VRZ wil wel geld maar geeft geen openheid Sportclubs pas in 2019 gekort slt Vlissinger krijgt taakstraf en rijontzegging van twee jaar voor veroorzaken van ongeval 6 WALCHEREN Paraatheid van brandweer schiet tekort en raadsleden zijn voorgelogen „Het komt voor dat een brand weerauto uitrukt met een beman ning die nog nooit samen heeft ge oefend", staat ook in het rapport. Gemeenteraden weten hier echter niets van. Want ondanks aandrin gen op openbaarheid door een aantal raadsfracties weigert het be stuur van de VRZ het bewuste rapport vrij te geven. Het is in maart overhandigd aan het bestuur en lekte eind juni via de PZC uit. Toen bleek dat er gro te problemen zijn bij de VRZ, in het bijzonder rondom het functio neren van directeur Gerrie Ruijs. Dat uitlekken zorgde er niet voor dat raadsleden nu weten hoe er wordt omgegaan met het geld dat zij beschikbaar stellen, noch of de problemen die in het rapport wor den gesignaleerd, daadwerkelijk klopten of kloppen. Tegelijkertijd wil het bestuur dat de gemeentera den snel 246 mille extra aan de VRZ geven, omdat ze geld tekort komt. Een aantal raden is al ak koord. De Walcherse nemen daar volgende maand een besluit over. Volgens het rapport is er de afge lopen jaren door de VRZ kwistig met geld omgesprongen. Zo huur de directeur Gerrie Ruijs, nu thuis met ziekteverlof, mogelijk enkele externe adviseurs in die zelfs meer kregen dan is toege staan. Een van hen kreeg meer dan zeven ton, een tweede 320.000 euro en een derde 180 mil le. En dat inhuren droeg, aldus het rapport, niet of nauwelijks bij aan het beter functioneren van de Vei ligheidsregio. De directeur heeft ook, weder om volgens het rapport, gemeente raadsleden voorgelogen. „Zij heeft antwoorden op raadsvragen van de gemeente Vlissingen laten ver anderen, zodanig dat er pertinen te onjuistheden zijn gemeld." In het rapport wordt niet aange geven om welke raadsvragen het gaat. Maar het Vlissingse college heeft de raad de afgelopen maan den geen herziene antwoorden ge stuurd zodat de raadsleden moge lijk nog steeds vertrouwen op 'per tinent onjuiste' informatie. Burgemeester Harald Bergmann van Middelburg, lid van het dage- lijks bestuur van de VRZ, wil geen antwoord geven op vragen over dat rapport. Ook niet op de vraag of de pa raatheid - nog steeds - tekort schiet, noch of raadsleden ver keerd zijn voorgelicht. Het college van B en W doet dat niet omdat dat in strijd is met contracten die tussen de gemeen te en de verenigingen zijn afgeslo ten. Wethouder Chris Simons: „We hadden het hard kunnen spelen maar dat doen we niet. We heb ben een overeenkomst en daar houden we ons aan." Pas in 2019, als de contracten met de sportverenigingen wor den aangepast, wil het Middel burgse college minder subsidie geven aan de sportclubs. Aanvankelijk stelde het college vorig jaar voor om de korfbal-, rugby- en voetbalclubs als W Ar- nemuiden, FC Dauwendaele, SV Jong Ambon, EZRC Oemoeme- noe, KV Ondo, KV Swift en Zee- landia de helft minder subsidie te geven voor het onderhoud van de velden en de kleedaccommo daties. De gemeenteraad vond dat te fors waarna besloten werd 18,75 procent van het budget te korten. Sportverenigingen protesteer den heftig en wezen de gemeen te erop dat de kortingen in strijd waren met de contracten die ze waren overeengekomen. Ze maakten onomwonden duidelijk dat ze naar de rechtbank zouden stappen als de gemeente de be zuinigingen op onderhoud zou doorzetten. Door het schrappen van de be zuinigingen voor 2017 en 2018 ontstaat er wel een gat in de be groting van de gemeente van ruim 33.000 euro. Simons geeft aan dat dat bedrag uit de post on voorzien moet komen. De sportverenigingen merken de komende jaren wel dat de ge meente te maken heeft met fi nanciële problemen. Het tarief van de onroerendezaakbelasting voor die verenigingen is met in gang van dit jaar fors verhoogd zodat de ozb-rekening dit jaar al negen procent stijgt. De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 38-jarige Vlissinger M. V. vrijwel conform de eis een taak straf van 240 uur, een rijontzeg ging van twee jaar, een voorwaar delijke boete van 350 euro en een voorwaardelijke celstraf van vijf maanden opgelegd. Voor wat be treft de rijontzegging had de offi cier van justitie één jaar meer geëist. V. genoot 5 juni vorig jaar met bekenden van een barbecue op het strand van Vrouwenpolder. Er