Nog vijf Zeeuwen actief in het toernooi om de KNVB-beker Luctor'88 en Goes strijden om 13e ticket ZEELAND 11 uit Vlissingen Ik vind hem op sommige momenten al heel volwassen en tactisch sterk Vraag Benhammou naar El Kad- douri en je krijgt een prachtige lof zang. „Ik ben enorm gecharmeerd van die jongen", klinkt het direct. „Hij is nog hartstikke jong, maar ik heb hem er al bij gehaald toen hij ze ventien jaar oud was. Sindsdien maakt hij gigantische stappen. Ik vind hem op sommige momenten heel volwassen en tactisch sterk. Hij weet wanneer-ie moet uitstappen, hij zet regelmatig een sliding in en die hebben allemaal ook echt een functie. Hij heeft een bepaald in zicht. Aan de bal is het soms nog on rustig, maar dat komt met de jaren. Ik voorzie een heel mooie carrière voor hem, zeker als leider van Groe ne Ster op termijn." Een kleine twee jaar geleden werd El Kaddouri 'gescout' door een leider van nu: Salim Ben Sellam. „Ik speelde destijds in de Ai van VC Vlissingen en Salim zag mij, als spe ler van het eerste elftal, toen spe len", vertelt El Kaddouri. „Hij heeft er daarna voor gezorgd dat ik naar Groene Ster kwam. Ik begon in de Ai. Binnen een halfjaar zat ik bij de eerste selectie en speelde ik in de eredivisie." Het verschil is groot, merkte hij als nieuweling al gauw. „Je staat bij de senioren tegen echte lopers. Als je even niet volgt, is het een goal. Bij de Ai kan er nog ie mand overpakken, in het eerste elf tal wordt het gelijk afgestraft." Overigens was het niet alleen qua spel wennen. Ook de aanpak van medespelers was heel anders. „Als ik in de Ai een foutje maakte, was het: 'Hicham, misschien kun je het de volgende keer zo en zo aanpak ken'. In het eerste elftal krijg ik ge lijk op mijn kloten, een beetje op de Marokkaanse manier. De jongens schelden niet echt, maar ze roepen met tot de orde op een toon dat je bang bent dat ze nog eens zo naar je uithalen. Dat is wel goed voor me." Want El Kaddouri zegt veel op te steken van internationals als Hoes sein Bouzambou en Khalid El Hat- tach. „Ook de andere jongens heb ben al zo ontzettend veel ervaring", zegt hij vol eerbied. „Over tien jaar kan ik nog van ze leren. Over loopac ties, hoe ik verdedigend moet staan, noem maar op. Als zij iets zeggen, maakt dat indruk." Tijdens zijn stage bij het Neder lands zaalvoetbalteam speelde hij sa men met Saïd Bouzambou, zijn stad genoot, speler van FT Antwerpen en grote voorbeeld. Hij genoot van iedere minuut. „Toen ik die oproep kreeg, was heel mijn familie echt trots", haalt hij het moment even te rug. „Mijn vader en m'n twee broers zijn er elke wedstrijd en zijn ook bij mijn duels met Jong Oranje ge weest. Dat was best bijzonder." Op het veld zit het sportief gezien nog niet echt mee, afgaande op de ranglijst waarop Oostkapelle - met El Kaddouri als centrale verdediger - met vijf punten uit zeven competi tieduels onderaan bungelt. Daar baalt hij van, ook al ligt zijn hart in de zaal. „Mijn voorkeur gaat voor de volle honderd procent uit naar het zaalvoetballen", zegt hij stellig. „Ik ben op het veld begonnen, toen ik een jaar of acht, negen was. Ik ben het blijven doen en zal het ook altijd blijven doen, maar ik wil zo ver mogelijk komen als zaalvoet baller." Met zijn drukke schema Saïd Bouzambou achterna. Vlissingen Luctor'88 en Goes strij den vanavond om het dertiende Zeeuwse ticket naar de derde ron de van het toernooi om de dis trictsbeker. Het duel tussen de vierde- en eersteklasser werd uit gesteld wegens competitiever plichtingen van de Goesenaren. De equipe van trainer John Ka- relse kwam namelijk zondag nog in actie tegen Moerse Boys. Goes kwam in het uitduel twee keer op voorsprong, maar zag de thuis ploeg tien minuten voor tijd langs zij komen en moest het doen met een 2-2-gelijkspel. Daardoor bezet de ploeg de vier de plaats in de eerste klasse C, met elf punten uit zeven competi tiewedstrijden. Luctor'88 voert de ranglijst aan in de vierde klasse A. De mannen van de zondagclub uit Heinkenszand pakten in de eerste zeven speelronden al zes tien punten en delen de kopposi tie met Hontenisse en Steen. Vanaf 20.00 uur staat op sport park aan de Dorpsstraat in Hein kenszand een plek in de derde ron de van het districtsbekertoernooi Zuid I op het spel. MZC'11, RCS, Kapelle, GPC Vlissingen, De Noor mannen, Tholense Boys, Hoek, Kruiningen, Terneuzen, Hontenis se en de zaterdag- en zondagploeg van Vlissingen verzekerden zich afgelopen weekeinde al van een plaats in de volgende ronde. Vlissingen Voor drie Zeeuwse voetballers krijgt het KNVB-be- kertoernooi vanavond een ver volg. Goesenaar Thomas van den Houten gaat met Telstar om 20.00 uur op bezoek bij eredivi- sionist ADO Den Haag, terwijl Bart Deprez (Kortgene) met AS- WH op hetzelfde tijdstip aftrapt in en tegen Spakenburg. Om 20.45 uur ontvangt Sparta Rotter dam - met Axelaar Rick van Dron- gelen als defensieve kracht - rege rend landskampioen PSV. Van Drongelen kwam dit sei zoen in alle competitieduels in ac tie namens De Kasteelheren, maar voor Van den Houten kan het bekertoernooi een podium zijn waar hij zijn basisplaats her overt. De van zaterdag-hoofdklas ser Hoek overgekomen linksback Rick van Drongelen neemt het met Sparta op tegen PSV kwam de laatste drie Jupiler Lea gue-wedstrijden niet in actie. Agustine Loof kwam zelfs in de laatste vijf speelronden niet in actie en behoorde de laatste twee weken zelfs niet tot de wedstrijd selectie van FC Eindhoven. De verdediger uit Koewacht kampte met blessures en het is nog maar de vraag of hij op tijd fit is voor het thuisduel met SC Heeren veen van donderdagavond (20.45 uur). Een dag eerder krijgt Thole- naar Bart Nieuwkoop mogelijk speelminuten in de hoofdmacht van Feyenoord. De koploper van de eredivisie treft stadgenoot Ex celsior in eigen huis. Feyenoord, dat in de eerste ronde met 4-1 won van FC Oss, is bekerhouder. Vorig seizoen werd FC Utrecht in de finale met 2-1 verslagen. dinsdag 25 oktober 2016 baat bij manier' Hicham Benhammou De Vlissinger wisselt de zaal af met het veld, maar zegt „voor de volle hon derd procent" voor een mooie carrière als zaal voetballer te gaan. FOTO PAUL TEN HACKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57