/7) ïl.' 8 NI ZORGMANIFEST Columnist Hugo Borst voelt zich een lobbyist voor betere zorg in verpleeghuizen. Zijn ervaringen monden nu uit in een manifest. r ■y& s'V: Ik geef Messi net een honden brokje als vlak voor de uit zending de display van mijn telefoon oplicht. Het is de staatssecretaris. Twee uur eerder heeft Martin van Rijn al een sms gestuurd met on der andere de mededeling: We are in this together. Die dag heb ik op de voorpagina van onder andere deze krant een open brief aan hem geschreven die zo begint: 'Verwarde ouderen aandachtig en liefdevol verplegen en hun veiligheid garanderen. Ik weet hoe dat veel beter kan.' De brief ein digt zo: 'Boze mantelzorgers, gefrus treerde verzorgers en leidinggeven den met een geweten zullen de ver pleeghuiszorg in deze mensonteren de vorm laten ploffen.' Van Rijn zegt door het schrijven geraakt te zijn en staat erop elkaar de volgende dag te ontmoeten. Maar het EK voetbal is bezig, ik doe Stu dio France, zeg ik. Dan kom ik naar Hilversum, antwoordt hij. Pas een maand later zien we elkaar. Ik be sluit onze ontmoeting bewust even uit te stellen. De open brief was wel iswaar aan de staatssecretaris ge richt, maar niet alleen voor hem be doeld. Wie deelt de boosheid over het akelige lot van veel verpleeghuis bewoners in dit land nog meer? Niet alleen Van Rijn reageert. Lap top en telefoon slaan na de publica tie op hol. Mantelzorgers. Mensen uit de zorg. Een enkele leidinggeven de van een zorginstelling. De teneur: het is nog veel erger dan je schrijft, het is 2 over 12, zo kan het niet lan ger, eindelijk trekt iemand zijn mond open. Niet alleen in de zorginstelling waar mijn moeder woont leidt on derbezetting tot problemen. In veel Nederlandse verpleeghuizen is het mis. Er zijn goede huizen, maar ook daar wordt op zorgmedewerkers roofbouw gepleegd. In de Randstad lijkt dit het ergst, waarschijnlijk om dat de bezettingsgraad daar het laagst is. Een hoog ziekteverzuim is het gevolg van die hoge werkdruk. Vervangend personeel is er soms niet en indien wel aanwezig dan wreekt zich dat uitzendkrachten de bewoners niet kennen. Mantelzor gers slaan het gefrustreerd gade. On ze geliefden krijgen niet de zorg en aandacht die ze verdienen. Niet al- dinsdag 25 oktober 2016 I f. L SR Z1 i^=5ÊÏ~SS3i£? a 5 M Kim» - :r voof kwetsbare ouaeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8