naderde slecht weer en ondanks dat V. te diep in het glas had geke ken - naar later bleek 1,04 promil le - stapte hij op zijn bromscooter en reed via de Polredijk naar Veere om van daaruit naar Vlissin gen te rijden. Hij kwam in een enorme hoosbui terecht, zag geen hand voor ogen en kwam op de linker weghelft te rijden. Daar reed op dat moment een ligfietser en een botsing was on vermijdelijk. Het slachtoffer, een 43-jarige man uit Oostkapelle, liep ernstig beenletsel op en was vier maanden uit de roulatie. IN DE REGIO WALHUIZEN MIJN DORP, MIJN STAD KOUDEKERKE dinsdag 25 oktober 2016 De paraatheid van de brand weer schiet tekort. Dat geldt ze ker voor de korpsen van Middel burg, Vlissingen en Goes. De dagbezetting van die korpsen kan onvoldoende worden gega randeerd, staat in het nog steeds geheime rapport van de commissie-Demmers over de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Emile Calon Middelburg VRZ-rapport commissie-Demmers De Middelburgse veldsportvere- nigingen worden tot en met 2018 niet gekort op het budget voor klein en groot onderhoud. Emile Calon Middelburg Vanwege bezuinigingen wordt de subsidie voor het onderhoud van de velden en de kleedaccom modaties van Middelburgse clubs vanaf 2019 met bijna ne gentien procent gekort. Ad Roos Middelburg MIDDELBURG Filmworkshops Bij het Cinekid film festival in Cultuur huis Kuiperspoort in Middelburg zijn er dinsdag en donder dag workshops voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Ze kun nen filmmaskers (7-10 jaar) of een ei gen filmposter (10 jaar en ouder) ma ken. De workshops zijn van 10.00 tot 12.00 uur en kosten 10 euro. Aanmelden: cultuurhuiskuipers poort@gmail.com. MIDDELBURG Feest kinderen In de Middelburgse Ontmoetingskerk wordt woensdag een (gratis) feest ge geven voor kinde ren vanaf 4 jaar. Matthijs Vlaardinger- broek uit Den Haag brengt zijn nieuwste voorstelling 'Hoog geëerd bezoek', rondom het Bijbel verhaal van de verlo ren zoon. Het pro gramma bestaat on der meer uit goo cheltrucs en buik spreekacts. Het op treden duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Ouders en belang stellenden zijn ook welkom. MIDDELBURG Filosofische lezing De filosofielezing na mens Zomeracade- mie Zeeland door Ko Vos staat woens dag in het teken van Dietrich Bonhoeffer en zijn ideeën over het komende Ko ninkrijk van God. De bijeenkomst is van 13.30 tot 16.00 uur in de Kloveniersdoe len. Kosten 15 euro, aanmelden via zomeracademiezee- land.nl. VLISSINGEN Half december kunnen de eerste gasten in de veertien nieuwe vakantiehuizen bij stadscamping De Nolle, tussen de Burgemeester Van Woelderenlaan en Nolleplein bij de boulevards. De huizen, aan de wegzijde verstopt in een aarden wal, staan op de plaats waar tot dit voorjaar de ontta kelde minigolf en het opgegeven grillrestaurant De Schelp stond. Momenteel wordt het groen aangelegd. De huizen, voor zes personen en voorzien van houtkachel, zijn te koop voor 179.500 euro. De verhuur wordt geregeld door Room pot-bedrijf Largo Resorts, foto dirk-jan gjeltema DOMBURG Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur - Zomertentoonstel- ling met als thema 'Het Zeeuwse land schap' GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 18.30-19.30 uur - Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren 7-12 jaar De Klimop, 14.00 - 16.00 uur - Middag voor sociaal con tact, waar onder meer gehandwerkt wordt MIDDELBURG Cultuurhuis, Kuipers poort 18,10.00 - 12.00 uur-Kinder workshop 'Ik, in de hoofdrol'; Meiveldpad 55, 10.00-17.00 uur- Herfstknutselen op de kinderboerderij; Cinema Middelburg, vanaf 13.00 uur- Vertoning 'De zoon van Winnetou' en 'Elliot&Me'; Kruitmolenlaan 70, 13.30-16.00 uur- Sport- en Spelmid- dag in kader van Fonteinweek met di verse workshops; Kloveniersdoelen, 19.00 uur- Informatieavond be lastingactualiteiten OOSTKAPELLE Schoolstraat 4, 14.00-15.30 uur- TabletCafé SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30 - 22 uur-Senioren volleybal mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Handwerkcafé VLISSINGEN Sportweg 2, 10.00-12.30 en 19.30-21.00 uur- Zwem4Daagse in het Vrijburgbad; Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473,16.00 uur- Kleutergym WESTKAPELLE Vuurtoren Het Hoge Licht, 18.00-20.00 uur - Expositie 'Zee ansicht' door meer dan 50 kunstenaars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31