Nieuwerkerk kan weer feesten met Sinterklaas en Koningsdag M T(M@ü optiek 0118-412370 SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Facebookpagina ZierikNieuws heeft 5.000 leden Henny vond Wim terug „Wim plaatste een oproep waarin hij zocht naar oude vrienden. Een vriendin reageerde, door hem uit te nodigen op Plein Montmaer- tre in Zierikzee. Ze vertelde dat ik ook zou komen. Goh, zei Wim, met Henny heb ik nog verkering gehad. Na 47 jaar ontmoetten we elkaar weer en het voelde weer even ver trouwd als toen. Hij bleek zelfs mijn arm bandje al die tijd te hebben bewaard." Medeleven om kater Hein „Onze kat Hein was weg en iedereen die een kat heeft, weet hoe verdrietig je daarvan kunt zijn. Dat merkte ik toen ik een oproep je plaatste op ZierikNieuws. Mensen schre ven hoe erg ze het voor me vonden en gin gen zelfs mee zoeken. Maar ja, er zijn heel veel zwarte katten met witte pootjes, dus ik kreeg ook heel veel valse hoop. Uiteindelijk is de echte Hein teruggevonden." MFC-discussie ontketend „Toen ik vernam dat het MFC zou sluiten, werd ik heel kwaad. Niet voor mezelf, maar voor anderen. Het is gewoon een heel be langrijk gebouw. Ik wilde dat iedereen in het geweer zou komen en plaatste berichten bij ZierikNieuws, zodat ik een groot publiek zou bereiken. Dat laatste lukte en iedereen werd ook wakker geschud, maar het is he laas bij roepen gebleven. Zoals zo vaak." dere pagina's opgericht: Duive- landNieuws, BrouwNieuws en WesthoekNieuws. Ook die lo pen aardig, maar lang niet zo hard als ZierikNieuws. Glerum heeft er bewust voor gekozen niet alleen positieve be richten te publiceren, zoals veel andere stadspagina's dat doen, maar ook negatief nieuws over het stadje. „Ik kom uit de kran tenwereld, ik heb als corrector gewerkt bij de Zierikzeesche Nieuwsbode en de PZC, dus ik besef hoe belangrijk het is om een realistisch beeld te schep pen. Slecht nieuws hoort erbij. Zoals die overval laatst, in de Ik kan gerust een paar uurtjes weg, maar ben er toch de hele dag mee bezig Lange Nobelstraat. Niet leuk, maar wel gebeurd." De broer van het slachtoffer koos er bovendien voor éérst een oproep te plaatsen op Zie rikNieuws, voordat hij andere media inschakelde. Glerum is best trots op de positie die zijn pagina inneemt in de Zierikzee- se samenleving. Al heeft de gro te volgersschare ook een keerzij de: ten tijde van de vluchtelin- gendiscussie moest hij ingrijpen als beheerder. Twaalf leden zijn intussen geblokkeerd - tot op luchting van trouwe fans. „Tja, het moet wel leuk blij ven. En dat is het tot dusver. Ik verdien er geen rooie cent aan, maar ik krijg wel veel waarde ring. Mensen begroeten me op straat en zeggen dat het voelt als of ze de Zierikzeesche Nieuws bode terug hebben. Dat is de mooiste beloning die ik maar kan bedenken." De populaire Facebookpagina ZierikNieuws heeft 5.000 leden behaald. Zij worden dagelijks getrakteerd op nieuws, verhalen, foto's en vermiste katten. Alles mag, zolang het maar met Zierikzee te maken heeft. De eerste uren na de oprichting van ZierikNieuws heeft Martin Glerum geen seconde kunnen op staan. Hij moest alleen maar klik ken op lidmaatschapsverzoeken. De leden voor de populaire Face bookpagina stromen nog elke dag binnen, uit de hele wereld. Vijfduizend leden heeft hij nu, bijna twee jaar later. De pagi na heeft echte fans, die ermee opstaan en ermee gaan slapen. Net als Glerum (53) zelf, trou wens. „Ik verheug me er elke dag op mijn laptop aan te zetten. Kijken of er nieuwe leden zijn en of mensen nog berichten heb ben geplaatst. Daarna speur ik media af naar nieuwtjes over Zie rikzee, zodat ik die kan plaatsen. Ik kan gerust een paar uurtjes weg, maar ben er toch wel de he le dag mee bezig. Op mijn eigen, relaxte wijze. Ik heb er tijd voor, gelukkig." Op de pagina staan behalve nieuwtjes ook foto's, persoonlij ke verhalen, lokale ergernissen en vermiste katten. Heel veel ver miste katten. „Alles mag", zegt Glerum, „zolang het maar met Zierikzee te maken heeft. Want voor andere dorpen op het eiland heeft hij inmiddels an- Leden van verschillende vereni gingen in Nieuwerkerk slaan de handen ineen om activiteiten te organiseren op het dorp. De eve nementencommissie 'Nieuwer kerk Sterk' bekommert zich on der meer om het Sinterklaasfeest. Sportvereniging SKWNK, de dorpsraad, Nieuwerkerk Bruist en leden van het dorpshuis gaan de krachten bundelen om groot schalige activiteiten te organise ren. „Er is geen tekort aan vereni gingen die iets leuks neerzetten. Maar het is overal iets kleins", zegt Richard Dekker, voorzitter van de dorpsraad. „Dat is jam mer, want samen kun je zoveel meer bereiken. Met Nieuwerkerk Sterk hopen we mensen uit het dorp vaker samen te brengen. Daar blijkt behoefte aan te zijn." Elke vereniging zal in ieder ge val één lid naar voren schuiven die aan het werk gaat voor de commissie. Naast de Sinterklaas intocht op zaterdag 26 november, wil Nieuwerkerk Sterk zich ook inzetten voor Koningsdag en de komst van een jeugdhonk. Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl ongeacht de prijs en uitvoering van de glazen dinsdag 25 oktober 2016 Henny en Wim: na 47 jaar weer samen. 'Eigenlijk is het de nieuwe Zierikzeesche Nieuwsbode' Sandra Passchier vond haar kat terug. Petra Berrevoets riep op tot protest. Martin Glerum Wendy Wagenmakers Zierikzee ZierikNieuws-oprichter Martin Glerum in zijn 'kantoor': de kantine van de sportschool, waar hij de PZC altijd leest, foto dirk-jan gjeltema Elodie Kint Nieuwerkerk Meehelpen? Neem contact op via elly@nieuwerkerkbruist.nl. EEN GOEDE BETAALBARE BRIL IS TOCH WAT U WILT VLISSINGEN www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55