PvdA wil met speciale agenten discriminatie harder bestrijden NIEUWS 7 Foto van aanhouding werd online gezet De clown die de politie van Maassluis vol trots aanhield, blijkt toch geen nare grapjas te zijn met een masker, maar een onschuldige getrouwde man. ILisiaH f^KOOPJEDEAL.NL) bmamwewnben van Gillette Gillette Marcel en zijn gezin lagen donderdaga vond al op bed toen er ineens op de deur werd ge bonsd. 'Politie, openmaken', luid de de boodschap. „Toen ik dat deed, keek ik te gen een schild aan en werd ik bijna verblind door enorme lam pen", vertelt de 44-jarige inwo ner van Maassluis. „Ik werd in mijn onderbroek de galerij opge- sleurd, in de boeien geslagen en naar het politiebusje gebracht. Ook mijn vrouw kreeg het bevel naar buiten te komen, zij mocht niet eens eerst onze kinderen ge ruststellen. Vervolgens is het he le huis doorzocht. Alsof je in een nachtmerrie bent beland." De reden? De politie dacht de crimiclown, die vorige week in Maassluis honderd jongeren op hitste waarna zij verschillende vernielingen aanrichtten en met elkaar op de vuist gingen, in de kraag te hebben gevat. Opruiing Op het bureau werd Marcel in een cel gegooid. „Ik kreeg alleen te horen dat ik verdacht werd van opruiing", blikt hij terug. „Ik heb me de hele nacht afgevraagd waarvoor ik daar zat. Het enige wat ik kon bedenken was mijn uitspraak tegen een agent, on langs tijdens de Furieade (het jaarlijkse stadsfeest van Maas sluis, red,). Op zijn vraag wat wij zouden doen als de aankomende landelijke intocht van Sinterklaas wordt verpest door protesten, ant woordde ik grappend dat wij die mensen dan in de haven gooien." Maar daarvoor word je niet 'als misdadiger' van je bed gelicht, meent Marcel. „Pas tijdens het verhoor bleek waarvoor ik was opgepakt. Toen kreeg ik een foto van een clown te zien die ik een paar weken geleden voor de grap heb gedownload en als profielfo to op Facebook gebruikte. Die kwam overeen met het account van de gezochte crimiclown. Dat moest ik dus zijn, maar ik wist en weet nog steeds van niks." De politie berichtte diezelfde middag nog dat er 'dankzij ouder wets goed recherchewerk' een verdachte was aangehouden. Een Ik heb me de hele nacht in de cel afgevraagd waarvoor ik daar zat paar uur later stond Marcel weer op straat. Op slippers, in korte broek en met T-shirt dat hij van de politie kreeg. Hoe hij thuis moest komen? 'Daar gaan wij niet over, dat moet je zelf rege len', luidde de reactie. Schandpaal Marcels advocaat Rick Janse vindt de hele gang van zaken op merkelijk. „De politie stuurde al een persbericht tijdens het ver hoor, op het moment dat mijn cliënt nog niet eens een verkla ring had afgelegd", stelt hij. „Er staat onjuiste informatie in, dat noem ik verwerpelijk. Ook is er door een agent een foto online ge zet van de aanhouding, waarmee mijn cliënt gelijk aan de schand paal is genageld en te boek staat als crimiclown. Ik eis rectificatie en eigenlijk zouden excuses ook op zijn plaats zijn." De politie zegt dat het bericht inmiddels is gerectificeerd. Excu ses zijn volgens een woordvoer ster niet nodig. „Er is een norma le procedure gevolgd. We hebben onderzoek gedaan, een verdachte aangehouden die is verhoord. Hij blijkt er niets mee te maken te hebben. Er is een fout gemaakt, dat hebben we nu rechtgezet." De directe manier van commu niceren en handelen was volgens de politie nodig omdat er in de wijk veel onrust was na het inci dent. „We nemen dit soort zaken hoog op en wijzen iedereen op de consequenties die dergelijke uitingen met zich mee kunnen brengen." Overigens is er nog geen nieuwe verdachte aangehou den. „We hebben ook nog nie mand in het vizier, maar blijven alert", besluit de woordvoerster. Marcel en zijn advocaat bera den zich op eventuele vervolg stappen. Dat staat in het verkiezingspro gramma Een verbonden samenle ving, dat de PvdA gisteravond pre senteerde in Rotterdam. De sociaaldemocraten willen dat werkgevers die zich schuldig maken aan discriminatie van hun werknemers of sollicitanten aan de schandpaal worden gena geld. Politie en justitie moeten va ker daders van racisme opsporen. „Discriminatie is splijtend in de samenleving. Je ziet dat de dis cussie over Zwarte Piet al niet normaal gevoerd kan worden. Dat moeten we hard aanpakken", zegt PvdA-voorzitter Hans Spek man. Opvallend is verder dat de PvdA 100.000 banen wil subsidië ren, zoals conciërges, toezichthou ders in de tram en hulpkrachten bij sportclubs. Daarnaast moet er een 36-urige werkweek komen, waardoor men sen vier dagen van 9 uur kunnen gaan werken en een dag thuis kunnen zijn. Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (v^ Nu slechts 24,95 Nu slechts €14,95 Vanaf slechts 499,- Nu slechts 18,95 Nu slechts 13,95 dinsdag 25 oktober 2016 Geen excuses na oppakken 'clown' Sandra Don Maassluis De 44-jarige Marcel werd vori ge week van zijn bed gelicht door een arrestatieteam, foto ROEL DIJKSTRA Marcel De PvdA wil discriminatie har der bestrijden. Racisme moet als 'hatecrime' worden behan deld met hogere straffen en de partij wil gespecialiseerde agen ten om het probleem aan te pakken. Deborah Jongejan Rotterdam korting korting korting korting DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL BESTELLEN NIET TEVREDEN? GELD TERUG! 1 Wilkinson Hydro Groomer Scheersysteem 9 mesjes Geleverd inclusief 9 mesjes, opzetstukken en batterij Geschikt om mee te scheren, trimmen en stijlen Reservoir met Aloë vera waardoor je huid optimaal wordt verzorgd Adviesprijs 49,95 Korting 50% U bespaart: 25,- Complete 2-Persoons Kwaliteits Boxspring van Alaska Bedding Compleet geleverd inclusief pocket vering matrassen, luxe comfort topper, afritsbare dubbeldoekhoes en gestoffeerd hoofd bord Verkrijgbaar in 3 verschillende maten (140x200cm, 160x200cm en 180x200cm) Voor een perfect slaapcomfort, iedere nacht opnieuw Binnen 5 werkdagen op afspraak geleverd GRATIS verzending en levering ter waarde van 79,95! Adviesprijs 1299,- Korting 62% U bespaart: 800,- Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs 37,95 Korting 50% U bespaart: €19,- Originele Gillette Mach 3 8-pack scheermesjes Bespaar veel geld maar scheer toch met Gillette Altijd handig om extra mesjes in huis te hebben Voorzien van 3 vlijmscherpe blades 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs 25,95 Korting 46% U bespaart: €12,- Luxe Herenriemen met automatische Gesp Verkrijgbaar in 4 fraaie modellen Eenvoudig op precies de goede maat te zetten Gemaakt van hoge kwaliteit koeienhuidleder Must-have voor iedere man 39,95 63% 25,- Adviesprijs Korting U bespaart:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7