PROBEER N AUTOWEEK 4 WEKEN VOOR €4,- Eis zes maanden tegen veelpleger Achttien maanden voor bezit wapens en drugs 8 ZE Waarom dit stukje ondergronds? GA NAAR AUTOWEEK.NL/STAPIN OF BEL: 088-5500150 ^T0T18UUR)N ELEKTRICITEIT VOORBEREIDINGEN BOUW SCHAKE Het ging eind vorig jaar niet goed met de 22-jarige Vlissinger M. J. Hij had financiële problemen, werd daardoor zijn huis uitgezet en belandde op straat. Zonder geld, zonder onderkomen, zonder werk. En zo stapte hij met een maat medio november vorig jaar bij een supermarkt de winkel binnen, haalde boodschappen en verliet de zaak zonder te betalen. In het begin van dit jaar: auto's rijden niet op water en benzine kost geld. Het werd enkele keren tanken zonder te betalen. Bij een bezoek aan een super markt in Goes leverde de Vlissin ger zegelboekjes in die vervalst bleken te zijn en een rekening van de garage bleek uiteindelijk toch niet betaald te zijn. Dat J. snel in de kraag kon wor den gevat kwam voornamelijk door de duidelijk herkenbare ca merabeelden die er van hem wa ren gemaakt. Gisteren, in Middelburg, hoorde hij een celstraf van zes maanden waarvan twee voorwaardelijk te gen zich eisen. Het waren alle maal fouten geweest waar hij veel spijt van had, liet hij de rechters van de meervoudige strafkamer weten. En het zou nooit meer ge beuren. Het ging nu goed met hem. Een detail daarbij was dat J. gis terochtend door de politierechter in Middelburg voor diefstal van een paar schoenen tot een boete van 200 euro is veroordeeld en hij zich eind november opnieuw voor de politierechter moet verant woorden voor eveneens enkele diefstallen. Uitspraak 7 november. De 31-jarige L. B. uit Zierikzee is gisteren in Middelburg veroor deeld tot een gevangenisstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk. Dat was een be duidend hogere straf dan de offi cier van justitie opgelegd had wil len zien. Die had twaalf maanden waarvan drie voorwaardelijk geëist. Na een tip stapte 22 juli vorig jaar de politie de woning van B. binnen en ontdekte daar 356 gram amfetaminen plus de nodige ver boden vuurwapens: drie alarmpis tolen, een hagelgeweer, een pis tool, een gasrevolver, een spuitbus peperspray en de nodige munitie. In de slaapkamer lag binnen hand bereik een geladen revolver. Ver der werden nog enkele op vuurwa pens gelijkende wapens gevon den, zoals een klapperpistool en twee koolzuurgaswapens. Bezoek Na ongeveer een jaar bracht de po litie opnieuw een bezoek aan B.'s woning. Toen werd daar 595 gram hennep en 96,5 gram amfetami nen aangetroffen. De zaak tegen B. werd overigens bij verstek be handeld. Nog voor de kerst loopt een stuk van de tSokV-hoogspannings- verbinding tussen Kapel- Ie en Rilland onder gronds. Dat doet netbe heerder TenneT om ruimte te maken voor de aanleg van het schakel station bij Rilland. Dat station wordt een belang rijk stroomknooppunt waar de 38okV-leiding tussen Borssele en Til burg en de bestaande verbinding tussen Geertruidenberg en het Belgische Zandvliet sa men komen. Een deel van de kabels die nu onder de grond worden gelegd, wordt over enkele jaren al weer opgegraven. Nadat de verdubbeling van de 38okV-lijn is voltooid, breek TenneT namelijk de kleinere isokV-lijn hoogspanningsstation Willem-Annapolder bij Kapelle en Rilland hele maal af. De stroomka bels worden in de nieu we 38okV-verbinding ge hangen. Alleen het laat ste gedeelte, het dichtst bij het bestaande iSokV-station, blijft on dergronds. dinsdag 25 oktober 2016 Ad Roos Middelburg Ad Roos Middelburg Via een stalen portaal gaan de stroomdraden vanaf een hoogspannings mast de grond in. Op de foto is de basis van één van de drie pilaren te zien. De stroomkabels worden tot twee keer toe getest op beschadigen. Wan neer de ze fabriek verlaten en op het moment dat ze in de grond liggen. De kabels worden met een lier van een haspel afgerold. Onderweg wor den de draden ondersteund door geleiders en mini 'lopende bandjes'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33