Tholen in zee met Montea voor kavel op Welgelegen Zorgen om parkeerregels BEVELANDEN EN THOLEN 7 Verdubbeling van aantal mensen dat naar werk is begeleid Chris Burgers en Freddy Varekamp solliciteerden zich suf, maar ze vonden nergens een baan. Pas na bemiddeling van de gemeente Tholen konden ze aan het werk. Chris Burgers (47) uit Oud-Vossemeer werd er moedeloos van. Hij schreef 240 sollicitatiebrieven, maar kwam nergens aan de bak. „Soms zeiden ze letterlijk dat ik te oud was", zegt hij. „Ik raakte er echt van in de put." Met wat hulp van de gemeente kon hij na drie jaar eindelijk weer aan het werk gaan. Bij het bedrijf U-Tube Systems in Tholen, produ cent van vloerverwarming- en koelingssystemen, werd hij met open armen ontvangen. „Ik wil niet beweren dat ik nu elke dag om zes uur fluitend aan het ont bijt zit", grapt Burgers. „Maar ik ben echt weer gelukkig. Vrienden zeggen tegen me dat ze merken dat ik weer positiefin het leven sta." Betho De gemeente Tholen is verant woordelijk voor de re-integratie van mensen met een uitkering en pakt dat serieus op. Twee werkma- kelaars vormen de schakel tussen deze mensen en de werkgevers. Ook werkt de gemeente samen met het UWV, de Betho en Sja- loom Zorg bij het benaderen van bedrijven. Alle inspanningen heb ben ertoe geleid dat dit jaar al 117 mensen naar werk zijn begeleid. Met nog twee maanden te gaan, is dat nu al een stijging van bijna honderd procent ten opzichte van 2015. Toen kwamen 60 mensen weer aan de bak met een beetje hulp van de gemeente. „We pak ken het bij voorkeur in een vroeg tijdig stadium op", zegt wethou der Frank Hommel. „Als we zien aankomen dat iemand in de bij stand gaat belanden, zitten we er al bovenop." Ook Freddy Vare kamp (49) uit Sint-Maartensdijk kwam na bemiddeling door de ge meente bij de producent van vloer verwarmingsystemen terecht. „Zonder dat opstapje zat ik zeker nog thuis", is zijn stellige overtui ging. „Ik heb me helemaal suf ge schreven aan brieven." Hommel prijs de Thoolse werk gevers voor hun bereidwilligheid bij het in dienst nemen van men sen die anders nauwelijks meer kans op werk zouden maken. Ma- naging director Juan Gordeijns van U-Tube Systems zegt dat niet Ik snap niet dat bedrijven geen oudere mensen in dienst willen nemen meer dan normaal te vinden. „Wij nemen graag onze maatschappelij ke verantwoordelijkheid. Ik snap er werkelijk niets van dat veel be drijven geen oudere mensen wil len aannemen." Beperking Gordeijns vindt het te gek voor woorden dat 'wat ouder zijn' te genwoordig als een beperking wordt gezien. „Alsof je dan geeste lijk achtergesteld bent. In mijn ogen is een mix van jonge en oudere werknemers juist heel ge zond voor een bedrijf. Van de mentaliteit om geen oudere men sen in dienst te willen nemen, moeten we echt af in Nederland." Wat Gordeijns betreft, kunnen in de toekomst meer mensen uit de kaartenbak van de gemeente bij zijn bedrijf komen werken. „Wij zijn een sterk groeiende on derneming. Er werken hier nu vijf tien mensen, dat zijn er over een jaar waarschijnlijk twintig. Ik zou nu al bijna willen zeggen: laat er maar weer een paar komen!" Even leek het erop dat kledinggi- gant Primark een distributiecen trum wilde bouwen op het per ceel van 100.000 vierkante meter, maar dat bedrijf koos voor Roosendaal. Door de handen in een te slaan met Montea hoopt de gemeente dat er binnen afzien bare tijd alsnog wordt gebouwd. Montea koopt de grond nog niet, maar gaat eerst op zoek naar een huurder. Als die is gevonden, wordt de grond gekocht en het distributiecentrum door bouwbe drijf Sprangers gebouwd. Hoewel er een ontwerp ligt voor een pand van 50.000 vierkante meter kunnen het in principe ook een paar wat kleinere centra worden. Wethouder Frank Hommel be nadrukt dat het in zee gaan met Montea niet betekent dat de ge meente ontevreden is over Re- win en Invest in Zeeland, organi saties die ook bedrijven naar Tho len proberen te halen. „Dit is ge woon een extra kans." Directeur Hylcke Okkinga van Montea vult aan: „Wij zijn een heel andere partij. Rewin kan geen eindpro duct aanbieden. Wij wel. Als een bedrijf bij ons aanklopt, kunnen wij zeggen: dan kun je er zitten voor die huur." Montea heeft ove rigens niet het alleenrecht op het perceel. Als er alsnog een bedrijf aanklopt dat zelf een distributie centrum wil bouwen op Welgele gen kan dat in principe ook. De gemeente zet sinds enkele jaren vol in op de komst van dis tributiecentra. Webwinkel Alter nate bouwt er momenteel één op Welgelegen. GOES De Goese SP-fractie maakt zich zorgen over het voornemen van de gemeente Goes om de par- keerkraskaarten te vervangen door een online registratiesys teem. Bewoners moeten het kente ken van hun bezoek dan aanmel den op een website van de ge meente. De SP vreest voor in breuk op de privacy van vergun ninghouders en heeft schriftelijke vragen aan het college gesteld. ongeacht de prijs en uitvoering van de glazen I ILKUC OptieK 0118-412370 www.tilroe.nl dinsdag 25 oktober 2016 Chris Burgers (I) en Freddy Varekamp zijn dolblij dat ze eerder dit jaar aan de slag konden bij U-Tube Systems, foto marcelle davidse Na 240 brieven eindelijk aan de bak Rob Paardekam Tholen Juan Gordeijns, U-Tube Systems De gemeente Tholen en het be drijf Montea Nederland hebben gisteren een convenant onder tekend voor de bouw van een distributiecentrum op bedrijven terrein Welgelegen. Rob Paardekam Tholen EEN GOEDE BETAALBARE BRIL IS TOCH WAT U WILT Til nAC J-i WALSTRAAT VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63