DE TEGENVALLER FOR II VLEUGELLAM 24 De langste adem: onverzettelijkheid van Kort Geen kans Bosz promoveert De Ligt Ajax-trainer Peter Bosz heeft Matthijs de Ligt definitief toegevoegd aan de selectie van Ajax. De 17-jarige verdediger maakt een stormachtige ontwikkeling door. De Ligt mocht afgelopen zomer al mee naar het trai ningskamp met Ajax in Oostenrijk. Hij maakte in de bekerwedstrijd tegen Willem II (5-0 winst) zijn debuut en scoorde direct. Vrees voor absentie Bailly José Mourinho denkt dat hij het maanden lang zonder Eric Bailly moet stellen bij Manchester United. De verdediger uit Ivoor kust moest zich zondag bij Chelsea (4-0) kort na rust laten vervangen met een knie blessure. „Er is iets mis met de kruisbanden van zijn knie. Het voelt volgens Eric heel slecht", aldus de Portugese manager, die wacht op nader onderzoek. Sanches Golden Boy 2016 De Portugese international Renato Sanches mag zich het grootste talent van Europa noemen. De 19-jarige middenvelder van Bayern München is uitgeroepen tot Golden Boy. De Italiaanse krant Tuttosport houdt elk jaar de verkiezing van het grootste talent in Europa, waarbij dertig journalisten hun stem mogen uitbrengen. Sanches bleef Marcus Rashford en Kingsley Coman voor. Opleving Boete Ajax Feyenoord 'We moeten dat goede gevoel, dat vertrouwen, een vervolg geven' Quote van de dag Ajax Feyenoord dinsdag 25 oktober 2016 VOETBAL VOETBAL VOETBAL I Het Franse voet baltijdschrift France Football heeft geen Ne derlander geno mineerd voor de Gouden Bal. Wel prijken grote na men als Cristia- no Ronaldo, Paul Pogba, Neymar en Lionel Messi op het lijstje met kandidaten. Stijn Schaars van SC Heeren veen heeft tot dusver de mees te balcontacten in de eredivisie, liefst 923. De voormalig mid denvelder van Vitesse, AZ en PSV speelde ook alles bij de nummer drie uit Friesland. Peter Bosz wilde er na afloop van de Klassie ker niets van weten. Dat Feyenoord keer op keer gevaarlijk kon wor den aan de rechter kant, lag niet aan links back Daley Sinkgraven. Ja, natuurlijk, hij maak te die grote fout waar Bilal Basacikoglu niet van profiteerde. Maar verder was hem in de ogen van te trainer wei nig te verwijten. Maar die wedstrijd in de Kuip was met afstand het minst geslaagde hoofd stuk in het boek 'Sink- graven de linksback'. In balbezit zoveel beter dan Mitchell Dijks, maar bij balverlies zo kwetsbaar. Thuis tegen pakweg Excelsior? Pri ma. Maar in topwedstrij den? Voorlopig nog een brug te ver. Vier wijze lessen de kraker Veel spelers van Feye noord bleven kaars recht overeind in de Klassieker. Maar: rech terspits Bilal Basacikog lu was zó van slag van zijn gemiste reuzen- kans, dat hij die teleur stelling in de rest van het duel nooit meer te boven kwam. Er klonk zelf gejuich bij zijn wis selbeurt. Jan-Arie van der Heijden kreeg na zijn vervanging juist ap plaus. Maar de centrale verdediger van Feye noord liet zich wel heel eenvoudig aftroeven in het beslissende duel met Kasper Dolberg. Neem je als trainer zijn verdedigende kwets baarheid op de koop toe omdat hij voetbal lend veel brengt? T Sinkgraven wordt afgetroefd door Bilal. FOTO PRO SHOTS na De pitsstop van Kimi Raikkönen tijdens de GP van de Verenig de Staten heeft Ferrari een boe te van 5000 eu ro opgeleverd. De monteurs lie ten de coureur al wegrijden ter wijl het achter wiel nog niet goed vast zat. PSV-trainer Phillip Cocu wil dat zijn ploeg Sparta vanavond in de bekerwedstrijd opnieuw verslaat. Zaterdag wonnen de Eindhovenaren thuis (1-0) van de Kralingers. De aanklager van de KNVB beslist vandaag of hij een vooronderzoek start naar Michiel Kramer. De spits van Feyenoord raakte in de Klassieker tijdens het juichen keeper André Onana met zijn knie op het hoofd. Jeffrey Bruma moet zaterdag toekijken bij VfL Wolfsburg - Bayer Leverkusen. De Neder landse verdediger is voor één competitieduel geschorst, naar aanleiding van zijn rode kaart dit weekeinde tegen SV Darmstadt. Luigi Bruins mist het weerzien met zijn oude club Feyenoord. De middenvelder van Excelsior kampt met een liesblessure, vrijdag opgelopen in het duel met PEC Zwolle (0-2). De vleugelspelers, cru ciaal zijn ze in het at tractieve spel dat Peter Bosz voor ogen heeft. Maar Amin Younes én Bertrand Traoré be hoorden tot de zwak ste Ajacieden. Con stant is hun niveau dit seizoen sowieso niet. Al is het met buitenspe lers natuurlijk vaak het zelfde: één geslaagde actie kan genoeg zijn. Toch moet Bosz ook zijn geschrokken van de day-off van zijn aan vallers. Tegelijkertijd zal de concurrentie op geveerd zijn. Anwar El Ghazi staat al weken te popelen om weer in de ploeg te komen. En in Jong Ajax laat de Tsje chisch aanvaller Vaclav Cerny wekelijks zien soms een kansje te ver dienen in Ajax 1. Jens Toornstra keek naar de zijlijn waar rug nummer 28 op een bord stond. De linker spits was één van de drijvende krachten van Feyenoord dit seizoen, maar veel krediet lever de hem dat blijkbaar niet op. Tegen NEC werd hij al vervangen en tegen Ajax was hij ook de eerste die kon gaan douchen. Ook Bi lal Basacikoglu kende een moeizame middag. Maar de vervangers zijn dan ook van een bij zonder kaliber. De crea- Toornstra werd ge wisseld. FOTO PRO SHOTS tiviteit van de invallers Eljero Elia en Steven Berghuis geeft Feye noord iets extra's. Een probleem? Misschien, maar dan wel een luxe probleem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21