13 °C Het manifest van Borst Rusland is niet van plan onderdanen uit te leveren De mogelijkheid dat een rechtszaak tegen de daders van de aanslag op de MH17 in Nederland zal worden gevoerd, lijkt groter te worden. Walcheren Hugo Borst klaagde eerder al in een open brief de verpleeghuis zorg aan. Nu is er een manifest. »pio In Geld&Goed Tassen vol Plastic afval Per week op lijkt, is dat Vorige maand presenteerde het on- wordt er 'rekening gehouden' met de kans dat een van de be trokken landen, waaronder Ne derland, de berechting zal doen. Juristen buigen zich nu over de twee mogelijkheden en houden alle consequenties tegen het licht. Geen uitlevering Eerder al zei het Openbaar Minis terie dat de plek van een eventue le rechtszaak vooral 'afhangt' van de kans dat iemand daadwerkelijk een zittingszaal kan worden bin nengebracht. Als de verdachten inderdaad Russisch zijn, waar het blijkens het onderzoek van het JIT-team sterk Naties te gaan berechten, maar Rusland blokkeerde die optie met een veto. Het onderzoeksteam JIT - bestaande uit Australië, België, Oekraïne, Maleisië en Nederland - heeft nu nader gekeken naar de op ties en ziet er nog twee. Zo wordt verder onderzocht of er een internationaal strafhof kan worden opgericht, maar ook echter in elk land een probleem: Rusland levert geen onderdanen uit. Het kabinet lijkt daar al reke ning mee te houden: in een brief van gisteravond noemt zij het 'een streven' om het proces mét daders te laten plaatsvinden. In dien nodig echter zonder dat zij aanwezig zijn bij de rechtszaak. Er zal pas een besluit worden ge nomen over het type rechtbank en de locatie van het proces 'zodra het onderzoek dat toelaat', schrijft Van der Steur aan de Tweede Ka mer. In het onderzoek naar de daders is al wel een forse stap gemaakt. derzoeksteam bewijzen dat de MH17 op 17 juli 2014 werd neerge schoten vanuit separatistengebied in Oost-Oekraïne, met een Buk-ra- ket die uit Rusland afkomstig was. Na de aanval is de lanceerin- stallatie vanuit Oekraïne direct te ruggebracht naar Rusland. Er zijn zo'n honderd betrokkenen in beeld bij justitie, onder meer per sonen die een rol speelden bij het transport van de Buk-raket naar de plaats waar deze werd gelan ceerd. Alle 298 inzittenden van de rampvlucht kwamen om het le ven. Onder hen bevonden zich 193 Nederlanders. Volgens minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie kijkt het onderzoeksteam steeds nadrukkelijker naar ons land voor het proces. Lange tijd hadden de betrokken landen de voorkeur om onder de vlag van de Verenigde Nieuwsmedia FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Proces MH17 wellicht hier FOTO AFP Tobias den Hartog Den Haag dinsdag 25 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Eerst plaatselijk mistig pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 252 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1