H 44 4 8 Shirt laat zien: klaar voor je work-out Wat te doen met dat extra uur? Breien, bellen, bakken en een beetje seks In die laatste categorie ontwierpen drie mei den van de TU Eindho ven onder de naam EPIC sportkleding die je herinnert aan het be lang van een warming- up. Ze bedachten shirts die data afgeven en ver volgens veranderen van kleur. Zo weet je wan neer je spieren warm genoeg zijn om aan je work-out te be ginnen. Een an der mo- disch ontwerp komt van Marcha Schagen (25) en Leon Baauw (25). Door onze smart- phones en tabiets lopen we de hele dag vrijelijk rond met privacygevoe lige gegevens. Schagen en Blauw maakten on der de titel Project KOVR een zilveren spacy jas met daarin een metaalhoudende stof. Die zorgt ervoor dat chips in pasjes onlees baar worden en je tele foon niet meer te trace ren is. Als een modi euze onzichtbaarheids mantel. Cor de Jonge (48) uit Goes verloor zijn baan als haven- en fabrieksarbeider. Nu zit hij zielstevreden tussen de slangen en hagedissen in zijn terrariumshop. et begon met de vogelspin van een vriend. Zo'n schitterend dier, ik was er meteen he-le- maal weg van. Toen ik op een dag in een dierenwinkel een vogelspin zag zitten, heb ik die meteen gekocht. Spotte ik sindsdien ergens weer een ander prachtig exemplaar, dan ging ook dat fijn met mij mee. Geleidelijk aan raakte ik ook ver slingerd aan slangen, tot ik verspreid door mijn hele huis zo'n 45 terraria had staan. Op de vliering hield ik de muizen en ratten, krekels en sprink hanen waarmee ik de dieren voerde. Stapeldol was ik op ze. Stiekem hield ik misschien wel meer van mijn beesten dan van mijn toenmalige vriendin. Ik hield ze toen nog hobbymatig, mijn brood ver diende ik onder andere als havenar beider. Ik belaadde schepen en maakte ruimen schoon. Ook werkte ik bij een lijm- en kitfabriek." Kameraadschap „Het werk was vaak zwaar en soms ook smerig. Maar voor mijn handen vuil maken ben ik nooit bang ge weest en de hechte kameraadschap en collegialiteit op de werkvloer maakten veel goed. Drie jaar geleden raakte ik werkloos. Weer aan de bak komen, bleek lastig. Een neef bracht me op het idee een terrariumshop te beginnen. Hola Cor, zei ik toen tegen mezelf. Hard werken, oké. Maar een winkel runnen, heb jij daar wel kaas van ge geten? Toch ben ik eraan begonnen. Ik kon van mijn hobby mijn werk maken, dus wat wilde ik dan nog meer? Afgelopen juli ging mijn terrari umshop open en ik voelde meteen: dit gaat helemaal goed komen. Sinds ik die eerste vogelspin in huis haalde, heb ik enorm veel kennis vergaard over andere spinachtigen, slangen en reptielen. Die kennis kan ik nu delen met mijn klanten. 'Die meneer praat net als Freek Vonk', zei een jochie dat uit pure nieuwsgierigheid met zijn moeder de winkel was binnenge stapt. Tja, hoe meer ik mag vertellen over mijn beesten, hoe enthousiaster ik word. Ook een oud-collega en zijn vrouw kwamen eens bij me kijken. Mooi dat ze met een paar dwergbaardagaampjes de deur uit gingen. Helemaal verliefd zijn ze op die beestjes. Uiteraard zorg ik goed In bed denk ik nog lang na over alle leuke dingen die die dag weer voorbij zijn gekomen voor mijn dieren. Laatst zat ik nog met een piepjong, vijftien centimeter lang hagedisje bij de dierenarts. Het had een ontwricht schoudertje. Dat is keurig ingetapet en over een paar weken is het beestje weer pico bello in orde. De winkel brengt een hoop werk met zich mee en vaak ben ik 's avonds laat pas thuis. De dieren voe ren doe ik na sluitingstijd, want niet alle klanten zijn blij met de aanblik van een slang die een levende muis verorbert. Eenmaal in bed lig ik nog lang na te denken over alle leuke din gen die die dag weer voorbij zijn ge komen. Of ik mijn plek gevonden heb? Zeker weten!" 5 TIPS dinsdag 25 oktober 2016 PZ' De Dutch Design Week, die afgelopen weekend in Eindhoven van start ging, draait niet alleen om hippe designstoelen en strakke eettafels. Er zijn ook innovatieve ontwerpen te vinden op het gebied van voedsel, textiel en mode. De Dutch Design Week duurt nog t/m 30 oktober. EPIC sport kleding is te zien in het Klokgebouw op Strijp- S. Project KOVR vind je in het Design Perron, Fuutlaan 12 in Eindho ven. Info: ddw.nl Jette Pellemans 'Die meneer praat net als Freek Vonk' Paula Koster Zondagnacht draaien we de klok weer een uurtje terug. Dat bete kent: gratis een uur extra! Wat gaan we doen met die bonustijd? Vijf winterse tips. IEen sjaal breien. Nou ja, een hele sjaal breien lukt na tuurlijk niet in een uurtje, maar een beginnetje maken moet kunnen. Breien is zen: het geeft je een ontspannen ge voel. Schaf die pennen aan. De kleuren voor deze winter: lila, roze, rood en mosterdgeel. 2 Stofzuigen. Je kunt het maar ge daan hebben! En je krijgt het er warm van. Met een uurtje stofzui gen verbrand je 200 ca lorieën. Andere huishou delijke klusjes waarbij je veel calorieën ver brandt: ramen lappen (210), vloer schrobben (200) en strijken (120). 3Gemberkoekjes bakken. Gember staat bekend als het verwarmende kruid. Op het blog eenvoudig- leven.blogspot.nl vind je een fijn recept op basis van 250 gram bloem, 150 gram suiker, 150 gram boter, gemberpoe der, gemberwortel en melk. Iemand bellen. Dankzij Whats- App bellen we bijna niemand meer, toch kan het hartstikke leuk zijn. De tante die je lang niet hebt gespro ken, de vriendin die een steuntje in de rug kan gebruiken: pak die tele foon en voer een hart verwarmend gesprek. 5 De liefde bedrij ven. Veel relatie therapeuten pro moten de agendaseks: beter geplande seks dan geen seks, is het devies. Goed voor je relatie én je bloeddruk. Seks is namelijk ook een prima cardio-activi- teit. Charlotte van Genderen FOTO DREAMSTIME Cor de Jonge is gek op zijn bees ten. FOTO MECHTELD JANSEN Cor de Jonge Was haven- en fabrieksarbeider Is nu eigenaar van een terrariumshop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49