'Mensen vonden het gek dat ik normaal kan doen' 20 KIJKT TV INTERVIEW BEAU VAN ERVEN DORENS 'Op vakantie leer je elkaar goed kennen en het bleek toch niet zo'n goeie match.' Het was een gedenkwaardig moment zaterdaga vond. Niet zozeer omdat wij met het hele gezin weer eens naar SBS 6 keken, maar vooral om dat mijn oudsten van to en 8 YouTube en Poké- mon GO vrijwillig neerlegden voor een tv-pro- gramma. Voor Wedden dat ik het kan, zoals het wereldwonder heette. Ze vonden de weddenschappen fascinerend. Er werd gegruwd bij een kandidaat die met grote happen een stekelige cactus verorberde. Gegild bij een man die salto's maakte over sportauto's die met 50 kilometer per uur op hem afkwa men rijden. En ze hadden het niet meer bij de waaghals die beloofde dat hij met zijn parachu te precies in een cabriolet kon landen. Topshow, concludeerden ze na afloop. En had den één dringende vraag: of ik alvast wilde be loven dat ze het volgende week weer mogen zien. Toegegeven, het keek lekker weg. Spectacu laire weddenschappen die die benaming ook écht verdienden, het tempo lag hoog en dat al les in een modern virtueel decor. Met als bo nus Sylvie Meis die haar rentree maakte als pre sentatrice op de Nederlandse tv en zichtbaar haar best deed zo gezellig en spontaan moge lijk over te komen. Maar als je zoals ik ben opgegroeid met Jos Brink en Sandra Reemer in Wedden Dat? dan miste je toch wat. De BN'ers en presentatoren die hun lot verbonden aan de afloop van de weddenschappen bijvoorbeeld. Dat gaf toch net wat extra spanning. Leuk als iemand bin nen een minuut 50 wereldsterren aan hun oor lel herkende, maar het werd pas echt interes sant omdat je wist dat bij mislukking Jos Brink tussen 50 koeien in de studio kwam te staan. Of Willeke Alberti aan de bak moest als kassa juf bij de Appie. Nu was het zo kaal. De eerder gememoreerde parachutesprong mislukte op een haar na, dus kreeg die meneer geen 1.000 euro. En dat was het. Waarom is nou juist dat onderdeel geschrapt? Te duur? Te bewerkelijk? Terwijl ik zeker weet dat het beeld van Sylvie Meis die glijdend op haar naaldhakken een verse vlaai van Bertha 5 probeert te ontwijken, meer voor haar imago doet dan een paar gesprekjes in vloeiend En gels en Duits en een stuk of wat neplachjes. En met het oog op de jongste generatie: zo'n fragment scoort óók op YouTube. Quote van de dag De grap is nooit ver weg bij André van Duin, die voor Om roep MAX een geschenk uit de he mel bleek als vervanger van Marti- ne Bijl. Zij moest na een hersen bloeding minimaal een jaargang van Heel Holland bakt overslaan en het is nog niet zeker dat ze vol gend seizoen terugkeert. Maar het programma moest ook weer geen grappenparade wor den. Kon Van Duin dat wel, se rieus presenteren? „De mensen keken er zeer van op dat ik ook normaal kon doen", vertelt hij. „Terwijl ik dat natuurlijk al mijn hele leven doe, buiten de came ra's dan." De veelal positieve reacties vie len Van Duin mee. „Ik was er vooraf wel een beetje bang voor, want ik moest de zeer geliefde Martine vervangen. Natuurlijk wist ik wel dat ik geen typetje moest gaan spelen, maar ik maak wel graag grapjes. En wist ik veel hoe Janny of Robèrt (de juryle- Angela Laatste Giel op 11-11 den, red.) daarop zouden reage ren? Maar na een aflevering of drie wist ik dat ze allebei overal over konden lachen. Heel leuke mensen." Van Duin hield gedurende het seizoen contact met Martine Bijl. „Zondag nog via de mail. Het gaat best goed met haar, maar nog niet goed genoeg. Ze heeft nog wat tijd nodig." Een presentatieduo, zoals bij de Engelse variant van Heel Holland bakt, ziet Van Duin niet zitten. „In Engeland is het een komisch duo dat bij elkaar hoort. Een soort Plien en Bianca. Maar het is niet genoeg werk voor twee, daarvoor heb je als presentator een te klei ne rol." Morgenavond presenteert de ko miek, acteur en presentator de laatste aflevering van het dit jaar geïntroduceerde napraatprogram- ma van Heel Holland bakt: Smaakt naar meer. Daarna is het in princi pe klaar voor Van Duin, tenzij Martine Bijl nog langer moet reva lideren. „We hebben nog even, de opna mes van 2017 zullen waarschijn lijk ergens in de zomer zijn", zegt Van Duin, die van MAX-directeur Jan Slagter als dank een fles cham pagne kreeg. „Mocht het Martine niet luk ken, dan ben ik bereid om terug te keren. Ik vond het erg leuk om te doen. Maar ik hoop dat het niet nodig is, want dat zou betekenen dat Martine er weer tegenaan kan." Joling: taakstraf in de kas —De prille relatie van Bridget Maasland (41) met Fabio (27) is alweer voorbij. dinsdag 25 oktober 2016 Wedden ■I Reageren: angela@persgroep.nl Alexander van Eenennaam Hij kijkt anders naar een gebak je dan voorheen, dat kan André van Duin (69) na een seizoen als invalpresentator bij Heel Hol land Bakt wel zeggen. „Vroeger schoof ik het zo naar binnen. Nu kijk ik ernaar en denk ik: dat had Robèrt heel anders gedaan. En daarna schuif ik het alsnog zo naar binnen." RADIO André van Duin: „Natuurlijk wist ik dat ik geen typetje moest gaan spelen, maar ik maak wel graag grapjes." foto Jacqueline de haas Giel Beelen maakt op vrijdag 11 november zijn laatste ochtend show op 3FM. Na ruim twaalf jaar stopt Giel met zijn ochtend programma. Of Domien Ver- schuuren hem zal vervangen, is nog niet beves tigd. SHOW Gerard Joling heeft een taak straf verricht voor het ver keersongeluk dat hij in mei 2015 veroorzaak te. Joling: „4 da gen heb ik van half 9 tot half 5 plantjes verpot en kassen schoonge maakt." 'Ik was zo aan i het bluffen FOTO RTL/WILLIAM RUTTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18