5 Wallonië wil meer tijd om te praten over CETA wordt uitgelegd. Hulpverleners twijfelen aan het nut van de ope ratie. De meeste migranten willen in Calais blijven om van daaruit naar Groot-Brittannië te gaan. Drie jongens in het kamp zeggen zeker niet de bus te willen ne men. „Ik heb familie in Engeland, daar wil ik naar toe", zegt een van hen. Volgens ingewijden hebben de afgelopen weken al vele hon derden migranten stilletjes 'de jungle' verlaten om aan de evacua tie te ontkomen. „Wij zijn ervan overtuigd dat dui zenden mensen wel met de bus sen zullen vertrekken", aldus het ministerie van Binnenlandse Za ken. „Als we weigeraars tegenko men gaan we die voorlopig nog niet in hechtenis nemen. Nou ja, in ieder geval niet de eerste da gen." In de steden waar de migranten naartoe reizen, staan de bewoners niet altijd met open armen te wachten. In de nacht van zondag op maandag werd bij een nieuw opvangcentrum in midden-Frank rijk brand gesticht. Bij andere cen tra is de afgelopen weken gepro testeerd en is zelfs geschoten. In Calais zelf bleef het gisteren voor het eerst sinds twee dagen rustig. Wallonië krijgt toch meer tijd om te proberen het handelsver drag van Europa met Canada alsnog aan zijn eisen aan te pas sen. De Waalse minister-presi dent Paul Magnette, een Fran stalige socialist, bereikte dat gis teren door een ultimatum van Europees president Donald Tusk keihard naast zich neer te leggen. Tusk wilde uiterlijk gis teravond groen licht van België om donderdag het zogeheten CETA-verdrag in Brussel samen met de Canadese premier te kunnen ondertekenen. Hij heeft daarvoor de steun van alle lidstaten nodig, maar zijn ulti matum werkte averechts. „De democratie laat zich niet dwin gen", aldus Magnette. Michel zelf en zijn federale regering zijn voor, Vlaanderen en het Duitstalige gewest hebben ook ingestemd. HALLOWEEN Bakker moet ook voor homo bakken Geen les na dreigmail Oud-emir overleden Geld voor mbo-school dinsdag 25 oktober 2016 De ontruiming van La Jungle in beeld: al vroeg stonden de mi granten in lange rijen, een hulpverlener neemt afscheid van een kind en de oproerpolitie ziet toe. fotos epa, getty, afp BRUSSEL Lees verder pagina econo mie: Is CETA slecht? Het Halloweenfeest nadert en dat betekent dat talloze pompoe nen er aan moeten geloven. Ook de dierentuin in Chester heeft een kalebas laten bewerken. Stokstaartjes onderzoeken of er wat eetbaars in zit. foto phil noble/reuters BELFAST Het hof van beroep in Belfast heeft bepaald dat de Noord-Ier se bakkers ook aan homo's taar ten moeten leveren. Als ze weige ren is er sprake van seksuele dis criminatie. De zaak kwam aan het rollen toen activist Garath Lee bij de Asher Baking Compa ny een taart bestelde met daarop Bert en Ernie met hun oproep het homohuwelijk te steunen. De bakker wilde er niet aan begin nen, omdat de opdracht indruiste tegen zijn geloofsovertuiging. De commissie gelijke behandeling van Noord-lerland spande daar op een kort geding aan tegen de bakkerij en kreeg gelijk. De concentratie kooldioxide- gas in de atmosfeer is in 2015 in de hele wereld boven de 400 deeltjes per miljoen ge stegen. De groei komt vol gens meteorologen door het weerfenomeen El Nino. HAREN Leerlingen van twee scholen in de Gro ningse plaats Haren konden gisteroch tend niet naar school. De lessen gin gen niet door in ver band met een dreig mail. Die kwam bin nen op de internatio nale school. Ook het naastgelegen Maar- tenscollege ging dicht. Agenten de den ter plaatse on derzoek maar von den niets verdachts op de scholen. De les sen werden wel voor de rest van de dag geschrapt. DOHA De voormalige emir van Qatar, Khalifa bin Hamad al-Thani, is zondag overleden. Hij is 84 jaar gewor den, zo heeft zijn fa milie bekendge maakt. Er zijn drie da gen van nationale rouw afgekondigd. Hij was 23 jaar aan de macht en moderni seerde het land. DEN HAAG Zestien projecten van mbo-scholen om de aansluiting tussen onderwijs en arbeids markt te verbeteren, krijgen in totaal ruim 40 miljoen euro. Het ministerie van Onder wijs maakt 12,8 mil joen euro vrij, het be drijfsleven en regio nale overheden vul len de rest aan. Een voorbeeld van een project is het Dren the College dat sa men met instellingen de zorgopleidingen beter wil laten aan sluiten op wat in de regio speelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5