12 ZEELANI Zuiderburen Voormalig postkantoor aan Groenplaats in Antwerpen is nu foodmarket Post wordt er niet meer gesorteerd aan de Antwerpse Groenplaats. Nu wordt er goed gegeten, van Chinees tot Libanees. Foodmarket Mercado opende onlangs de deuren aan de Groenplaats in Antwerpen. r was al weinig te kla gen over het culinair aanbod in 't Stad. Ant- i werpse restaurants zijn oververtegenwoor digd in Michelingidsen en Gault Millaus. Sinds kort is Mercado aan het scala toegevoegd. Een overdek te foodmarket, in het voormalig postkantoor aan de Groenplaats, in hartje Antwerpen. Dat willen de Antwerpenaren deze donderdag wel eens zien, die nieuwe markthal. Het moet een eeuwigheid geleden zijn dat een postkantoor zoveel volk trok. Wie nog een plaats wil bemachtigen aan de grote bar in het midden of aan de tafels - mét trendy barkruk - moet geluk hebben. Aan de pak weg tien eetstands is het dringen geblazen. En wachten. Té lang, voor een persoon die een sushiroll van Spoon Co wil uitproberen. Een medewerker is met stomheid geslagen „Wie heeft ons voor beeldbordje nu meegenomen? Kom aan, dat doe je toch niet? Het staat er sinds tien uur vanoch tend, dus het zal lekker koud zijn." Naast sushirollen serveert Het marmer van de voormalige loketten van het postkantoor is verwerkt in de barren Spoon Co kommen sushirijst met bijvoorbeeld zacht rundvlees, knapperige Chinese kool, paprika en ingelegde rode ui met een mayonaise van wasabi. Zonder dat de gast al te diep in de buidel Overdekte foodmarket opent in Antwerpen moet tasten. Voor acht euro heb je een stevige lunch achter de kie zen. Ook een andere foodtrent heeft in Mercado zijn intrede gedaan. De burrata, een mengsel van moz zarella en room, is de heer des hui zes bij Bufala, dat er allerhande sa lades mee serveert. Boxbird heeft dan weer gefrituurde kip avant-Kentucky Fried Chicken, Maleisië is te proeven bij Malar's, er zijn de gezonde sappen van The Juicery, Mixco serveert Mexi caans, Sum Sum dim sum en voor een wafel met bubbels kun je te recht bij Bubble Waffle. Dan zijn er nog kroketten van varkens wang of everzwijn met Ma- redsous, en The Seafood Bar. Wie dat té culinair vindt, kan terecht bij Karnivoor. Yalla Yalla brengt lo kaal streetfood van Beiroet naar Antwerpen. „Ik heb een collega uit Libanon. Die neem ik maar eens mee naar hier", zegt een Zeeuws-Vlaamse die in 't Stad werkt. De Antwerpse markthal on derscheidt zich duidelijk van de grote broer in Rotterdam. Sterker: vergeleken met Antwerpen is de Rotterdamse meer een verre neef. Zo zijn er in Antwerpen geen ver se producten als groenten, vlees of vis, noten, olijfolie en kruiden te koop. Er zijn enkel de kleine, ge zellige eetkramen. De charme zit 'm ook in het historische gebouw. Waar nu de wafelkraam is, was tot het postkantoor vorig jaar sloot een loket. Marmer van oude loketten zit in de barren verwerkt. Verder doet weinig nog aan het postkantoor denken. Waar eerst post werd gesorteerd, wordt nu sushi geserveerd. BRIEVEN De verbinding Zeeland - Schip hol is de laatste jaren erg goed. De luxe van twee keer per uur een intercity en een station in de buurt. Ik vind een langere treinreis straks niet zo erg. Wel dat de Intercity naar Amsterdam per tr december niet meer via Schiphol gaat. Ik reis al ruim twintig jaar keer meerdere ke ren per maand naar Schiphol. Het is een lange afstand, maar rechtstreeks en vaak zonder problemen. Als er een overstap komt, groeit ook de kans om de aansluitende trein te mis sen. Ik vertrek ruim op tijd, maar ik ben toch altijd wat ge spannen of ik er op tijd zal zijn. Daarbij is het lastig om een goede plek voor mijn kof fer en trolley te vinden. Boven dien is het zwaar met al die trappen in de trein. Overstap pen betekent straks dus voor mij en voor veel Zeeuwen die vliegen vanaf Schiphol, vooral meer gesjouw en minder ont spannen op reis. In het artikel 'We zijn gewoon niet gewend aan Allahu Akbar' (krant 15 oktober) staat onder meer: 'Dat moskeeën (en ker ken) tot het gebed mogen op roepen, is verankerd in de Grondwet.' Dat klopt, maar dit betekent niet dat alles is toegestaan. Arti kel 6 van de Grondwet garan deert weliswaar vrijheid van godsdienst, maar alleen als men zich daarbij houdt aan de wet. Dit betekent dat de 'gewone' wet in dit geval boven de Grondwet staat. Zo'n wet zou bijvoorbeeld kunnen bepalen dat de oproep voor het gebed niet in een vreemde taal (Ara bisch) mag zijn. En zo'n wet zou ook kunnen bepalen dat oproepen tot het gebed niet langer dan één mi nuut mogen duren, en niet va ker gedaan mogen worden dan één keer per dag. We zitten uiteindelijk ook niet te wachten op een kerk die vijf keer per dag de klokken laat lui den. dinsdag 25 oktober 2016 Van sorteren naar sushi serveren Bob Maes Antwerpen In de rubriek Zuiderburen werpen we wekelijks een blik over de Belgische grens. Deze week: Mercado Antwerpen: Geopend van 11.00 tot 22.00 uur. Dinsdag gesloten. Mercado is geïnspireerd op markthallen in steden als Barcelona. Vorig jaar kocht men in dit gebouw postzegels, nu kroketten van varkenswang. fotoscamileschelstraete U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Dienstregeling NS Anita van der Jagt Boomweidelaan 57 Schore Allahu Akbar J.A.M. Willockx Weegbreepad 42 Goes Mercado is te vinden in het voormalige postgebouw, aan de kop van de Groenplaats, richting de Meir.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37