Hrieps blijft in 2017 'Hewoon as oaltied' WALCHEREN 7 Kunstproject van CBK en het Polderhuis in Westkapelle Branden staan los van elkaar TOIL^@H optiek 0118-412370 werk zien. Van de eerste aanzet tot het uiteindelijke resultaat. „Dit gaan we in de toekomst zeker nog eens doen", zegt Polderhuisman Ivo van Beekhuizen. „Het was leuk om de exposanten zo aan het werk te zien. Je zag ook duidelijk de interactie tussen bezoekers en kunstenaars. Er ontstond echt con tact. Het brengt nieuw leven bin nen." Het Brabantse gezin Gubbels ziet steeds meer in Morcky. Het lijkt alsof de schildering zijn gehei men stukje bij beetje prijsgeeft. „Je ziet telkens weer wat nieuws. Kijk, de vuurtoren is een vrouw", constateert vader Eric. „Haar ge zicht zit achter het licht. Om dat vuurtorenlicht zie je de kap op haar hoofd. En haar oor-ijzers, of die ook heten, lopen door in een soort krullende dijkwanden. Ik kan alleen de man met de hoge hoed niet plaatsen. Wat zou die met het dorp te maken hebben?" „Is dat water", vraagt Lars zich af als hij naar witte partijen op de schildering wijst. Zijn ouders zien daar wolken in. „Ik denk toch dat het water is. De zee", zegt junior gedecideerd. „Westkapelle is toch helemaal overstroomd na het bom bardement in 1944?" De drie wandschilderingen zijn letterlijk en figuurlijk tijdelijk. De witkwast ging begin juni over Runge's Westkapelle en vervol gens eind september ook over het dijkdorp van Beekman. Eind de cember zal ook Morcky's werk weggewit worden. Nu maar af wachten of en wanneer de wand weer schildersdoek wordt voor een volgende kunstenaar. De exposanten die hier werkten brachten zo weer nieuw leven in het museum De Westkappelse vuurtoren is een vrouw. Haar gezicht gaat schuil achter het licht. De wandschildering van Morcky, nu te zien in de ontmoetingsruimte van het Polderhuis, geeft zijn geheimen langzaam prijs. zich inspireren door de vuurto ren, Westkapelle kort na de inun datie in 1944, vrouwen in dracht en de karakteristieke stoere paal hoofden. Morcky sluit de rij van drie kunstenaars die in het Polder huis ieder hun eigen beeld van Westkapelle schilderden. Het mu seum trekt in dit project samen op met het Centrum voor Beelden de Kunst in Middelburg (CBK). Dat selecteerde drie kunstenaars die ieder drie maanden in het Pol derhuis werken en exposeren. Het gezin Gubbels uit Bavel staat maandag middag geboeid voor de wandschildering van Morcky. 'Beetje druk', vindt zoon Lars. Maar hij blijft kijken en ontdekt steeds meer nieuwe dingen. De Italiaanse kunstenaar Morc ky (Marco Galmacci) bracht in krap een week tijd zijn verhaal van het dijkdorp in beeld. Op de achterwand van de ontmoetings ruimte van het museum. Hij liet Nanda Runge beet begin maart het spits af, gevolgd door Sabine Beekman. Morcky's werk is er nu te zien tot eind december. Bezoe kers van het museum konden de drie exposanten ter plekke aan het April 2017 staat de 23ste editie op het programma. Vrijdag wordt de line-up voor het festival gepresen teerd tijdens een preparty in Schuttershof in Middelburg. „We houden die preparty voor de derde keer. Het bevalt goed," vertelt festivalorganisator Hugo Kramer. „Het is een leuke manier om alvast de aandacht naar het festival te trekken. En de kaarten gaan dan ook in de voorverkoop. Maar het is vooral een leuk feest je, met muziek door High Volta ge, Sweet Lord Animals en Sur- Op de preparty in Schuttershof wordt het programma voor Hrieps 2017 gepresenteerd render. Het motto van Hrieps is dit jaar weer 'Hewoon as oaltied'. Dat hoor ik de vaste festivalbezoe kers ook vaak zeggen. We heb ben volgend jaar een zesde tent en een buitenpodium. We wor den niet groter, maar wel breder. Het buitenpodium is voor jong ta lent van Podium Z. Stichting Welzijn Veere zocht een jaar of twee geleden contact met ons. Wij vinden het leuk om zo jonge re muzikanten te laten optreden. Ze letterlijk een podium te bie den." Hugo Kramer wil nog wei nig loslaten over de bands die 29 april acte de presence geven op Hrieps. „Er komen 50, misschien 51 bands. Met Nederlandstalige muziek, rockabilly, boerenrock, bluesrock en dj's. Van alles wat. Hewoon as oaltied." KOUDEKERKE De brand van afge lopen vrijdagavond in een schuur aan de Galgeweg heeft, voor zover de politie nu weet, geen relatie met andere branden daar in de buurt. Vrijdagavond brandde een schuur aan de Galgeweg bij Kou- dekerke uit. Uit onderzoek door de technische recherche blijkt dat er mogelijk sprake is van brand stichting. De eigenaar heeft ook zelf aangifte gedaan van brand stichting. Volgens een woordvoerder van de politie wordt er nog wel nader onderzoek gedaan naar de brand. Agenten hebben de afgelopen da gen wel al een buurtonderzoek ge daan waarbij omwonenden ge vraagd is of ze iets bijzonders heb ben gezien. ongeacht de prijs en uitvoering van de glazen dinsdag 25 oktober 2016 'Haar gezicht zit achter het licht' Ivo van Beekhuizen, Polderhuis A Bezoekers van het Polderhuis voor de wandschildering van Morcky. foto dirk-jan gjeltema Annemarie Zevenbergen Het festival Hrieps in Grijpsker- ke heeft inmiddels een vaste plek op de landelijke festivalka lender veroverd, leder voorjaar is het raak op het terrein even buiten het dorp. Annemarie Zevenbergen Grijpskerke Preparty Schutttershof Mid delburg: vrijdag 20.00 uur, hrieps.nl EEN GOEDE BETAALBARE BRIL IS TOCH WAT U WILT VLISSINGEN www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32