. Wacht niet en help jouw clubheid aan de titel 'Clubheid van de amateur sport 2016' en daarmee je vereniging aan de hoofdprijs van 10.000 euro! Je kunt tot en met 16 november stemmen via de website pzc.nl/clubhelden. Op wie? Een clubheid kan iedereen zijn die veel voor een ver eniging betekent. De voor zitter net zo goed als de terreinknecht, de barvrouw of de scheidsrechter. Ie dere tak van sport komt in aanmerking. Wel moet de club zijn aangesloten bij NOCNSF. Hoe? Heel Nederland kan een clubheid aandragen en stemmen. Je stemt op een persoon en geeft een moti vatie waarom jouw held moet winnen. Winnaars Bij de verkiezing 'Clubhel den van de amateursport' zijn er winnaars op drie ni veaus. Ten eerste zijn er winnaars per gemeente. Daarnaast zijn er winnaars per regiotitel vijftien in totaal. Bij die regionale win naars gaat het niet alleen om het aantal stemmen; een vakjury zal ook de mo tivaties meewegen. De vijf tien regionale winnaars maken kans op de lande lijke titel. Op 21 november worden de regiowinnaars bekendgemaakt. Landelijk winnaar Op woensdagavond 30 no vember is de landelijke Awards Uitreiking. Daar kan iedere regionale win naar de vakjury overtuigen waarom hij/zij de titel 'Club heid van de Amateursport 2016' verdient. De landelijk winnaar ontvangt een cheque van 10.000 euro, te besteden door de club. *De 15 regiowinnaars worden gekozen uit de 15 verspreidingsgebieden van ADR Nieuwsmedia: het ED, Brabants Dagblad, BN De Stem, PZC, De Gelderlander, de Stentor, Tubantia en de acht AD-titels. Die t te houd Tekst Leo van Marrewijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 101