4 Gezond zijn, gezond blijven en opvoeden: we zijn er dagelijks mee bezig. Welke lessen leerde u van het leven en zou u aan anderen willen doorgeven? Vandaag Jeroen en Sabine van Driessche uit Hulst. Zij zijn sinds kort de trotse ouders van Belle. ZO DOEN WIJ DAT Een kind verandert je leven Jeroen: „Ons leven is veel veranderd sinds Belle er is. We zijn meer thuis." Sabine: „We waren nooit thuis. We waren of op vakantie, of uit eten, of weg met vrienden. Ik vond het soms te druk. We zijn nu veel meer aan huis gekluisterd. Ons leven is ver nieuwd. Ik ben blij dat we deze nieuwe fase hebben bereikt." Jeroen: „We zijn pas aan kinderen begonnen toen we er allebei klaar voorwaren. Bijna al onze vrienden hadden al kinderen, maar wij wisten dat we er nog niet klaar voor waren." Sabine: „Als je het goed wil doen, moet je er alles voor opgeven en je zelf aan de kant zetten. Je kunt beter wachten tot je het écht wil, dan kan je er meer van genieten." Jeroen: „Je moet er veel voor doen en laten, maar dat doe je met alle liefde. Andere dingen zijn minder belangrijk. Wij vonden het bijvoor beeld erg leuk om samen series en films te kijken, maar dat komt er nu niet meer van. Gewoon een avondje met zijn drieën is al goed." Sabine: „Dan zitten we op de bank, te zitten. En dat is voldoende." Doe alles met mate, ook werken Sabine: „Soms denk ik dat ik het leuk zou vinden om niet meer te hoeven werken. Maar als ik alleen thuis zit, kom ik daar gauw van te rug. Ik ga wel minder werken na mijn bevallingsverlof." Jeroen: „Je vrije tijd is meer waard als je werkt. Bovendien is het goed voor je ontwikkeling, want je we reldje wordt anders heel klein. Ik denk dat het voor Belle ook goed is om naar de kinderopvang te gaan." Sabine: „Sommigen zeggen dat het goed is om het eerste jaar bij je kind te blijven, anderen zeggen dat het beter is dat je kind in aanraking komt met andere kinderen." Jeroen: „Je moet doen wat jou het beste lijkt." Sabine: „Alles met mate, vind ik, werken ook. Ik heb liever iets minder geld en wat meer vrije tijd. Geen geld is ook wat, maar gewoon genoeg vind ik het beste." Jeroen: „Ik wil niet zo'n vader zijn die altijd weg is. Belle's eerste lachje heb ik gemist en daar baal ik van. Daarom hou ik een dag in de week vrij om met zijn drieën te zijn." Stimuleer je gezin om te bewegen Jeroen: „Ik ben veel bezig met bewe ging en gezondheid en wil dat Belle later dagelijks beweegt. De nadruk moet liggen op bewegen en niet op de iPad en tv. Dat wil ik graag aan haar overbrengen door zelf het goede voorbeeld te geven." Sabine: „Jeroen sport bijna dagelijks, ik om de dag. Ik was als kind altijd Soms wil ik een frietje halen, maar mag het niet. Daarom doe ik het weieens als hij weg is DE FAMILIE sportief, maar tijdens mijn studen tenperiode werd dat minder. Later ben ik weer begonnen met sporten voor mijn gezondheid en figuur. Als je zo'n fanatieke sporter in huis hebt, moet je ook wel, anders voel je je al snel een loser. Jeroen is een stimu lans voor mij. Ik ben vijf weken na mijn bevalling weer gaan sporten en ik ben ook lang doorgegaan tijdens mijn zwangerschap." Jeroen: „We zijn ook heel bewust bezig met gezond eten. We eten veel fruit en geen ongezonde snacks." Sabine: „Jeroen is iets feller dan ik hoor." Jeroen: „Ik heb dat altijd al gehad. Het is niet omdat ik dokter ben, maar echt uit persoonlijke interesse. Als ik een andere opleiding had gedaan, had ik ook zo gezond geleefd." Sabine: „Ik vind dat soms moeilijk. Dan wil ik een frietje gaan halen, maar mag het niet. Dus daarom doe ik het weieens als hij weg is." Jeroen: „Ik ga streng zijn voor Belle als het op voeding aankomt." Sabine: „En ik zal proberen om het wat te normaliseren, zodat er een evenwicht ontstaat." Ga af en toe bewust offline Jeroen: „Wij deden vroeger niets anders dan buiten spelen. Zodra we thuiskwamen van school, was het voetbalschoenen aan en weg. Ik zie steeds meer dikke kindjes op mijn werk. Hoe kun je op zo jonge leeftijd al overgewicht hebben? Ik begrijp dat dinsdag 25 oktober 2016 'We waren toe aan een nieuwe fase in ons leven' PZ Gertie De Boey 44 —Sabine van Driessche A Jeroen van Driessche, 29, huisarts A Sabine van Driessche, 32, podotherapeut A Belle, 11 weken A De komst van Belle heeft het leven van Jeroen en Sabine volledig op zijn kop gezet. „Een avondje op de bank zitten is nu al voldoende." FOTO'S PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45