Twee jaar voor poging tot doodslag Leeftijdskorting bij senZup! senZup Dijksma zegt 4 ZEELAND KORTING Schoonmaak Thermphos De schoonmaak van de failliete fosforfabriek Thermphos dreigt een financieel drama te worden voor de provincie en Zeeland Seaports. 8,5 112 NIEUWS Gaslucht in panden geroken Verwarde vrouw met badjas raakt haar huis kwijt Brandweer dicht lek zuurstoftank De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 27-jarige D. H. uit Bruinisse voor poging tot doodslag op een 26-jarige plaatsgenoot een gevangenis straf van twee jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk opge legd. Ook moet hij zijn slachtof fer bijna 3.000 euro schadever goeding betalen. Het gebeurde allemaal op 15 juli dit jaar, tijdens de visserij feesten in Bruinisse. Tussen bei de mannen ontstond een woor denwisseling die eindigde in een handgemeen en waarbij H. een gebroken neus opliep. H. droop bloedend af en daarmee zou de vechtpartij zijn afgelo pen, ware het niet dat H. zich bedacht en terugkeerde naar de festiviteiten én zijn opponent. Kort lontje Die laatste werd onverhoeds en van achteren door H. met een mes in zijn nek en hals gesto ken. Omstanders omschreven de steekpartij als 'hij stond op hem in te hakken'. H. is eerder voor geweldsdelicten veroor deeld en heeft volgens de offi cier van justitie 'een kort lont je'- PROFITEER VAN 5,- KORTING PER LEVENSJAAR OP INLOOPDOUCHES PER LEVENSJAAR binnen 1 day i/enmjw, zouder orde, i/erbouiMMo! Dijksma was naar Zeeland afge reisd om het gezamenlijke duur zaamheidsplan van Portiz (ha venbedrijven), Zeeland Seaports, de Zeeuwse Milieufederatie en provincie in ontvangst te ne men. Dat plan combineert econo mische groei met natuurherstel en een beter milieu. Zo spreken de vier partners af de uitstoot van het broeikas CO2 drastisch te verminderen: 6 miljoen ton minder in 2030. Dat is een daling van 40 procent. Ook fijnstof en stikstofoxide worden fors om laag gebracht. Om dat te bereiken, moeten er minder goederen over de weg worden vervoerd en meer over water en per spoor. Om de kli maatdoelen te halen maar ook de concurrentiepositie van be drijven te verbeteren, zijn (stuk jes) goederensporen naar Ant werpen en Zelzate noodzakelijk, zeggen de klimaatpartners. Het Rijk, verantwoordelijk Hoe is het zover gekomen? In november 2012 ging Therm phos, de laatste fosforfabriek van Europa, failliet. Het bedrijf zei slachtoffer te zijn geworden van de dump van goedkoop Ka- zachstaanse fosfor op de Europe se markt. De Europese lidstaten weigerden echter een anti-dum pingmaatregel te nemen. Daar door ging het licht in Nieuw- dorp uit. De curatoren probeer den nog een doorstart te be werkstelligen. Concurrent Kazphosphate, als dumper de bron van alle kwaad, toonde interesse, maar haakte af. Daarna wilde het Oostenrijk se bedrijf Kalogeo een beperkte doorstart maken met de produc tie van 'groen fosfor', gewonnen uit afvalstromen. Ook dat plan faalde. Daardoor restte voor de curatoren niets anders dan de bedrijfsonderdelen van Thermp hos, inclusief de buitenlandse dochters, te verkopen. Waarom betaalt de vervuiler niet of komt er geen hulp van Europa en het Rijk? Er is voor de totale sanering, die zo'n 80 tot 100 miljoen euro zou gaan kosten, hulp gevraagd c, therm dinsdag 25 oktober 2016 KAPELLE In meerdere panden aan de Van der Biltlaan in Kapelle is gister ochtend vroeg een gaslucht ge roken. Toen de brandweer arri veerde was de lucht op straat en in een naastgelegen woning te ruiken. De gaskraan in dat huis is afgesloten en de woning werd gelucht. VLISSINGEN Een verwarde oudere vrouw ge kleed in pyjama en slippers is in de nacht van zondag op maan dag de weg naar haar huis kwijt geraakt. Een alerte buurtbewo ner schakelde de politie in om haar te helpen. Al vrij snel bleek de vrouw enkele meters van de plek waar zij zocht te wonen. De politie heeft haar in de woning achtergelaten en een zorgmedewerker van Zorgstroom ingeschakeld. Er zijn geen bijzondere waarden gemeten in het pand waar de melding vandaan kwam. In de wo ningen aan beide kanten naast het pand was de gaslucht wel te ruiken wanneer de gaskraan open werd gezet. Een monteur van Delta heeft de gaskranen ge controleerd. TERNEUZEN Bij een bedrijf aan de Mr. J.F. Haarmanweg in Terneuzen is gis terochtend een zuurstoftank gaan lekken. De brandweer heeft een ventiel afgesloten. Rond 08.40 uur werd het lek ont dekt door een oplettende voorbij ganger die 112 belde. De brand weer is naar de locatie gegaan om het lek te dichten. Later bleek dat het om een vrij normale bedrijfsprocedure ging. Er was niks bijzonders aan de hand. Ad Roos Middelburg Binnen 1 dag vervangen wij uw oude bad voor een moderne inloopdouche. U heeft de keuze uit verschillende stijlvolle modellen, mét of zonder hulpmiddelen. O Lage instap (3 cm) O Voorzien van antislip O Voor elke badkamer O Evt. met hulpmiddelen Profiteer van 5.- korting per levensjaar op de complete collectie inloopdouches van senZup. Dus hoe ouder u bent, hoe hoger uw korting! zelfstandig vitaal Bel 0800 - 0468 om de gratis brochure aan te vragen of een afspraak te maken 'xx. voor vrijblijvend advies bij u thuis. *Geldig van 18-10 t/m 04-H op inloopdouches PZC_wk43 2.000 ton Zeeland hoeft voorlopig niet te rekenen op aanleg van de met smart gewenste goederenspo ren naar Zelzate en Antwer pen. Staatssecretaris Sharon Dijksma van Infrastructuur en Milieu liet dat gisteren onom wonden weten tijdens een sym posium in Goes. Frank Balkenende Goes FOTO MARCELLE DAVIDSE Frank Balkenende ANALYSE Oosteinde 6, Barendrecht Tel. 0800 - 0468 www.senzup.nlklantenvertellen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29