'Seksstewardess' schikt met ex voor de kinderen KINDEREN ETEN GRATIS 13 Hanina Ajarai Het nieuws ver spreidt zich vast als een lopend vuurtje door de arme buur ten van Noord-Ma- rokko. Elke werkloze avontuurlijke jonge Marokkaan die even een paar maanden niets te doen heeft, kan een kansje wagen en de oversteek naar Europa probe ren te maken. Leer het dialect door eindeloos filmpjes op YouTube te bekijken en de tongval te beheersen. Lees alles over het bestuur, de geschie denis en de topografie van het land en vraag vervolgens asiel aan in Nederland. Iedereen weet dat de kans klein is, maar wat heb je te verliezen? Niks. Sterker nog: zolang de asielprocedure loopt, heb je recht op zakgeld en medische zorg. Word je afgewe zen voor asiel? Geen nood, je hebt nog twee opties. Leer wat woorden Nederlands, zet een lek ker geurtje op en sla een meisje aan de haak dat bereid is met je te trouwen. Via een huwelijk krijg je binnen no-time een ver blijfsvergunning en dat is eigen lijk nog beter dan als erkende vluchteling in het land toegela ten worden. Maar hé, als dat ook niet lukt, is er nog altijd een troostprijs van jewelste. De Nederlandse overheid geeft je tweeduizend euro, betaalt je ticket naar huis en verwacht er helemaal niks voor terug. Behalve dan dat je je vliegtuig haalt. Verzin je er een bedrijfsplan bij, dan kun je daar zelfs nog een extra 1.500 euro voor in ontvangst nemen. Dit maal hoefje je bij terugkomst dus niet te schamen dat je bui tenlandse avontuur niet is ge lukt. Je kunt bij achtergebleven vrienden en familie opscheppen dat je er duizenden euro's aan hebt overgehouden, een bedrag waarmee je in die streek flink wat dingen voor mekaar kan krij gen. Was in augustus van dit jaar slechts 8 procent van de asielaan vragen in Nederland afkomstig van Marokkanen, een maand la ter was dat al 16 procent. Ik kan niet anders dan lachen om deze logica: omdat we ze niet willen, bieden we ze geld aan. Was er dan niemand op het ministerie van Justitie die 'straat' genoeg is om ze te vertellen dat het zo niet werkt? Jullie zijn zo'n rechtse toon natuurlijk niet gewend van mij. 'Over haar eigen volk nog wel!' Jullie zijn zo'n rechtse toon natuurlijk niet gewend van mij toch logisch dat ze dan blijven komen! In nog groteren getale dan ze al deden? Bovendien: exact hetzelfde hebben we toch al gezien bij migranten uit Mon golië en daarna Kosovo en daar na Oekraïne? De vertrekpremie alleen al was aanlokkelijk ge noeg om de tocht te wagen. Zo dra die werd afgeschaft voor die landen, daalde de migratie weer. Ik ben heel benieuwd wanneer het ministerie van Justitie de ver trekpremie voor Marokko gaat schrappen. Ondertussen kan ik wel raden wat het onderwerp van gesprek is in elk café en op elke straathoek onder de hang jongeren van Marokko. Ze leerden elkaar kennen toen zij 16 was en hij 22. In het Westland- se tuindersdorp De Lier. Al meer dan dertig jaar samen. En in sep tember 25 jaar getrouwd. Maar zel den werd in een jubileumjaar in zo'n gênante en bikkelharde strijd gevoerd als die tussen de stewar dess van Transavia en haar man. Gisteren voor de rechter in Den Haag vochten ze het zoveelste hoofdstuk uit hun vechtscheiding uit. Dit keer niet over de bezoekre gelingen voor hun kinderen, of de verkoop van hun boerderijwo ning, maar over dat dagboek van haar. Dat boek waarin zij haar tien tallen seksavonturen met collega's bespreekt, met piloten vooral. Slippertjes vóór, na én tijdens de Transaviavluchten naar het bui tenland. Vooral de seks die tijdens vluchten in de cockpit zou heb ben plaatsgevonden, zorgde voor ophef, nadat haar man delen van het dagboek had verspreid onder Transaviapersoneel. Hij dacht altijd al dat zij vreemd ging, maar toen hij dat dagboek in handen kreeg, wist hij het zeker. Eerst klopte hij nog aan bij de lei ding van Transavia. „Maar die wuifde het weg als een privé- zaak", vertelt een van de broers van de bedrogen man. Dat bracht de echtgenoot ertoe paniek te zaaien onder haar veelal getrouw de Transaviacollega's. Bij hoog en bij laag beweren de man en zijn broers dat het niet al leen om wraak te doen was: seks in de cockpit brengt de veiligheid van passagiers in gevaar. „Dat moet onderzocht worden." De stewardess is sinds haar man het dagboek in bezit heeft, in een bikkelharde vechtscheiding met hem beland. Volgens zijn broers zette hij zijn vrouw uit hun woning in De Lier, maar 'wist zij het zo te manipuleren' dat hijzelf moest vertrekken. De man woont nu vlakbij in een ap partement met hun zoon van 13 jaar die heen en weer geslingerd wordt tussen vader en moeder. De stewardess woont nog in de boerderij met hun twee jongste dochters. Het huis staat te koop, maar over het onderhoud van de woning en over de kinderen is ru zie ontstaan, zó heftig dat zij wil afdwingen dat hij zelfs niet meer op het perceel mag komen. De rechter probeerde gisteren vooral voor dat laatste een oplos sing af te dwingen. Achter geslo ten deuren, vanwege alle privacy belangen. De stewardess en haar man waren er zelf allebei bij. Hij gaat stoppen met rondstrooien van delen van het dagboek. In ruil daarvoor zijn afspraken gemaakt over de kinderen. 'In hun belang' werd daar niks over gezegd. Volgens de stewardess zou lang niet alles wat in het dagboek staat echt zijn gebeurd. Zij zou een ero tisch boek hebben willen schrij ven. Sterker: het hele dagboek zou verzonnen zijn door haar man om haar in een kwaad daglicht te zet ten. Transavia zou de stewardess steunen om meer imagoschade te voorkomen. Volgens een broer is de zaak nog niet gedaan. „Ieder een denkt dat mijn broer wraak wilde nemen, maar hij wil dat er onderzoek komt of de veiligheid in het geding was. En bewijs daar van staat in het dagboek." Kom nu naar IKEA want in onze winkels vind je veel nieuwe producten. Maak je dagje uit compleet en kom met het hele gezin, want kinderen van IKEA FAMILY leden krijgen een kindermenu gratis. De actie loopt tot en met zondag 30 oktober.* dinsdag 25 oktober 2016 Domheid Zie het als een kansspel waarin je niet kunt verliezen. Het eni ge wat je hoeft te doen, is pro beren door te gaan voor Syriër. Maar ik kan niet anders bij het zien van zoveel domheid. Het is De uiterst gênante strijd tussen de stewardess van Transavia, die seks zou hebben gehad met collega's, en haar bedrogen man, is voorbij. De rechter dwong een schikking af. „In het belang van hun kinderen." Victor Schildkamp Den Haag Kijk voor de actievoorwaarden op IKEA.nl/actievoorwaarden AANDACHT MAAKT ALLES MOOIER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12