GGZ-zorg voor moeder die baby achterliet 59.- 3 dgn Den Helder/Texel 4 NI REPORTAGE ONTRUIMING 'LA JUNGLE' De migranten uit 'La Jungle' in Calais verhuizen naar centra verspreid over Frankrijk. Zonder geweld en zonder dwang, zeggen de autoriteiten. FR1 Eén van de bijzondere voorwaar den tijdens de proeftijd van twee jaar is een behandeling bij een GGZ-instelling gericht op trauma verwerking en identiteitsontwik keling. De jeugdige moeder verklaarde tijdens de eerdere zitting dat haar kindje na de geboorte niet be woog en ook niet huilde. Ze ging er daarom van uit dat het niet leef- Het meisje was op bezoek bij haar vader en diens vriendin en beviel heimelijk op het toilet de. Bij sectie is echter vastgesteld dat de baby, een jongetje, levend ter wereld is gekomen en ook bui ten de moeder heeft geleefd. Vuilniszak Hoe lang, was niet vast te stellen. Volgens het Nederlands Foren sisch Instituut is het kindje overle den door verstikking in de vuilnis zak, door onthouding van voe ding, door onderkoeling of door een combinatie van deze factoren. Het 14-jarige meisje ontdekte zelf pas na een hele tijd dat ze in verwachting was. Door te zoeken op internet kwam ze erachter dat het mogelijk te laat was voor een abortus. Haar ouders, in het bijzonder haar moeder, wilde ze niet teleur stellen. Zij mochten niet weten dat ze seksueel contact heeft ge had en zwanger is geraakt. Ze ging ook niet naar de huisarts of een andere hulpverlener. Ze kon of wilde tot aan de bevalling niet beseffen dat het ook daadwerke lijk tot de geboorte van een kindje kan komen. Ontkenning en ver mijding passen in het beeld dat deskundigen van haar gedrag heb ben. Toilet Het jongetje kwam ter wereld in de nacht van 27 op 28 december 2014. Het meisje was op bezoek bij haar vader en diens vriendin en beviel heimelijk op het toilet. Later liet ze het kindje in een vuil niszak achter op de galerij van een flat in Breda. Op 30 december von den twee bewoonsters het levenlo ze jongetje. De jonge moeder werd op 5 januari aangehouden. Net als de officier van justitie vindt de rechtbank kinderdood slag bewezen. Dat is een bijzon der, al lang bestaand wetsartikel, gericht op een moeder die haar kind tijdens of kort na de beval ling ombrengt uit angst voor ont dekking van de zwangerschap. Dat is minder strafwaardig dan 'gewone' doodslag. Niettemin oor deelt de rechtbank dat het meisje zich schuldig heeft gemaakt aan een zeer ernstig delict door zich niet over de baby te ontfermen. „De afhankelijkheid en hulpeloos heid van een pasgeboren kindje maken het misdrijf des te schrij nender", staat in het vonnis. De rechtbank volgt de rappor tage van gedragsdeskundigen dat het meisje niet goed kan omgaan met problemen en in zulke situa ties ontkennend en vermijdend reageert. Haar nog gebrekkige geestelijke ontwikkeling maakt haar verminderd toerekeningsvat baar. Daarmee is rekening gehou den bij de straf, evenals haar jon ge leeftijd en de tijd die is verstre ken tot aan de zitting. 1 incl. diner Duitse Rijn Half pension Kerstmarkt Brussel www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg én man uit Afghanis tan heeft lange brui ne dekens om zich heen geslagen en loopt gekleed als een mummie over straat. Een ander draagt lachend een gitaar met zich mee. Een bonte verzameling mi granten verzamelde zich giste ren aan de rand van Calais, bij de ingang van een grote loods. Dranghekken zorgen ervoor dat alles ordelijk verloopt. „De mi granten kunnen zich hier mel den en moeten dan in groepen gaan staan", zegt een woordvoer der van de prefectuur. „Eén rij is voor families, één rij voor alleen staanden, een voor kinderen zonder ouders en een voor zie ken." De oude opslagloods is het ze nuwcentrum voor een van de grootste verhuisoperaties die de Franse autoriteiten ooit hebben opgezet. De ongeveer 6.400 mi granten die in 'de jungle' in Cal ais wonen, een paar honderd me ter verderop, mogen zich hier melden. Ze worden dan per bus naar 450 opvanglocaties elders in Frankrijk vervoerd, waar 7.000 opvangplaatsen beschik baar zijn. In totaal 1.900 volwas senen en 400 kinderen vertrok ken gisteren per touringcar uit Calais, naar een echte opvang. Met de ontruiming en de sloop van het illegale vluchtelingen kamp verdwijnt de grootste slop penwijk van West-Europa. De migranten schuifelen in groepjes de loods binnen. Daar krijgen ze een polsbandje om in de kleur van de regio waar ze naar toe gaan. „Blauw is bijvoor beeld Bretagne", zegt de woord voerder. Vanaf vandaag volgt etappe twee van de ontmanteling van het kamp: de onderkomens van hout, karton en zeil worden afge broken. Dat gaat naar verwach ting tot eind van de week duren. „Vooralsnog dwingen we nie mand om in de bus te stappen. We willen de mensen overtui gen dat ze een nieuw leven kun nen beginnen, met humanitaire opvang", laat het ministerie van Binnenlandse Zaken weten. De afgelopen dagen zijn daartoe in het kamp flyers en stripverhalen uitgedeeld waarin de procedure dinsdag 25 oktober 2016 Een destijds 14-jarig meisje dat haar pasgeboren baby in een vuilniszak achterliet op de gale rij van een flat in Breda, is ver oordeeld tot acht maanden voor waardelijke jeugddetentie. Johan van Uffelen Breda I Voor maar: 'W 7 -m' Den Helder i.c.m. een retourtje Texel. Tip! Bezoek Museumhaven Willemsoord. 2 nachten incl. ontbijt in het 3* Hotel Wienerhof (7,8) 7 O 1 keer diner (dagschotel of onbeperkt spareribs) Welkomstdrankje. Bootkaartje, ontdek Texel in 1 dag! Gratis wifi en parkeren. Betaal pas bij aankomst! 3*Central Ringhotel Rüaesheim (8,2) 4* Hotel Husa President Park (8,1) 2 nachten incl. ontbijt 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2x een 2-gangendiner r q Gratis parkeren en wifi q Gratis parkeren OV." Kerstmarkt van 24/11 -1/1 O".™ Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Frank Renout Calais *41 Vluchtelingenkampen Havencomplex V t, Calais Terrein Eurotunnel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4