Piet Oproep Klaver valt slecht 8,11 of 12 dagen Canarische Eilanden Madeira rr?a49 I of bol ons 088 70 70 600 (stlD 6 NI ÖZCAN AKYOL w Semi All-Inclusive cruise Column Het spel is op de wagen: RTL heeft aangekondigd dat Zwarte Piet definitief in de ban wordt gedaan. De knecht van Sinterklaas verdwijnt volgend jaar zelfs uit alle televi siecommercials. Toen het persbericht gisteren werd gelanceerd, ontstond de di gitale dynamiek die we allemaal- konden verwachten: mensen scholden het mediabedrijf uit voor cultuurverraders en organiseerden met el kaar een boycot. Het kinder feest mocht niet zomaar ver dwijnen. Het punt is: Sinter klaas gaat niet verdwij nen. De hele viering maakt alleen een evo lutie door, zoals wij met elkaar ook niet meer het leven van onze grootouders imiteren, maar dank zij nieuwe kennis en mogelijkheden de boel anders inrichten. De woede en het on begrip van de voor standers van Zwarte Piet zijn begrijpe- vooral als ze in het dagelijks le ven nooit met donkere mensen hebben te maken, en dus niets van hun grieven meekrijgen, maar de klassieke inrichting van het sinterklaasfeest is onhoud baar. is vals en incorrect. Ik heb een dochter van acht maanden. Als ik haar vanaf volgend jaar wijs maak dat Piet altijd al die roetvegen in zijn gezicht had, vanwege zijn reis door de schoorsteen, dan zal ze dat meteen geloven. Ze weet immers niet be- liefst met zoveel moge lijk pepernoten en cadeaus. Het probleem ligt vooral bij de vol wassenen. Zij vinden dat iets van hen wordt afgepakt - een herin nering aan vroeger en oude ge bruiken. Ik besef dat ik hiermee ook af scheid neem van mijn eigen tradi tie, want zowel mijn vriendin als ik vierde vroeger op school sinter klaas met pikzwarte Pieten, maar de tijden zijn veranderd, en dat geldt ook voor demografische sa menstelling van onze samenle ving. De media en het onderwijs hebben een leidende rol, daarom is het dapper van RTL Nederland dat zij deze ondankbare taak op zich hebben genomen, temeer omdat de mensen van de publie ke omroep niets willen prijsge ven over de wijze waarop zij het dit jaar gaan aanpakken. Elke grote verandering gaat ge paard met veel tumult. Maar wie alleen het verleden bewierookt, wil het heden niet accepteren. Het probleem ligt vooral bij de volwassenen Volgens PvdA-leider Diederik Samsom lag er al een plan voor verregaande samenwerking tus sen de sociaaldemocraten en GroenLinks en houdt Klaver dat hoogstpersoonlijk tegen. Klaver riep PvdA, SP en D66 gis teren op tot een progressieve blok kade van de VVD om te voorko men dat de liberalen na de verkie zingen weer gaan regeren. „Zon der de WD kunnen wij samen het hart van het nieuwe kabinet vormen", zei GroenLinks-leider Klaver gisteravond bij een partij bijeenkomst in Eindhoven. Hij be loofde dat na de verkiezingen zijn eerste telefoontje niet naar de VVD-leider zal zijn. „Maar naar mijn linkse vrienden." Die zitten daar echter niet op te wachten. Samsom had eind 2014 al plan nen gesmeed met Klavers voorgan ger Bram van Ojik. „We zouden de verkiezingen samen in gaan, met twee kieslijsten en een pro gramma dat op beide partijen was afgestemd", zegt Samsom. „In de campagne zouden we duidelijk maken dat we na de verkiezingen de fracties gingen fuseren." Samsom en Van Ojik hadden zich laten inspireren door de fusie van GPV en RPF tot de Christenunie. GroenLinks bestrijdt dat er spra ke was van een deal, maar dat noemt Samsom logisch: „Al snel werd duidelijk dat er voor een defi- We zouden duidelijk maken dat we de fracties gingen samenvoegen nitieve deal gewacht moest wor den op de nieuwe partijleider, om dat Bram het stokje zou overdra gen." Na de leiderschapswissel in mei 2015 vroeg Samsom Klaver of hij ook dit deel van 'de erfenis van Bram' had overgenomen. Hij kreeg nul op het rekest. Ook SP-leider Emile Roemer is niet on der de indruk van Klavers oproep. Ind. vliegreis, transfers, 8-daagse cruise per 4* AIDAsol o.b.v. volpension service-charge/fooien t.w.v €70 p.p. en tafeldranken t.w.v. minimaal €115 p.p fcj I I I 11 (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen «ni dinsdag 25 oktober 2016 @OzcanAkyol Veel boze volwassenen sugge reren dat vooral kinderen de du pe van deze beslissing zijn. Dat Alle kinderen willen gewoon gezelligheid, in gezelschap van fa milie en vrienden, het Een oproep van GroenLinks-lei- der Jesse Klaver voor een 'pro gressieve samenwerking' heeft geleid tot een ruzie op links. Hanneke Keultjes Den Haag Diederik Samsom Madeira Al A, AIDAsol Cruisen voor een prikkie 839 Nu tijdelijk prijsverlagingen! Maak deze winter een prachtige 8-daagse cruise per 4-sterren AIDAsol en ontdek de Canarische eilanden Gran Canaria, Lanzarote, La Palma en Tenerife. Maar ook het Portugese bloemeneiland Madeira passeert de revue. Aan boord van dit heerlijke cruiseschip beleeft u dé ultieme cruise-beleving. Er zijn diverse restaurants, een zwembad, een Spa en in het theatrium geniet u van spetterende shows. Uniek is dat naast de vlucht en transfers ook de fooien/servicebijdrage en tafeldranken tijdens de buffetmaaltijden bij de cruiseprijs zijn inbegrepen!! OP=OP Cruise verlengen mef een verblijf op Gran Canaria? Stip Reizen biedt u de mogelijkheid om uw cruisevakantie te verlengen met een verblijf in hotel Dunas Mirador in Maspalomas o.b.v. All Inclusive. U kunt 3 hotelnachten voorafgaand, of 4 nachten na afloop van de cruise bijboeken. In het hotel met vele faciliteiten zoals 2 zwembaden, whirlpool, Spa Center en animatie voor jong en oud zal het u werkelijk aan niets ontbreken! reisduur 8 dagen 11 dagen 12 dagen november v.a. 959* v.a. 1219* v.a. 1259* december v.a. 859** v.a. 1139 v.a. 1219* januari v.a. 839 v.a. 969 v.a. 1069 februari v.a. 849 v.a. 1069 v.a. 1129 maart v.a. 899 v.a. 1109 v.a. 1169 april v.a. 959 v.a. 1189 v.a. 1249 J Zie stipreizen.nl/ cralpb cragcb crag4b La Palma Lanzarote Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. J Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. balkonhut **buitenhut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6