O 0) Osse steelt de show met vosmerrie Equyine's Hiorada L 10 ZEELAND Zaalvoetballer oogst lof bij de eredivisionist De ster van Hicham El Kaddouri (19) is rijzende. Groene Ster-trainer Hicham Benhammou voorspelt zijn pupil, die al werd opgeroepen voor Jong Oranje, een mooie toekomst. Schweertman mikt op WK Squasher Piëdro Schweertman probeert de ze week via de kwalificaties deelname aan het wereldkampioenschap af te dwingen. De Koudekerkenaar, die 73ste staat op de wereldranglijst, moet in Cairo twee partijen winnen om tot het toernooi toegelaten te worden. De 33-jarige Schweertman speelt vandaag zijn eerste wedstrijd tegen de Fin Matias Tuomi, die ruim veertig plaatsen lager staat op de ranking. Morgen speelt de Zeeuw zijn eventuele tweede duel. Het WK begint don derdag. RBVM naar tweede plek De rolstoelbasketballers van RBVM zijn door twee zeges opgeklommen naar de tweede plaats in de Toernooidivisie Cl. In Ridderkerk, waar de tweede speelronde werd afgewerkt, versloeg de Middelburgse equipe eerst ISV Hengelo met 26-18. Mark Tasma was in dat duel verantwoorde lijk voor de helft van scores. Daarna klopte het team van coach Mark Aalders (foto) Redeoss met 51-18. Tasma zorgde voor liefst 29 punten. RBVM heeft alleen Arrows'813 boven zich. Die ploeg is dit seizoen nog ongeslagen. De Middelburgers hebben zes punten uit vier duels. Jiujitsu Kerkhove aandag train ik bij Groe ne Ster, dins dag bij Oost- kapelle, woensdag weer bij Groene Ster, donderdag bij Oost- kapelle en vrijdag is de wedstrijd in de zaal en zaterdag op het veld. Ja, eigenlijk ben ik alleen op de zondag vrij." De ogen van Hi cham El Kaddouri stralen als hij zijn weekschema opdreunt. Is het een met het ander te combineren? De negentienjarige Vlissinger knikt van wel. En gaat dat alles niet ten koste van zijn studie de tailhandel? De voetballer van ere divisionist Groene Ster en zater dag-tweedeklasser Oostkapelle laat zijn krullen zijwaarts wappe ren. „Het gaat al twee jaar goed", lacht de tweedejaars student aan het Scalda. El Kaddouri houdt van het spel letje en het spelletje houdt van hem. Hij werd al geselecteerd voor Jong Oranje en Max Tjaden, bondscoach van het Nederlands zaalvoetbalteam, liet hem deze maand stage lopen bij het grote Oranje. Volgens El Kaddouri na een tip van zijn coach bij Groene Ster. „De bondscoach vraagt wei eens wat", bevestigt Hicham Ben hammou. „Ik heb hem gezegd dat Hicham een groot talent is." Wanty is Europa's beste Marco Minnaard heeft met Wanty-Groupe Gobert het eindklassement van de UCI Eu rope Tour-ranking gewonnen. Met 3015 pun ten bleek het team van de Wemeldingse wielrenner de beste Europese ploeg van het jaar. Minnaard had een groot aandeel in de zege van het collectief. Zo was hij een be langrijke pion bij de zege van ploegmaat En rico Gasparotto in de Amstel Gold Race en kwam hij als tweede over de finish in een etappe van de Rhone-Alpes Isère Tour. Met twee fraai gereden proeven stal Maxime Osse zondag in de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros de show. De Heinkens- zandse heeft op het ogenblik een paar talentvolle viervoeters op stal. Max Equyine's Hiorada is er één van. En het klikt tussen Osse en de vosmerrie. Ze liep in de klasse Li in de are na van De Eendracht in Vrouwen polder met de Apache dochter naar scores van 69,16 en 70,66 pro cent. De combinatie toonde zich daarmee heer en meester. Angelina Cevaal uit Rithem ein digde in de eerste proef met de merrie Gytaniki als tweede (68.00 procent). In tweede omloop eiste Laura Vuik met de vosmerrie Ho- De Heinkenszandse behaalde in de klasse L1 twee zeges saline die plaats op (64,50%). In de in handicap verreden klas se Z wisselden José Dingemanse en Sonja de Feiter stuivertje. Din gemanse (Koudekerke) liep in de warmloopronde met de ruin Edison naar de overwinning (64,11%). In de herkansing stuurde De Feiter (Burgh-Haamstede) de merrie Avarelle naar de eerste stek (63,38%). Claudia Witte uit Vrouwenpol der liep in Mi met de merrie Fen- na naar twee afgetekende overwin ningen (69,66 en 69,11%). Iris Ver- reijt uit Aagtekerke eindigde in de eerste manche als tweede (66,50%). In de tweede manche was die plaats een prooi voor de Middelburgse Dewy Lems en de merrie Uvita (67.50%). dinsdag 25 oktober 2016 SQUASH ROLSTOELBASKETBAL l Jiujitsuka An drea Verberk- moes uit Vlissin- gen is bij de Fe male Fighter Cup in het Bel gische Dessel kampioen gewor den in twee klas- ses. De sport ster van Flappy Fitness won eerst in de cate gorie -64 kilo, blauwe band. Daarna was ze ook de sterkste in de open klas se, waarin alle medaillewin naars van de ge- wichtsklasses meededen. Teamgenote Dia na Smid (-64 ki lo, witte band) greep een zilve ren medaille. Lesley Kerkhove verloor gisteren in de derde voor ronde van het 100.000 dollar- toernooi van Poi tiers. De Zierik- zeese plaatste zich daardoor niet voor het hoofdschema. De Russin Nata lia Vikhlyantseva was met 6-4 6-1 te sterk. El Kaddouri heeft 'de Marokkaanse Mitchell Minnaard Vlissingen WIELRENNEN In Bergen op Zoom is zondag de vijfde wed strijd verreden voor de West-Brabantse veldritcompetitie. Aimée Schoe uit Vrouwen polder reed in een deelnemersveld van der tien vrouwen naar de overwinning. De Zeeuwse kreeg na een valpartij de koppo sitie in haar schoot geworpen en stond die in het vervolg van de wedstrijd niet meer af. Schoe toonde zich met name in de zandstro ken van het parkoers de sterkste en reed daar naar een voorsprong van 25 seconden. Die marge bleek bij de finish uiteindelijk ge noeg voor de zege. ■E o a tn Hicham El Kaddouri laat zich ook aanvallend gelden namens Groene Ster, dat afgelopen vrijdag met 3-4 verloor van TPP. foto paulten hacken Lucien Roelandt Vrouwenpolder WiXMTY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64